Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mégis terhes lennék? Lehetsége...

Mégis terhes lennék? Lehetséges ez vetélés után? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyre nagyobb a gyanúm, hogy valami benn nagyon nincs rendben.

A nyáron volt egy állítólagos vetélésem.

Hogy lehet állítólagos?

2 pozitív teszt után elkezdtem kicsit v, majd egyre jobban vérezni.

El is mentem a nőgyógyászhoz, de akkor először még.

Ő megnézett, azt mondta, hogy az átlagosnál nagyobb és vastagabb a méhfalam, szerinte ez egy egyszerű menstruációs vérzés volt, ő nem lett abszolút sehol semmi babára utaló jeleket.

Mondta csináljak még egy terhességi tesztet, majd ha az negatív, akkor csak menstruálok (sosem volt teljesen rendszeres ez sem), ha pozitív, akkor elküld laborba vérvételre, mert ő nem lát semmit sem.

A teszt negatív lett, így telefonon közöltem vele a hírt, mire ő közölte, hogy akkor valószínűleg terhes sem lehettem.

NA DE: akkor hogy lett előtte 2 pozitív tesztem?

Hát nem vagyok hülye, le is fotóztam, a dokinak is megmutattam akkor!

Egyértelműen mindkettő pozitív volt!!!

Gondoltam jó, ő az orvos, várok.

Közben késett a "havim", másfél(!) hónapra jött meg, 20 napig tartott, de hol alig volt, hol erősen.

Elmúlt, most pedig már megint elvileg kéne lenni, de sehol semmi!

Olyan érzésem van kb 1-2 hete, mintha akarna jönni, apró bubik pukkannának bennem, feszül a köldököm alatti rész, érzékeny, nem tudok rá sem nehezedni, de csak nem vérzek.

A legfurcsább az egészben, hogy diétázom, szigorúan 1500kcal, szénhidrát szegény diétán vagyok, és mégis hetek óta semennyit sem fogytam.

A háziorvosom kedvesen megkérdezte, hogy biztos betartom a diétám?

Ezek után inkább nem is firtattam vele tovább a dolgot, mert ő azt hiszi, hogy biztos csalok..jól esik a bizodalma felém..

Létezik, hogy mégis terhes lennék?

Elmenjek másik nőgyógyászhoz?

Elviekben akkor most a 4 hónapban lehetnék, de mivel elég testes vagyok ez meg sem látszana még rajtam.

Vagy csak hiú ábrándokat kergetek?

Csináljak még egy tesztet?

Félek még azt is venni, a férjem már bolondnak néz így is, mert a nőgyógyászati papíron feketén-fehéren rajta van, hogy nem találtak semmit.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem, de nem tudom mit is tehetnék.. :(


2013. nov. 26. 10:12
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsánat egy helyen félreírtam: "ő nem lett abszolút" helyett nem lehet vetélés
2013. nov. 26. 10:14
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el egy másik orvoshoz, amint lehet! Olyanhoz aki nagyon jó az ultrahangon! Ez a dolog lehet cisztától is, endometriózistól is, és ez veszélyes! Nem ijesztgetni akarlak, de minél hamarabb menj orvoshoz.

Nekem volt endometriózisom, és én is éreztem a kis "pukkanásokat" és folyton fel voltam puffadva. Ezt ösztrogén túlsúly okozhatja, és az is gyanús, hogy nem fogysz ilyen diéta mellett!

2013. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen elmennék a helyedben még egyszer nőgyógyászhoz, akár a régihez, akár másikhoz. Bármi is van, jobb ha tudod és nem stresszelsz rajta. Ha valahogyan mégis terhes lennél, akkor sürgősen tudnod kell róla.

Ha nem lát semmit a doki, akkor is kérj egy hormonvizsgálatot, ezt szerintem a pozitív terhességi teszt és a rendszertelen menses bőven indokolja.

A diétát nem írod, mire tartod, de az hogy nem fogysz mellette, szintén indokolja a kivizsgálást. Endokrinológust kellene felkeresned.

2013. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén? Ha terhes is voltál, de erősen véreztél én kevés esélyt látok arra, hogy most baba van a dologban. Ha csak azóta meg nem fogant egy másik pici. Szerintem csinálj egy új tesztet most. Ha negatív, akkor sajnos nem vagy terhes, ha pozitív lesz meg menj el minél hamarabb az orvoshoz megint. Az is a terhesség ellen szól, hogy a vérzés után már negatív lett a teszted. Drukkolok azért, hogy minden rendben legyen!
2013. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Cukorgyanús vagyok, így tavasz óta tartom a diétát.

Eleinte gyönyörűen olvadtak le a kilók, majd amikor ez az ominózus eset történt lassult, most nem fogyok.

Akkor lehet titokban veszek még egy tesztet, egy másfélét, csak nem szeretek a férjem előtt titkolózni, de akkor talán azzal már ha negatív lesz, én is egyrészről megnyugszom, másrészről nem.

Endokrinológushoz járok, utoljára ott is tavasszal voltam, de tünetmentesen akkor.

2013. nov. 26. 10:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Azóta egyszer voltunk csak együtt a férjemmel, mert annyira frusztrált ez az egész, hogy még a szex is eléggé el lett hanyagolva köztünk.
2013. nov. 26. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, mindenképpen csinálj egy új tesztet, mert azzal aztán semmit sem veszítesz, legfeljebb pár száz forintot.

Aztán irány a nődoki. Ha volt akkor két pozitív teszted, valószínű, hogy elindult valami baba-dolog, de a természet megszakította. (Akkor szokott ez lenni, hogy utána rögtön negatív a terhes teszt.) Viszont, lehetséges, hogy mégis maradt benn valami, ami után 20 napig véreztél. (Ámbár, én itt elmentem volna dokihoz a vérzés ellenére, mert 20 napig vérezni nem normális, sehogy se!)

Lehet, hogy új labor sem ártana, mert a cukorbetegeket diétáját szépen tartod, de a pajzsmirigyed ettől még elmászhatott, ami akadályozza a fogyást. Egy alapos nőgyógyászati kivizsgálás sem fog ártani, legalább megnyugszol, hogy minden rendben van, vagy kiderül, hogy gond van, viszont azt már lehet kezelni.



(A háziorvosra pedig ne haragudj, sok mindent láttak ők már, csak a legegyszerűbb verzióra gondolt, és még kedves is volt.)

2013. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, és sem tartottam normálisnak, hogy ilyen sokáig vérzek, de a nőgyógyászom azt mondta, hogy ez előfordulhat, ha valóban vetéltem.

Na akkor az lesz, hogy veszek egy tesztet, és annak az eredményétől függetlenül akkor keresek egy másik nőgyógyászt és elmegyek a háziorvosomhoz is.

Majd megírom még, hogy hogy alakult a teszt eredménye.

Köszönöm az eddigi segítségeket is!

2013. nov. 26. 16:06
 9/9 A kérdező kommentje:
Legalább terhes nem vagyok, az kiderült, de januárban fogad a doki, szóval addig várhatok...
2013. nov. 30. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!