Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas pajzsmirigy értéket...

Magas pajzsmirigy értéket hogyan lehet csökkenteni?

Figyelt kérdés
Gyógyszeren kívül milyen lehetőség van még? Kicsivel van a határérték felett, hogyan tudnám csökkenteni? Megyek orvoshoz, csak későbbre kaptam időpontot, de addig is szeretnék kezdeni vele vmit. Mennyi idő, amíg visszaáll normál értékre a TSH? köszi

2013. okt. 18. 05:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A Letrox 2-3 hét alatt leviszi.
2013. okt. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a Letrox mondjuk 3 hónap alatt vitte le, de azt egyébként is az endokrinológus fogja kiírni ha szükséges.


Amit orvos nélkül tehetsz, hogy odafigyelsz a jódbevitelre. Összesen naponta kb. 200 mikrogramm jódra van szükség. Ha szerdsz vitamint, nézd meg abban mennyi van, és ha szükséges pótold ki. Recept nélkül kapható mindenféle készítmény, én pl. Jodid 100 tablettát szedek. Az ajánlott bevitelt azért ne lépd túl!

2013. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
49%
Pajzs komplex nevű vitamint most kezdtem e szedni 1 hónapja, véleményt még nem tudok mondani. Nekem nem írtak fel gyógyszert, pedig 6-os a tsh-m. Igaz az ellenkezője vagyok a pajzsmirigy alul működöttekre általánosan jelentkező tüneteknek. Neked mennyi az értéked?
2013. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olvastam én is a pajzskomplex vitaminról, csak állítólag vkinek nem jó, ha jódot visz be. Úgy tudom h abban van.

5 feletti az értékem. 6-os TSH-ra nem adtak gyógyszert? Hogy-hogy? Kell menned kontrollra? Mit mondott Neked a doki, h miért magas?

2013. okt. 18. 17:52
 5/5 anonim válasza:
Voltam kontrollon, most is 6-os lett, minden más értékem rendben. Kérdezte a doki, hogy akarok-e babát, mondtam igen dolgozunk rajta, ezért felírt Letroxot. Azt mondta ha 1-2 éven belül nem szeretnék babát, akkor elég lenne jódot szednem mert csak a TSH-m magas és lehet az is elég lenne. Ez egyénfüggő valakinek tilos a jód, valakinek éppen arra van szüksége.
2013. dec. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!