Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik tabletta mellett lettek...

Akik tabletta mellett lettek terhesek, végül is mi az igazság?

Figyelt kérdés
pl 2-3szemet csak nem szedtek be? Vagy direkt megkerülték mert gyereket akartak?1Tabletta kihagyásától nem tartom reálisnak a teherbeesést.Itt nem olyan válaszokra vagyok kíváncsi,hogy pl. a barátnőm is épp így járt pedig rendesen szedte... Vagy ezt inkább bevallani sem merik?

#tabletta #kihagyás #elfelejtés #terhes #fogamzásgátló mellett terhes
2013. okt. 17. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem titkoltam, mi történt. Miért is tenném? Mindneki hibázhat. Vizsgaidőszakom volt, és igen, egy szemet nem vettem be, kb. második héten. Aztán a levél elfogytával láttam, hogy maradt még egy a végére, aminek nem kellett volna. A fene sem figyelte, nagyon le voltam terhelve. A megvonásos vérzés a szünetben már nem jött meg. Előtte 7 évig szedtem fogamzásgátlót, így meglepett, hogy "ennyi elég volt", hogy ne hasson. De így történt. (A baba a 7. héten elment. Az orvos szerint túl vékony volt a nyálkahártyám, ezért.) De igen, sajnos reális már egyetlen szem kimaradása után is.
2013. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy másik gyógyszer tett be,ami bár nem antibiotikum volt,gyakorltilag hatástalanná tette a fogamzásgátlót.Hozzáteszem,betegtájékoztatóban nem szerepelt,hogy a kettőt együtt nem kellene.3 hétig szedtem,terhes lettem.

Végülis nagy baj nem volt,mert 1 évvel későbbre terveztük,de jöhetett hamarabb is,most már 2 éves nagylány.


Abban nem hiszek,hogy valaki rendesen szedi,se másik gyógyszer,se hasmenés,semmi,és mégis terhes lesz.

2013. okt. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom 1-es! :( Igazából a kérdés nem kötekedésből tevődött fel,hanem annyit hallani már hogy mellette estek meg,és hajt a kíváncsiság hogy ez végül is tényleg a tabletta hibája-e,vagy más tényező..
2013. okt. 17. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolhatod, hogy 7 év folyamatos szedés után mennyire ledöbbentem én is, hogy ennyi elég volt. Az orvosom azt mondta, hogy annyira kicsi hormontartalmúak ezek a tabletták hogy szinte napról-napra tartják fent a minimális szintet, és ezért érezhető meg már egy szem is. Nem olyanok, mint az első, erős szerek a nyolcvanas években, ezek már csak "éppenhogy" hatnak, mert a szervezet számára kevésbé megterhelő. Szóval igen, hibázni kell azért, hogy becsússzon,csak nem nehéz hibázni.
2013. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Aki normálisan szedi az nem lesz terhes.
2013. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Egyébként 7 évig nem is lehetne szedni, érdekes, hogy egy nőgyógyászod ezt nem mondja.

5 év után kell legalább fél év szünet, mert igenis megterhelő a szervezetnek.

2013. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a régi nődokim volt ez. Nemtörődöm, elég flegma egy idős bácsi volt, pont letojta, hogy mi van velem. Azóta már váltottam. Én is utána olvastam akkor mindennek, 5 év után tényleg kötelező egy kis szünet és folyamatos májenzim kontroll is kellett volna, persze mondanom sem kell, sosem csináltatott. Nagyon nem mindegy, hogy kihez jár az ember, hiába van papírja róla, hogy gyógyíthat, ha pont nem érdekli, mi lesz veled.
2013. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

A tabletta tökéletes alkalmazás esetén sem 100%-o, de úgy nagyon alacsony a hiba%-a. Ha jól emlékszem 0,1-0,5 körüli a pearl indexe.

Viszont "tipikus használat" esetén ez az érték 5-6 körüli.


Tehát a tabletta mellett fogant terhességek jó része tényleg a nem megfelelő alkalmazás miatt jön létre. De bizony egy nagyon kis %-ban olyan is van, hogy a tökéletes szedés ellenér is teherbe esik vki.


És igen, egy tabletta kihagyása esetén is létrejöhet terhesség. Az emberek különbözőek. Van, aki akkor se esik teherbe, ha nem védekezik, vki meg egy pici hiba esetén azonnal...

2013. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én anno a diana 35 nevű gyógyszert szedtem. Rendesen, minden este 7 kor bevettem, telóm be volt állítva, nem tudtam elfelejteni....aztán egyik reggel, sex után elkezdett ömleni belőlem a vér....nem akart elállni, és nagyon görcsöltem...párom bevitt a kórházba, nagyon megijedtünk mi bajom lehet...ott aztán volt meglepetés....közölte az orvos, hogy 14 hetes kismama vagyok, és levált a méhlepény, mert a méhszájon van, és sex közben megsérülhetett...én majd nem lefordultam az ágyról, a párom pedig leült, mert nem hitte el amit hall...és akkor az orvos meg mutatta a kislányunkat az uh gépen.....sokáig nem hittem el....most már 9 éves a csajszi. Mennem kellett genetikai kivizsgálásokra mindenhová, és hála istennek egészséges a kislányom...hogy Én hol hibáztam? Sztem sehol....a genetikus válasza annyi volt, jah, ez a gyógyszer olyan mint a c vitamin...
2013. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen szedtem, szinte percre pontosan, egy se maradt ki. A szünetben azonban már nem jött meg.


Próbáltuk visszakövetni, hogy mi lehetett a probléma, de semmit nem találtunk. Nem szedtem más gyógyszert, gyógyteát se ittam, nem hánytam, nem volt hasmenés.


Később derült ki, hogy enyhe pajzsmirigy túlműködés alakult ki nálam (korábban soha nem volt), ami az anyagcsere felgyorsulásával jár, azaz valószínűleg a tablettát hamarabb lebontotta a szervezetem, mint kellett volna.


Semmi olyan tünetem nem volt, amiből arra gondolhattam volna, hogy baj lehet a fogamzásgátlóval.

2013. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!