Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sárgatest elégtelenség miatt...

Sárgatest elégtelenség miatt Clostit kaptam. Mensi 3. napjától kell szednem,5 napig, kétszer egyet. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy nektek mik a tapasztalataitok a Clostival. Sárgatest értéknek 20nak kell lenni minimum a dokim szerint, nekem 13 volt. Elképzelhető, hogy rögtön terhes leszek? És mennyi az esélye az ikreknek? Nem biztos, hogy elsőre két babát szeretnék... és mit fog csinálni az orvos, ha minden hónapban túl sok petém érik meg? Mert akkor nem szabad próbálkozni. Egyáltalán, sárgatest elégtelenségre Clostit szoktak adni? Előre is köszi a válaszokat!
2008. júl. 6. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is clostit szedtem,3 doboz után most 5 hetes terhes vagyok.De én úgy tudom,hogy ezt a gyógyszert peteérés serkentésként írják fel.A sárgatest pótlására én duphastont kaptam.A clostit a vérzés 3. napjától kellett szednem napi kettőt 5 napon át,a 14.naptól pedig a duphasztont.Én úgy tudom,hogy a closti ugyan élénkíti a pete érést,de elvékonyítja a nyálkahártyát ami a babóca meg tapadását segíti,ezért kell mellé szedni a sárgatest képzőt.
2008. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Lehet, hogy a félidei ultrahangnál írja majd föl nekem a másik gyógyszert?
2008. júl. 6. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom az én dokim elég felelőtlen volt,felírt mindkettőből 3 hónapra valót és azt mondta menjek vissza ha terhes leszek vagy ha elfogy a gyógyszer.Egyszer sem nézet meg közben uh-on.Ezért most terhesen már nem is hozzá mentem vissza.Ha neked csinál uh-t a dokid,akkor biztos mindent részletesen elfog majd mondani.Mióta próbálkoztok?
2008. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

6 hónap után mentünk el orvoshoz. A 9. mensim fog kezdődni, amikor elkezdem a Clostit. Én megyek majd ultrahangra, hogy megszámolja a petéket.

Azért mentünk ilyen hamar orvoshoz, mert a párom idősebb, és nincs időnk éveket próbálkozni...

2008. júl. 6. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Sárgatest elégtelenségre én is a Duphaston-t kaptam.A Closti peteérés serkentő gyógyszer!Szerintem kellett volna kapnod a Closti mellé valamit.
2008. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Closty JÓ a sárgatest elégtelenségre, mert ennek oka MINDIG a nem elégséges peteérés. A Closty tehát felturbózza a tüszőérést, ez által a sárgatest (progeszteron) termelődését is.

Ez az oki kezelés, mert az elégtelen sárgatest-termelődés okát gyógyítja, azaz turbózza a tüszőket.

Duphastonnal rá lehet segíteni érés után is a dologra, de ez okozati kezelés, az alapproblémát nem oldja meg.

2009. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kösziköszi :)

Ki gondolta volna, hogy még érkezik válasz :)

Igazolom. A CLOSTI igenis jó a sárgatest elégtelenségre, mert azóta 31 hetes vagyok ! :)

2009. ápr. 17. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!