Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Örökbefogadás. Alkalmatlannak...

Örökbefogadás. Alkalmatlannak tartanának így?

Figyelt kérdés

20 éves koromban önként befeküdtem egy pszichiátriai szakkórházba, mert az apám ivott és már nagyon nem bírtam, depressziósnak éreztem magam és lefogytam. Segitséget szerettem volna kérni, hogy hogyan dolgozzam ezt fel, hogyan legyek képes ilyen körülmények között élni, úgy hogy elmúljon a depresszióm és a szomorúságom. A tervem sikerrel járt. Meggyógyultam, teljesen más ember lettem, erős vagyok lelkileg, azóta sem vagyok depressziós és nem is leszek soha többé.

Hónapok óta nem esem teherbe, pedig szeretnék, már felmerült bennem az örökbefogadás lehetősége, de félek, hogy a múltam miatt, alkalmatlannak fognak tartani és nem kapok kisbabát. Tud valaki ezzel kapcsolatban írni nekem valamit? Nem kell köntörfalazni, írjátok meg nyugodtan egyértelműen, ha úgy gondoljátok, vagy biztosak vagytok benne, hogy így nem kaphatok babát!


2009. nov. 14. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb, hogy ne tegyél le arról, hogy lehet saját gyereket, hiszen néhány hónap sikertelensége még egyáltalán nem jelenti ezt. Sokan évekig próbálkoznak, mire bekopogtat a gólya.

Minden probléma nélkül élő pároknál is elég nehézkes az örökbefogadás, különösen, ha kisbabáról van szó. Ha netán nem sikerülne sokáig, annak szerintem nem a kórházi kezelésed lenne az oka, hiszen meggyógyultál.

(Nem hivatalosan úgy hallottam, hogy ebben gyorsító tényező az tud lenni, ha egy bizonyos népcsoportba tartozó babát szeretnél kifejezetten magadhoz venni. Nem iluitról van szó.)

2009. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap sikertelenség baba terén még semmit nem jelent, majd ha 1 év eltelt akkor kell orvoshoz menni de addig nincs okod aggódni.

Azt hallottam hogy nagyon szigorú szabályai vannak az örökbefogadásnak biztos vizsgálják a mentális státuszodat de nem tudom milyen mértékben és régebbi dolgoknak mennyire néznek utána.

De szerintem is inkább arra törekedj hogy saját babád születhessen mégiscsak az az igazi.

Ne görcsölj rá, párodnak E vitamin, ha nem tudod mikor van peteérésed vehetsz gyógyszertárban erre mikroszkópot, tesztet, vitaminok, pihenés.Sok sikert és mihamarabbi gyermekáldást!

2009. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Meddőségi központot keres meg és ott segíthetnek rajtad. Nem kell röktön az örökbefogadás.Sok más alternatíva van.Egy lombikos baba anyukája.
2009. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se add fel a saját babát, de ha örökbefogadás mellett döntötök, akkor ahhoz tanfolyamot kell végezni, a háziorvostól kérnek szakvéleményt és környezettanulmányt végeznek. A leírtak alapján nem hiszem, hogy ki lennétek zárva.

Viszont újszülöttre évekig kell várni. Ha érdekel az örökbefogadás, menjetek el a területileg illetékes gyermekvédelmi hatósághoz, és ott mindent elmondanak.

2009. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó elég bíztató.
2009. nov. 14. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnél saját kisbabát???A dokik 1 évet szoktak mondani a teherbeesés valószínűségére!Legyél kicsit kitartóbb!!!!Az előbb egy olyan kismamival írogattam,aki 2 év után lett terhes természetes úton!Türelem!

15 hetes

2009. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha csak pár hónapja próbálkoztok, akkor még simán lehet saját gyermeked, ne add fel! Az unokatesóm pont 1 éve alatt lett terhes, mi pedig már 8. hónapja próbálkozunk a kistesóval (a fiunk elsőre sikerült) és tudom, hogy előbb, vagy utóbb, de jönni fog!

Amit pedig magadról írtál, szerintem nem lehet kizáró ok, nem tehetsz róla, hogy annak idején a körülmények miatt kellett kezeltetned magad, ráadásul ahogy írtad, sikerrel. Ne aggódj, akkor a baba is gyorsabban jön!

2009. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2009. nov. 15. 14:03
 9/11 anonim ***** válasza:
van háziorvosi vélemény és pszichológiai is...nem kell tudniuk mi volt korábban, amúgy is az érdekli őket, hogy milyen vagy most
2011. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, utolsó előtti válaszoló vagyok. Mi újság, sikerült a baba? Nekünk a válaszom megírása után megfogant a kisfiunk, aki most már 5.5 hónapos. Remélem, Nektek is sikerült!!!
2011. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!