Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha veszélyeztetett terhes...

Ha veszélyeztetett terhes leszek (irtó sok hormonproblémám van, elhalt terhesség, műtétek), mikor hagyhatom ott a munkát?

Figyelt kérdés
Mert elég ciki lenne, ha pl 4 hetesen a babóca felszívódna és akkor munka volt nincs, de az is, ha a stressz rontana a helyzeten. SAjnos az előző terhességem elhalásához is hozzájérult a munka
2009. nov. 16. 12:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Már a nőgyógyásszal megbeszéltük, hogy ha sikerül a baba, akkor nyugiban kell lennem otthon, de mikortól nevezhető SIKERÜLTnek. Sajnos előzőnél a szívhangja is rendben volt, szépen fejlődött a 9.hétig...véletlenül vettük észre, hogy elhalt
2009. nov. 16. 12:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan igy voltam, csak nekem 11 hétig sikerült hordanom a picit.Szerintem menj minél előbb betegállományba, megbeszéled a nőgyogyászoddal, és a háziorvosoddal, hisz a baba az első.Én ma teszteltem pozitivat, és már azon gondolkodom mikor is menjek orvoshoz.Azt hiszem az 5. héten elmegyek és ha ugy látja jónak az orvos, nem ellenkezem a betegállománytól.

2009. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a 12-14. hétig megmarad a baba, akkor már nagy valószínűséggel élve meg fog születni.


Lombikos kismamik elejétől fogva táppénzen vannak. Neked se kellene otthagyni a munkát, hanem elmenni szabadságra, akármi okból táppénzre addig, amíg szívhang nincs. Ha már van szívhang, akkor a terhesgondozóban tartós táppénzre tudnak venni.

2009. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szabim az nem nagyon van, mert a májusi missed ab után sajnos nem betegszabira mentem, hanem szabira... Még csak most várom, hogy ne jöjjön meg...de amint pozitív, szeretnék otthon maradni. A főnököm nagyon megértő, de azért ez elég kényes ügy
2009. nov. 16. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a háziorvosoddal, hogy erről van szó és írjon ki valamilyen betegség miatt táppénzre. Pár hétre legalábbis. Hogy pihenni tudj. Egyébként veszélyeztett terhesként azonnal kiírathatod magad és otthon maradhatsz. Végülis ha a főnököd megértő, és valami oknál fogva nem marad meg a baba, csak visszavesz, nem? Azért sok sikert!!!
2009. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel írtad, hogy a főnököd nagyon megértő, mihelyt van pozi teszted, mond el neki. A háziorvosoddal is beszélj, hogy 2 hétre, kb. addigra lesz szívhang is, valamivel vegyen táppénzre. Szívhang után pedig az orvos ad igazolást, s akkor a továbbiakban a terhességed miatt lehetsz otthon. Ha ne adj úristen nem marad meg a baba, akkor utánnasimán visszatudsz menni dolgozni. Terhesség alatt ugyanis védve vagy. Beszélj erről a főnököddel is, hogy még pluszba ezen is ne kelljen idegeskednek, s amennyire tudsz legyél nyugodt. Nagyon sok sikert kívánok neked az egészséges babóhoz:-))
2009. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem valamivel kell táppénzre menni hanem fenyegető vetéléssel. Nekem is volt missed abom és utána mikor megint terhes lettem rögtön felvett a háziorvos táppénzre.
2009. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jajj bárcsak ott tartanék, még min 1 hét a tesztig
2009. nov. 16. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!