Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Norcolut segíti a teherbeesé...

A Norcolut segíti a teherbeesést vagy sem? Rendszertelen ciklusom van.

Figyelt kérdés

A Norcolut segíti vagy épp ellenkezőleg hátráltatja a terhebeesést?


Sajnos,elég "gáz" a ciklusom(volt,hogy két hónapig kimaradt,máskor két hétig tartott) jóideje,így nyár végén az orvosom Norcolut kúrára fogott,

3 cikluson át szedtem 5 napig,napi 2dbot.


Október 23-án reggel vettem be az utolsó szemet,aznap este elszakadt az óvszer,amit persze rögtön észre vettünk.


Október 26-án megjött a vérzésem,6 napig tartott,erősen,görcsökken,ahogy az előző két Norcolutos kúra után is.


Sajnos,utána(november elején) összeszedtem egy jó kis bacit,arcüreggyulladással,lázzal így egy hétig antibiotikumot is szedtem.


A menstrációmnak a "nagyköny" szerint,bő egy hete meg kellett volna jönnie,de még mindig semmi..Eddig nem igazán foglalkoztam vele,mert még normál állaptban is 32-35 napos ciklusaim voltak,de a mai nap erősen elgondolkodtatott..


Ez vajon a Norcolut hatása,és ennek a gyógyszert sem sikerült rendeznie a ciklusomat?


Néha-néha szurkál a hasam(mint vérzés előtt),és tegnap óta elég érzékeny a mellem,különösen a mellbimbóm(ilyen is volt már,de nem annyira gyakori ez nálam vérzés előtt).

Egyébként jól vagyok,semmilyen egyéb,esetleg terhességre utaló tünetem nincs.


Holnap veszek egy tesztet,de érdekelne mit gondoltok...??


2013. dec. 3. 11:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék,hogy reggel óta görcsölget is a hasam,pont úgy,mielőtt szokott jönni
2013. dec. 3. 11:38
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A norcolut nem hátráltatja, és nem segíti a teherbe esést, mindössze meghozza a mensest pár nappal azután hogy abbahagyod a szedését. Csak arra az egy vérzésre korlátozódik a hatása. Nem csinál peteérést.

Ha babát szeretnél a norcolut nem megoldás, ez csak gyorssegély vérzés megozatalára. Ha előtte rendszertelen volt a ciklusod, ez nem fogja rendezni. Rendes kivizsgálásra lenne szükséged, mert most csak tünetet kezel az orvosod.

Rendes kivizsgálás alatt endokrinológust értek, aki valódi megoldást nyújthat a problémádra.

Számomra nem egyértelmű, hogy szeretnétek-e babát.

Mindenesetre nincs kizárva hogy teherbe estél, egy tesztet érdemes ellőni. Tünetekre sajnos nem lehet adni.


Drukkolok, hogy az legyen rajta, amit szeretnél. :-)

2013. dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem szeretnénk még babát.

Sajnos,voltam endokrinológusnál,és laborban is,de semmi eltérés nem mutatkozott..Ami így eléggé nehezíti a helyzetet.

Azóta egyébként már teszteltem,és negatív lett,valószínűleg csak a ciklusom szórakozik megint

2013. dec. 4. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!