Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent a veszélyeztetett...

Mit jelent a veszélyeztetett terhesség? Mit szabad és mik azok amik abszolut tiltólistásak? Gyakrabban kell vizsgálatra járni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Én veszélyeztetett voltam, de semmi különleges bánásmódban nem részesültem. A vérömlenyem miatt nem élhettünk nemi életet, és biciklizni, sportolni sem lehetett.

Ugyanannyi vizsgálatom is volt.

Ma már, ha egy apró pici bajod van, akkor is veszélyeztetettnek jelentenek ki. Nincs mindig jelentősége ennek.

2011. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhes akkor valaki ha pl.

- Előtte volt már 1-2 vetélése

- Ikerterhes

- vagy pedig valami gond merülhet fel, ha nem pihen eleget. (pl. nyitott a méhszáj, méhszájsebe van, túlságosan rátapad a lepény a méhszájra stb.)

Gyakran házaséletet sem lehet élni.

Ha az orvos állapítja meg tényszerűen azt komolyan kell venni, a baba (mama) érdekében.

De van olyan is, hogy

2011. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak azt akartam írni, hogy van olyan is, hogy szabad pl. házaséletet is élni .

Tiltólista mindenképp a nagy súlyú dolgok emelése, cipekedés, hosszú séta, futás, biciklizés.... bármi, ami megterhelheti a szervezetet. ezek normál terhesség alatt sem ajánlatosak, de veszélyeztetettnél aztán semmiképp.

2011. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem terhességi cholestasisom volt (toxikémia egy fajtája, a hozzám képest nagy baba kicsit elnyomta májamat). Kórházban voltam az utolsó 3 hétben, ágynyugalmat javasoltak, gyakran nézték a véremet, babát NST-vel, ultrahanggal, majd a 38. héten programozott császár lett. Utána is volt még pár kontroll vérvétel.
2011. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem a világon semmi bajom volt, csak 38 évesen lettem először terhes, és óvatosságból veszélyeztetettnek írtak fel. Semmit nem néztek többször. Ez irányomban semmi pluszt nem jelentett.
2011. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!