Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki Letroxot szedett magas...

Aki Letroxot szedett magas TSH-szintre, segítene?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kellett, mire beállt a normál érték? Nekem most 19,5 a TSH-m, felet szedek (egésztől túlműködtem), de egy hete szedem és még mindig állva el tudnék aludni egész nap.
2013. nov. 16. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A fél az nem pontos infó, mert többféle kiszerelés van. Hány mg-osnak a fele?

Én 25-tel kezdtem, egy hónap múlva 25-50 felváltva, most 50-et szedek + 50 mg jodidot.

Kb. 3 hónap alatt ment le a kívánatos 2-re a TSH.

2013. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bocsánat, igazad van, az 50 mikrogrammos negyedét szedem.
2013. nov. 16. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Húha hát így nem tudom. Nagyon pici szerintem amit szedsz. Az 50 mikrogrammtól volt túlműködés? Aztán meg visszament 19-re? Vagy hogy?

Ilyen értékre 125 mg-ot is szoktak szedni. Néztek mást is vagy csak TSH-t? FT3, FT4, antiTPO?

Viszont az tény, hogy az egy hét valszeg még kevés hogy hasson. Nekem 2 hónapig meg se mozdult, a 3. hónapban ment csak le.

2013. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mindent néztek. először 19 volt, arra szedtem 25 mg-ot, így lement 12-re. ez után emelte volna a doki 50 mg-ra, de én kb. 35 mg-ra emeltem csak. ettől lement 0,09-re, iszonyú túlműködéses panaszokkal. egy hónapra abbahagytam teljesen, ismét visszament 16-ra. most megint negyedet (12,5 mg-ot) szedek, de most meg az alulműködést érzem iszonyúan... szóval nehéz lesz beállítani... :((
2013. nov. 16. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb. 6 hét kell ahhoz, hogy egy fix gyógyszeradag mellett beálljon a TSH és az FT4 szinted, az én orvosom pont ezért még terhesség alatt sem küldött gyakrabban vérvételre. Már 10 éve szedem, nekem is nagyon hullámzó volt, többszöri túlkezelés után a mostani orvosommal találtuk meg a tökéletes adagot, 30. hetes vagyok, most éppen 100ug-ot szedek. Érdemes lenne a 2 vérvétel között 6 hetet várni, mindig éhgyomorra menj vérvételre - van ahol azt mondják, hogy a TSH nem érzékeny arra, ha reggel eszel, de nálam ez nem volt igaz, és mindig ugyanoda menj vérvételre - 2 labor között is őrült nagy különbségek vannak. A gyógyszert tényleg éhgyomorra, egy pohár vízzel vedd be - bármi kálcium tartalmú étel, ital nehezíti felszívódást, pl.: tejeskávé. Kb. 30 perc alatt felszívódik, utána szabad a gazda. Az FT4 hiánya (konkrétan ez a pajzsmirigy hormon) nehezíti a magnézium felszívódását, ezért is vagy fáradt.
2013. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!