Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fél évig nem menstruáltam...

Fél évig nem menstruáltam (nem tudom miért), utána 3 hónapig rendesen megjött, most megint nem. Lehetséges, hogy terhes vagyok, vagy inkább valószínűbb, hogy megint azért nem jött meg, amiért fél évig sem?

Figyelt kérdés
Ha terhes lennék,kellene már valamit éreznem? Csak 5 napja késik. Nem merek tesztet csinálni,félek,hogy negatív lesz.
2013. okt. 5. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És orvos sem tudta megmondani, hogy miért? Szerintem vizsgáltasd ki magad, mert ez nem normális jelenség.
2013. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bocsi hogy visszakérdezek, de FÉL évig nem mensturáltál és nem is mentél orvoshoz, hogy ezt kiderítsd??????!!!!

nem értelek őszintén!? nem zavart???

bármitől késhet neked!!!

ha félsz hogy negatív lesz, akkor meg ezek szerint szeretnétek babát, de akkor előbb orvoshoz kéne menni hogy megnézesd magad hogy mért nem volt rendben valami! hiszen a későbbi terhességeidet is befolyásolhatja!!

2013. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mersze tesztet csinálni, mert félsz, hogy negatív lesz?

Én ezt sose értettem, hogy ettől miért kell félni...

Ha terhes vagy, terhes vagy, ha nem, akkor meg nem. Ez nem a teszten múlik.

Amúgy ha babával próbálkoztok és ilyen problémáid vannak, akkor miért nem vizsgáltattad már ki magad réges rég?

Amikor már 2 hónapot kimaradt a vérzésed, már akkor orvoshoz kellett volna fordulnod, nem még várni fél évet és még azóta nem látott orvos.

Tessék tesztet venni, amennyiben negatív, nem valószínű, hogy terhes vagy, hanem inkább hormonális problémáid vannak, vagy más nőgyógyászati problémáid és el kell menni orvoshoz!

2013. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze,hogy voltam orvosnál. Többször is,de a nőgyógyász nem vizsgált meg,csak annyit mondott,hogy van egy kis túlsúlyom,emiatt nem jön meg. Endokrinologus megnézte a pajzsmirigyem,rendben van,mással nem foglalkozott,mert pontosan fél évvel későbbre kaptam időpontot,amikor kértem,és akkor már 2hónapja rendesen menstruáltam.
2013. okt. 5. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen amikor 19 évesen Németországban voltam au-pair és abbahagytam a gyógyszert. Az első 2 infót csak azért írtam, mert ugye fiatal voltam és külföldön kevés nyelvtudással és ezért nem mentem el dokihoz.

Szóval kb 8 hónap után jött meg utána viszont beállt (és azt a gyógyszert soha nem szedtem többé.


Szerintem csinálj tesztet, a baba tényleg nem ezen múlik. Ha van akkor kimutatja, ha meg nincs csak attól, hogy nem tesztelsz nem lesz. Akkor meg irány a doki.

2013. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ahogy az előző válaszolók írták, először teszt. Ha negatív, akkor pedig el kell menni endokrinológushoz, hogy kiderítse mi a gond.

Akkor is, ha későbbre kapsz időpontot.

Ha közben rendesen menstruálsz, akkor elmondod az előzményeket, az endodoki tudni fogja, mit kell tenni.

A túlsúlyod lehet oka a ciklusod rendezetlenségének, de az is lehet, hogy csak tünet. Ha a második verzió az igaz, akkor nem fogsz tudni lefogyni, vagy csak nagyon nehezen, és a doki hozzáállása, hogy fogyjon le ha babát szeretne, nem fog neked segíteni.

Drukkolok, hogy pozitív legyen az a teszt! :-)

2013. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Negatív lett. :'(
2013. okt. 7. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!