Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki tudna tanácsot adni egy...

Ki tudna tanácsot adni egy számomra fontos kérdésben? Magamra maradtam a bánatommal és nem tudom mi tévő legyek. Csak segíteni akarók válaszát várom, nem a pocskondiázókét!

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, hamarosan szülök. Terhességem elején a gyerekem apja elhagyott, aki 31 éves, tehát kora szerint már érett az apaságra, meg amúgy is szakításunk előtt röviddel ő maga akart babát. Próbáltuk helyrehozni, 4 hónapig szenvedtünk, de nem megy. Ez idő alatt totálisan pszichopata lettem, naponta zokogtam ki a lelkem, ami persze leginkább a babámnak árt. Sikerült eladnom a lakásom, az árát betettem bankba, hazaköltöztem szüleimhez, mivel minimálbérrel voltam bejelentve és az azután járó gyesből nem fogom tudni nevelni a gyerekem. De sajnos nem tudok együtt élni a szüleimmel, még többet szenvedek mellettük, mint exem mellett. Apám súlyosan depressziós, de mellette egoista, naponta veszekedünk. Anyámmal szinte azóta veszekedek naponta, mióta megszülettem, annyira hárpia és összeférhetetlen. Testvérem skizofrén és teljesen antiszociális. 20 évesen anno azért költöztem el tőlük mert képtelenség velük élni. Most még többet szenvedek idegileg, tényleg csoda lesz ha a gyerekem nem egy lelki nyomorék lesz. Nem tudom mi legyen. A lakás árához nem akarok nyúlni, mert végülis anno szüleim vettek belőle lakást és nem akarom önkényesen elkölteni, inkább meghagyom nekik, hisz már nem élnek jó anyagi körülmények között, jobb ha van a hátuk mögött anyagi biztonság. Gondolkodtam anyaotthonban. Albérletet ennyi gyesből nem lehet fizetni. Oké hogy lesz majd gyerektartás is, mert az exem mindenképpen nevére akarja a gyereket, de ezen felül nem érdekeljük. Gyes, családi pótlék és gyerektartás még mindig olyan havi 60 ezer. Ebből albérletet fizetni és gyereket nevelni képtelenség. Valami ötlet???
2011. jún. 15. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eladott lakás árából miért ne vehetnél újat? A szüleidnek mire kéne az a pénz? Ha egyszer már odaadták neked, csak nem akarják visszatartani. Lakásra költenéd ugyanúgy, nem valami haszontalanságra. Beszéld meg velük! Az anyaotthon hosszú távon nem megoldás.
2011. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eladott lakás árából vegyél egy garzont és azt fent tudod tartani. Miért adnád vissza a pénzt olyan embereknek, mint amit leírtál?????? A gyerekedre gondoljál.
2011. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

na én mennék onnan az tuti.

neked sem jó ott, de a babádnak meg főleg!!!!!


vegyél egy lakást magadnak, most eléggé lent vannak az árak és éljetek ott nyugalomban!!!én ezt tenném!

2011. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eladott lakás árából vegyél egy kis garzont. Abban ketten a picivel elfértek és a fenntartása sem drága.

Én a helyedben nem költöztem volna vissza a szüleimhez ha tudom,hogy milyenek. Most a baba és te a legfontosabb.

2011. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen a családod, h lelkileg nem támogat, akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod, h használod a pénzt. Beköltözhetsz egy egyszobásba. Tudom, szűkös dolog, de legalább nem bánt senki és van hol felnevelni azt a gyönyörűséget a pocakodban. Egyedülálló szülőként kevés pénzzel pedig lehet, h az önkormányzattól is kapsz majd valami kis segítséget.

Kitartást és jó egészséget!

2011. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
sya ,en ugy gondolom ,hogy nem kellenne ennel jobban magad tonkre tenni mint amibe vagy most eppen,mar csak a kicsi miatt sem,.nem hiszem hogy most a szuleidnek nagyobb szuksege lenne arra a penzre amit be tettel a bankba mint nektek a picurral,.elso legyen a nyugodt elet ,neked es a picurnak,.igy nem lehet nevelni gyereket ha ennyire nem josz ki a szuleiddel.,es semmi segitseged sincs,en mind kivul allo csak remelni tudom hogy rendbe jonnek a dolgaid es helyesen cselekszel.de ha szeretned magadbol kibeszelni a problemadat ,es egy ket szep szora vagysz .csak nyugodtan irj privit ,.
2011. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az óriási előny hogy van pénzed egy lakásra,pont ebben van a boldogulásod kulcsa.Ha minimálra is de voltál bejelentve,akkor még a Gyás. és a Gyed is jár,és csak két évesen a gyes.Ha Szűkösen is de abból boldogulhatsz a babáddal a saját lakásodban!Vegyél használt,de jó állapotú ágyat,babakocsit,turkálj babaholmit a turikban(meg figyeld az akciókat az üzletekben is.)Fogadj el minden segítséget,gyerekes barátnőktől,kollegáktól!+ az "apa"felől is jár/járna (gondolom ezt megbeszéltétek)gyerektartás,és nyugodtan segíthet neked anyagilag,hiszen két ember "terhe" ez.Az anyaotthon szerintem nem megoldás neked(nem is szorulsz rá,és nem is felemelő hely)neked és babádnak is szüksége van meghitt otthonra,amit módodban áll megteremteni.Bármilyen nehéz(kismamaként még inkább)inkább külön élnék a szülőktől,és a saját életem élném.Az anyaság meg sokszorozza az erődet,és remekül fogsz boldogulni hidd el!
2011. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére már mindent megvettem még a két utolsó havi normál fizetésemből, kiságy, babakocsi, rengeteg ruha, eszközök, igazából már csak pelenka kell szülés előtt. Az apuka egyetlen forinttal sem járult hozzá, még egy 500Ft-os rugdalózót sem vett a gyereknek, de az sem érdekli hogy van, a 3D fotó sem izgatta.
2011. jún. 15. 16:44
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és anyukám azt mondta, hogy én csak "játékból" szülök. Tehát nálam ez volt az utolsó csepp. Ennél nagyobb bántást még nem kaptam, mikor erre a gyerekre vágytam évek óta és a tavalyi vetélésem is nehezen dolgoztam fel. Ilyen fajta családi biztatást és segítséget kapok...
2011. jún. 15. 17:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi történt veled azóta? Jól vagytok a babáddal? :)

2012. márc. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!