Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye annak h...

Mennyi az esélye annak h teherbe essek szoptatás alatt? 4 hónapos a kislányom és a párommal nem védekeztünk 5 és 9 hetes korában.1x-1x. Az lehet h a szopi miatt + mutasson a teszt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

10 hetes korágig kb. 100%, hogy nem esel teherbe. (Kivétel lehet, ha addig visszaáll a ciklusod, bár a legtöbb esetben, ha ennyire nagyon korán jön is a ciklus, még nincs peteérés az első vérzés előtt.)

A szopi miatt nem lesz pozitív a tesz (kivéve ha terhes vagy :o)

Egyébként viszont könnyedén teherbe lehet esni, szóval ha nem szeretnétek még kistesót, akkor most már védekezni kell valahogyan...

2009. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A teszt csak akkor lesz pozitív, ha van a vizeletedben HCG hormon. Ez a hormon azonban csak és kizárólag terhesség esetén termelődik.


Szoptatás alatt olyan simán teherbe eshetsz, mint a sicc. A szoptatás nem fogamzásgátlás. Amint van menszeszed, van peteérésed, azonnal meg is foganhat az a pete.

2009. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is szoptatás alatt estem teherbe!!! Ráadásul nekem negatívot mutatot a teszt... 14 hónap van a két pici között. Valószínűleg terhes vagy, mindenképpen menj el dokihoz!!! Remélem megtartod a babát! :)
2009. nov. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem terhes vagy!A teszt csak a szopi miatt nem lesz pozitív.Én is szoptatok és jelenleg babát várok.Igaz az én fiam 17 hós,és már terveztük!Van olyan ismerősöm,aki szoptatott nem menstruált még és terhes lett.Mert ugye a menszesz előtt van peteérés!Menj el dokihoz!
2009. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a főiskolán tanultunk szülészet-nőgyógyászatot. Elhangzott előadáson, hogy szülés után, a szoptatás ideje alatt menstruáció nincs ( egy ideig), viszont peteérés van.

Vigyázni kell, mert bármikor teherbe eshesz újra.

2009. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Nem vettem még tesztet csak érdeklödni akartam sztem nem vok terhes csak a párom aggodik am még nemjött meg ujra ezért kérdeztem h megtartanám-e?lehet igy is nagyon rossz helyzetbe vunk kicsinált minket ez a válság de nem lenne szivem el vetetni.remélem nem vok az.Egyébként pedig védekezünk mindig csak akkor nem volt gumink és mivel nem vagyunk fából igy megesett az eset
2009. nov. 9. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok újra.

Az első 10 hét tényleg biztonságos.

Harmadik válaszolónak 14 hónap van a két babája között, gyors fejszámolással is kiderül, hogy már túl volt a 10 heten, amikor összejött a második.

És igen, lehet peteérés az első menstruáció előtt, ez azonban annál kevésbé valószínű, minél korábban jön az első vérzés. Nekem az első gyerekem után 8 héttel megjött, utána rögtön vezetni kezdtem a ciklusaim, és még az azt követő ciklusban sem volt peteérés, csak a harmadiktól lett újra.

A szoptatás tényleg nem fogamzásgátlás, kivétel az az eset, ha SOHA nem telik el három óránál több két etetés között, de ez azért elég keveseknél fordul elő...

Szervezetünk terhesség esetén termel HCG-t, és van olyan pajzsmirigybetegség, aminél szintén, de arról általában szoktak tudni. Tehát tényleg csak terhesség esetén + a teszt (vagy ha hibás egy teszt, de ez igen-igen ritka!)

Szerintem ha nyugtalan vagy, csinálj egyet, és megnyugszol...

2009. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ!
2009. nov. 9. 22:27
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.nem vagyok terhes vettem 1 tesztet ennek nagyon örülünk hisz igy nem kell gondolkodni h mit is csináljunk.Jó tudom h más szeretné ha terhes lehetne de minket tényleg nagyon gallyra tett ez a válság és bár szeretnénk majd 1 babát de 1 kicsit rendbe kéne jönni anyagilag.másrészt nem szeretnék 1 kicsit és 1 még kisebbet.
2009. nov. 10. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!