Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha most legutóbb 31 napos...

Ha most legutóbb 31 napos volt a ciklusom, akkor ez alapján számoljam ki a peteérést? Mert azelőtt 27 napos volt! Akkor most 31-el számoljak ugye?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Most is 14-15 napot kell számolni,időnkénti eltérések lehetnek,de elméletileg ugyanúgy visszaáll a régi kerékvágásba..a legutolsó ciklus nem mérvadó,ha egyszeri esetről van szó.
2013. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ez most egy kivételes eset akkor nem ezt kell a alapul venni, hanem a 27 napot. Ha mindig változó akkor pedig érdemes hőmérőzni vagy ovu tesztelni, figyelni az ovus fájdalmakra, tojásfehérje nyákra, méhnyak magasságra. Nekem egyik hónap 26 napos volt másik 28, de mindig így váltakozott 26-28-26-28....
2013. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem sajnos nem egyszeri esetről van szó mert sosem volt egyformán volt 26, 27 ,30 mindig más.
2013. okt. 24. 21:08
 4/7 A kérdező kommentje:
hát szerintem vennem kellene akkor ovu tesztet mert nem fogom tudni kiszámolni! a hőmérőzést azt sem tudom hogy kell . de a ciklus közepén van a peteérés azt mondják .
2013. okt. 24. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászaton az orvos írhat fel olyan gyógyszert,ami rendezi a menzeszeket.

A hőmérőzés pedig éppúgy zajlik csak más helyen,mint egyébként,és a lényege,hogy peteéréskor megugrik a hőmérséklet -én azt hallottam nem a megbízhatóbb módszer,de nem tudok nyilatkozni róla,mert sosem csináltam.

2013. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána milyen módszerekkel tudod az ovudat meghatározni mert így, hogy ciklus közepén van ovud, és nem is szabályod a ciklusod elég nehéz biztosra menni.

- ovu teszt (nekem nem vált be) drogériákban kapható és ciklus közepe táján kell csinálni naponta tesztet amikor erősen 2 csíkos akkor pozitív akkor kell elkapni a párod

- hőmérőmódszer: minden reggel rögtön ébredés után kell megmérni a hődet, ugyan abban az időben, elsősorban hüvelyben, de lehet hónaljban is úgy kicsit pontatlanabb, érdemes legalább 3 hónapig csinálni, hogy megismerd a saját egyéni ciklusodat, saját görbédet és ahhoz képest tudsz majd viszonyítani

- érdemes nézni mikor van tojásfehérje folyásod, nekünk nagyon bejött ez a módszer, ritkán észleltem , de amikor észleltem rögtön jött is a baba , ovukor olyan folyásod van ami olyan állagú mint a tojás fehérje van akinek 1-2 napig van ilyen, van akinek 1 hétig is (ez esetben nehezebb meghatározni az ovu napját, de a sperma 3 napot is eléldegél így azért van esély a megtermékenyülésre ha ovu előtt vagytok együtt)

- méhnyak nézegetése, na ebben egyáltalán nem vagyok jártas de a ciklus különböző szakaszaiban följebb és lejjebb helyezkedik el és puhább is

Válassz ki 2-3 módszert amit egyszerre alkalmazol és akkor azért be tudod határolni melyik héten/napon van ovud. Igazából én azt javaslom, hogy legyetek akkor együtt amikor jól esik és majd jön a baba. Lehet 2-3 naponta együtt lenni a ciklus közepe táján, így is nagy az esély a sikerre, de a legfontosabb mindig az, hogy egymást élvezzétek és ne csak a baba legyen a cél.

2013. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :):)
2013. okt. 25. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!