Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha PCOS-em van, a sport akkor...

Ha PCOS-em van, a sport akkor is fontos mikor még nem akarok gyereket, vagy csak akkor kezdjek neki, mikor már babára vágyom? Nem vagyok elhízva.

Figyelt kérdés
Amúgy megrémít ez a betegség, én nem akarok élni, ha nem lehet gyerekem. :(
2013. nov. 11. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
hát nem ártana azért. Nyugi lehet gyereked. A legtöbb PCOS nőnek ráadásul spontán sikerül ha kezelve van, ha meg mégsem akkor segitséggel de mindenkinek sikerül.
2013. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire drámaian felfogni :) A PCOS kezelése egy sima egészséges életmód, nálunk az egész család átállt, mindenki remekül van. Az is, aki beteg (én, és a férjem is IR-es), és az is, aki nem. Az étkezésre érdemes odafigyelni, a sportra heti 3-4x egy órában, és nem lesz gond. A gyógyszerezést orvos állítja be, ha szükséges. Én is teljesen padlóra kerültem, mikor megtudtam, de most már évekkel később biztosan állíthatom, hogy ennél a diagnózisnál jobb dolog nem történt még velem életemben. Egészségesnek, fittnek érzem magam, egyensúlyba került a testem, lelkem, a tükörben azt látom, amit szeretnék,a mellékes tünetek (hajhullás, pattik, stb.) rendeződtek, és ráadásul első hónapban megfogant a baba is :) Fel a fejjel és csak optimistán! :)
2013. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a sport és az egészséges életmód nemtől, kortól, faji és vallás hovatartozástól függetlenül baromi fontos.
2013. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!!! :)

Utolsó, szerintem is, csakhogy én 49 kiló vagyok és nem érzem úgy, hogy fogynom kellene (tudom a sport, mozgás nem csak arra való) és ha ez a motiváció nincs meg, nem igazán van energiám (ráadásul időm se nagyon) nekikezdeni...


Az nem baj, hogy napi szinten, majdnem folyamatosan fájnak a petefészkeim? A jobb már kb. fél éve, tegnapelőtt pedig elkezdte a bal is, igaz csak 2-3szor szurkált egy nap, de akkor is.

2013. nov. 11. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A petefészkeid a ciszták miatt fájnak, enyhülnek a helyes életmód bevezetésével (legalábbis nálam teljesen elmúlt a fájdalom). A sport pedig nem csak kövéreknek jó, ráadásul kilóra nézve elég sovány vagy (mint a férjem :) Ő 180 centihez volt 64kg, és most már stabilan 71kg tartja és remekül néz ki, nem zsírban, izomban fejlődött! :))

A sovány PCOS-es lányoknak talán még fontosabb a mozgás, mert a sejteket érzékenyíti a mozgás, a kezelés is hatékonyabb vele. Ajánlom neked ezt az oldalt, remek összefoglalót találsz:


[link]

2013. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fájdalom semmiképp nem normális. minél elöbb menj el egy uh-ra. nekem soha nem fáj pedig tele vannak policisztákkal. vsizont amikor egyszer rendes cisztám volt az fájt. Vékonyaknak erösitö edzés kell nem kardio hogy ne fogyjunk tovább.
2013. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most voltam uh-n és a doktornő sem tudta miért fájhat, akkor még csak a jobboldali fájt, másnap már a bal is. Van 1-2 óra szünet, és újból érzem a szúrást, elég erősen. Januárig írt gyógyszereket, akkor vissza kell mennem és ha nem javul, fog küldeni tovább. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2013. nov. 11. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:

A PCOS esetében a mozgás nem csak az elhízás miatt kell. Annál is inkább, mert vannak sovány PCOS-ok is. Ez a probléma általában IR-rel jár együtt, a mozgás az inzulintermelés javításához kell.

Nem kell, hogy megrémítsen a betegség, mivel ez nagyon jól kezelhető, és simán lehet spontán is babád. Nekem is így volt, két gyerekem van, mindkettő spontán fogant, pedig nekem súlyos IR-em is volt.

Tehát nagyon fontos tartani a hármas kezelést (gyógyszer+mozgás+diéta), mert ezzel jól kordában tartható a betegség. És ez nem csak a gyerekvállalás miatt kell, ez életre szóló kell hogy legyen.

2013. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen a válaszod!

Én még endokrinológushoz nem voltam, ezért nem tudom van-e IR-em vagy mi is a helyzet, nőgyógyásznál voltam, felírt 3 havi fogamzásgátlót és egyéb gyógyszereket, hogy esetleg nem-e ér el valami javulást, azt mondta így egyből nem akar elküldeni hormonvizsgálatokra de ha nem változik semmi, akkor az következik.

Most szőrszálhasogató vagyok, tudom, de azt nem tudom akkor, hogy fogjak neki most sportolni, vagy várjam meg a hormonvizsgálatokat, hogy "tiszta" legyen majd az eredmény?

2013. nov. 11. 10:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Sportolj! Csak jót tehet!


Annak viszont olvass utána, hogy a fogamzásgátló nem hogy segít, de ront a helyzeten! Ne szedd! Én 4 évet pocsékoltam el ilyen "jó orvosi kezelésre", és abbahagyása után sokszorosan jöttek a tünetek. A fogamzásgátló egyszerűen kerülendő ebben a betegségben!


Itt jobbra megtalálod a szükséges kivizsgálást, kezelést, stb. [link]

2013. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!