Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélyem van teherbe...

Mennyi esélyem van teherbe esni, ha minden héten kihagyok egy tablettát? Csak kíváncsiság, nem akarok orosz rulettezni: )

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Orosz rulett, jó szó. Lehetetlen esélyeket latolgatni. A tájékoztató is írja, hogy ilyenkor kiegészítő fog.gátlás kell, mert nem biztonságos. De szerintem nincs olyan kísérlet, amiben ezt lemérték volna, hogy mennyire esélyes.
2013. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt SENKI nem tudja megmondani neked.

Egy tabletta kihagyása is elég lehet ahhoz, hogy teherbe ess, de előfordulhat, hogy akkor se esnél teherbe, ha egyáltalán nem szednéd.


Amúgy: nem mindegy, hogy melyik héten hagyod ki. Az első és utolsó héten nagyon rizikós. A másodikon kevésbé.

2013. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Privátra (mert a nickemet nem szívesen adom ki):


Ha az utolsó héten hagysz ki egyet vagy egynél többet, akkor két lehetőség van:

-vagy úgy tartod meg a szünetet, hogy a kihagyással együtt legyen meg a 7 nap (-> tehát 4 tabletta kihagyásnál csak +3 napot hagysz, és utána máris folytatod a következő levéllel);

-vagy szünet hagyása nélkül folytatod a következő levéllel.


Ha ezektől eltérően jársz el, akkor fennáll a terhesség esélye...

DE nem a kihagyást megelőző, hanem az azt követő aktusokból!

Ilyenkor ugyanis se a szünetben, se a következő levél első hetén nincs meg a kellő védelem. Csak a 8. tablettától lesz megint.

2013. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Benne van a pakliba..de Én nem próbálgatnám mert a hormonok megbolondulnak. Volt, hogy kihagytam 1 tabit, rá 3 napra megint és abban a hónapban 3x volt pecsételő vérzésem ami 4 napig tartott és nem volt kellemes.:S
2013. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, kedves névtelen, köszönöm :)
2013. nov. 13. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!