Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A menstruáció előtti vagy...

A menstruáció előtti vagy utáni pár napon kisebb az esélye a teherbeesésnek?

Figyelt kérdés
Regisztráltam a ciklus.hu-n, ott a menstruációm elötti pár napot jelöli meg, hogy kicsi a valószínűsége a teherbeesésnek. Viszont az interneten sok helyen azt írják és mondják, hogy az utánna lévő pár nap az, amikor igen kicsi az esélye. Most nem értem, hogy mikor...
2009. nov. 12. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azok a valakik az interneten rosszul tudják. menszesz utáni napokon elég nagy az esélye, menszesz után kb egy héttel a legnagyobb: a hímivarsejtek több napig, akár egy hétig is életképesek a nő petevezetékében, és ha ez idő alatt kiszabadul egy érett pete, akkor azt meg tudják termékenyíteni.


Kb félidőkor van a tüszőrepedés. A tüszőből kiszabadult pete kb egy napig életképes és megtermékenyíthető, utána szétesik. Ez után már kisebb az esélye a teherbeesésnek, de ekkor sem nulla, mert spontán tüszőrepedés bármikor lehet, egy jó orgazmustól is. Nem is beszélve azokról a nőkről, akiknek nem félidőkor van a tüszőrepedése.

2009. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem!!!Én is így lettem terhes,a menzi 5. napján kb!
2009. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tegnap voltam dokinál, és 10 mm-es petezsákot látott, amiből arra következtetett, hogy 4 hetes terhes vagyok.

Görbém: [link]

Ez alapján kb. nemvárt környékén fogant (okt 27-8). Ebben csak az a furi, hogy már 3-án volt + tesztem. Sztem inkább 5 hét az a 4, és 22-én fogant, akkor már reálisabb a dolog, mindenesetre akkor is 5 nappal a nemvárt előtt.

2009. nov. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

11.13 7:22-es feltennéd mégegyszer a görbédet? Kíváncsi vagyok egy babás görbére, csak az összehasonlítás miatt. De a tiéd mára elévült és nem tudom megnézni!


Köszi!


Ja, gratula!!!!! :)

2009. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, szívesen. Én is sok babás görbikét megnéztem azelőtt, hogy én is babás lettem volna. Hozzáteszem, volt már olyan görbém, amiről meg voltam győződve, hogy na most sikerült, és nem. Erre viszont azt gondoltam, hogy na ebből nem lesz semmi, ugyanis azt gondoltam, hogy nincs is ovum. Na de lett, igaz később.

[link]

2009. nov. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!