Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon sürgős ilyen esetben...

Nagyon sürgős ilyen esetben orvoshoz menni? Szeptember 22. -e óta érzek szúró fájdalmat a petefészkemnél, majd pár napra rá átlátszó, néha kicsit rózsaszínes nyúlós váladék jelentkezett.

Figyelt kérdés

A váladék azóta is nap mint nap jelentkezik, de színtelen-szagtalan. A szúró fájdalom szinte folyamatos. Sajnos a beosztásom miatt nem tudok orvoshoz menni még 2 hétig. Fáj a derekam is. Utolsó menstruációm szeptember 17.-én volt, de az is kb. 1 napos volt. Ez a második hónap, hogy nem védekezünk. Egy éve volt egy méhen kívüli terhességem, és pont azon az oldalon, ahol most is fáj. Annak örülnék, ha megfogant volna a baba, és jó helyen növekedne...

Volt már másnak is olyan, hogy ilyen fájdalmat érzett korai terhesség alatt?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. okt. 3. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem lehetne baba a dologban akkor is azt javasolnám, hogy menj orvoshoz minél előbb. Így, hogy esetleg még baba is lehet a dologban így feltétlenül azt javaslom, hogy menj orvoshoz. Nem normális, hogy a mensid kimaradt és szúró érzésed van folyamatosan. Lehet felfázás, terhesség és ismét méhen kívüli terhesség. Mivel már korábban is volt méhen kívüli terhességed nincs kizárva, hogy ismét erről van szó, talán túl szűk a petevezetéked vagy az előző terhességed miatt akadt el ismét a megtermékenyült petesejt. Minél előbb kiderül, hogy megint terhességről van e szó vagy sem annál nagyobb az esély, hogy még tudnak neked segíteni a baba megtartásban. Valamint ha ismét műteni kell akkor sem mindegy, hogy mekkora petesejtet kell eltávolítani. Nem játék ez az egész mert ha most nem mész időben orvoshoz talán deformálódik az egyik oldali petevezetéked vagy petefészked is és akkor jöhet majd a küszködés, hogy végre teherbe essél.
2013. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A menstruációm nem maradt ki, csak normál vérzés egy napig volt, utána még kb. 2 napig nagyon enyhén. A héten csak vasárnap tudnék elmenni orvoshoz, de akkor meg nincs rendelés. :( A kórházakat ismerve sürgősségin nem is foglalkoznának velem.
2013. okt. 3. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 1 napig volt vérzésed, utána meg kevés, nem azt jelenti, hogy megjött, és tuti nincs baba a dologban. Simán lehet méhen kívüli terhességed ismét, ez nem játék. Kórházba is eltudsz menni, elküldenek UH-ra, és megnéznek. Ez nem játék. De lehet akármilyen más problémád, ami 2 hét alatt úgy elfajulhat, hogy hosszabb kúrát fog igénybe venni. Azért egy terhességi tesztet szerintem érdemes csinálnod.

Korai terhességben nekem is volt görcs, sőt, több napos vérzés is.

2013. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy napos vérzés nem menstruáció. Nekem is megjött az nap a mensim, amikor nem vártam másnapra elmúlt, utána barnáztam, és most 38 hetes vagyok. Ha nem volt meg rendesen 3-5 napig a mensid akkor lehetsz simán terhes. Sehogy sincs rendben, hogy már napok óta sőt hetek óta vérezgetsz, szúr, fáj stb. Legalább egy tesztet csinálj tényleg és ha 2 csíkos akkor azonnal doki, akár ügyelet is. Előbb utóbb az ügyeleten is megfog valaki nézni. Elképzelhető, hogy csúnyán néznek rád vagy várni kell, de ne ezzel foglalkozz mert a te és a babád egészsége sokkal fontosabb. Én voltam párszor ügyeleten mert nekem mindig péntek este vagy hétvégén van valami bajom és mindig nagyon kedvesek voltak, pedig soha semmi komoly bajom nem volt. (persze mikor bementem azt hittem elvetélek vagy megszülök, de aztán mindig kiderült, hogy kutya bajom)
2013. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vérezgetek, csak olyasmi váladékom van, mint peteéréskor. Ilyet eddig maximum 3 napig észleltem. Holnap munkaidőben elmegyek tesztet venni. Ha pozitív, mindenképpen elmegyek ügyeletre. És igen, azért nem szeretek így orvoshoz járni, mert többször megjártam már, még én éreztem magam rosszul, hogy van bajom...
2013. okt. 3. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Csináltál tesztet?
2013. okt. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Gondoltam leírom mi történt azóta... Tegnap délelőtt felhívtam az orvost. Azt mondta nem várhatok napokig, este feltétlenül menjek el a rendelésére, beszorít engem is. Így tesztet nem csináltam, este elmentem vizsgálatra. A tüneteim alapján akár egy újabb méhen kívüli terhesség is lehetett volna, de az ultrahang és egy terhességi teszt elvégzésével ennek fennállását kizárta az orvos. Azt mondta ez egy erős felfázás, kaptam rá gyógyszert. Az uh során látott még vmit, lehet éppen útban van a baba is... 2 héten belül kiderül. A vizsgálat után nagyon megkönnyebbültem. Örülök, hogy soron kívül is fogadott, így biztosan hozzá fogok visszajárni.

2013. okt. 5. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!