Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt közületek olyan, aki...

Van itt közületek olyan, aki 17 évesen lett anya? Megbánta? Nem zavarta, hogy nem élte ki magát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tegnap olvastam épp ilyesmiről Egy elrontott gyereket "ki lehet még javítani"? címmel itt a gyerekvállalás problémás gyerekek címszó alatt. Érdemes elolvasni.
2009. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia

December 23-án leszek 18 és 8 hónapos a babám.Nagyon megijedtem mikor kimaradt a menstruációm,akkor vesztettem el a szüzességem és még védekeztünk is.De az élet így akarta.Sose voltam bulizós,de csavarogni szerettem és a barátaimmal eljárni néha inni.Nem mondom hogy nem hiányzik,de szeretem a lányom mindennél jobban...Néha eszembe jut,hogy másképp jobb lett volna,de akkor rám mosolyog Zoé és el is felejtem.Az iskolát bánom,mert imádom amit tanulok. most ebben az évben nagyon sok új tantárgy jött(pl német az angol mellé) és nem hiszem hogy letudok majd vizsgázni, valahogy mindig lesz, a fő hogy van egy lányom és ő mindig mellettem lesz..

2009. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem saját tapasztalat, mert én 26 voltam amikor az első gyerekem született, de beszéltem már jópár meberrel. Van aki direkt vállaja korán a gyerekt, hogy még fiatal legyen anyaként, és át tudja érezni a gyereke problémáit. A másik meggondolandó meg az, hogy pl anyámék,és az ő korosztályuk most mikor már unokáik vanna, és nyugdíjasok, most mennek el évente akár 4X is nyaralni, mert megtehetik. Aki meg későn vállalja a gyereket, az azt mondja, hogy ő már kiélte magát fiatalon, ő már nem is akar csavarogni, bulizni. Azaz vagy a gyerekvállals előtt, vagy utána fogod élvezni a kikapcsolódást. A gyerekvállals mindenképpen felelősség, de mindenképpen csodálatos dolog is. a gyerek már veled marad, egyedül már tuti nem leszel, és ez rengeteget számít. Eddig még senki sem bánta meg,ha vállalta a gyereket, akkor sem, ha véletlenül jött, ellenben olyannal már többel is beszéltem, aki elvetette a babát, aztán utána sokáig bánkódott miatta, amikor meg már szeretett volna, és nem jött össze neki a baba.
2009. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon elgondolkodótató! még több választ várok ha lehet
2009. nov. 24. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!Én most,18 évesen estem teherbe,5 hetes vagyok.

Egy kicsit félek.Egy kicsit szégyenlem magam,az ismerőseim,barátaim körében.Holott abszolut nem kellene annak lennem.Párommal 2 éve együtt lakunk,mindenünk megvan,és a gyereknek is mindene meglesz.Nagyon félek,mert anyósék mellettünk laknak,és mindenbe beleszólós,kötöszködős tipus.A párom előző feleségét is ő üldözte el.Ő is szült egy gyereket,és anyós egyszerűen kivette a kezéből,ő fürdette a gyereket fél éves koráig,és az anyját meg sem kérdezte,h. lehet-e.Mikor az ex közölte vele,h. mostmár elég,akkor megsértődött,eljátszotta a hattyúk halálát a fiának.Nagyon sokat veszekedtek a párom és az exe.Mikor viszont a volt feleség akarta a páromat az anyja ellen fordítani,akkor anyós bepánikolt,és azt hazudta,h. a volt feleség,megcsalta a páromat.Mert a házban egy férfival volt az ex,és mikor ment anyós,nem nyitották ki az ajtót azonnal,tehát,biztos dugtak.Persze ez nem igaz.Senki nem szeretett még úgy férfit,mint az ex feleség a páromat,sztem nem lett volna képes megcsalni a férjét.Persze a párom az anyucijának hitt,így a volt feleség,elköltözött,mert már nem bírta tovább.

Mikor már én nem bírom tovább,kikelek magamból,ilyenkor anyós,és a párom összevesznek,és anyuci kórházba került miattam!És persze ilyenkor meg kell látogatni ölelgetni a kórházban,és minden kezdődik ilyenkor előlről.Persze a kórlapjára az volt írva,h. semmi baja,mégis a párom a fejemhez vágta,h. én vagyok a hibás!!!Szóval nem lesz könnyű dolgom szülés után,egy pokol lesz az életem.Őszintén szólva,nem tudom,hogy miért vállaltam gyereket,hisz tudom,h. anyós tönkre fog tenni,a párom az anyjának fog hinni mindig,és nem lesz hova menjek,ha szakítunk.De mégis mindennél jobban akarom ezt a babát.Épp betöltöm a 19-et mikor megszülöm a gyerekem.

2009. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
uhh..Köszi a választ. Én szerencsére jóba vagyok a párom anyjával. Nem kötöszködős típus. Viszont kicsit lenézi azt aki turiból öltözödik/neten vásárol, ezért félek. Én eleve úgy nőttem fel, amilyen olyan meg lehet venni turiba, persze nekem is van rendes bolti ruhám. De a gyereknek 50%-át ruhákat ismerösmtöl kapnám, a többit turiból, illetve boltból.
2009. nov. 24. 17:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Terhes vagy ha szabad megkérdeznem?
2009. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, csak felmerült bennünk mert azt hittük, de mégse.Vagyis a teszt 2 nap késéssel negatívat mutatott. És gyógyszert szedek hónapok óta!
2009. nov. 24. 18:47
 9/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én ugyan ne m17, hanem 19 évesen lettem anno anya, de sosem bántam meg.

A gyerekemnek már születése előtt megvolt az érettségije és a jogosítványa, hiszen együtt csináltuk végig. :)

A baba miatt változtattam várost, költöztem anyósomékhoz. Őt a mai napig imádom, egy tüneményes asszony. Persze, általában nem egyezett a véleményünk, de nem győzködtük egymást, ő elfogadta, hogy a gyerekemmel kapcsolatban én döntök. Kénytelen volt ;-)

Sosem éreztem, hogy kihagytam volna valamit, ha bulizni szerettünk volna néha, három lelkes nagyszülő és egy egész sereg egyéb rokon várta, hogy a kezébe nyomjuk az utódot pár órára. :)

Mit jelent az, hogy kiélni magam?

Vad tivornyákat? Azokat akkor is kihagytam volna, ha nincs gyerekem.

Utazás? Akár babával is lehet, tök helyes kengurukat lehet kapni. :)

Drága cuccokra költeni? Az nem attól függ, van-e gyerek. :)

A gyereknevelés nemcsak a pelenkázásból áll, és az életünk nem áll meg a szülőszoba ajtajában. :)

Én úgy érzem, akkor is ugyanazokat a dolgokat tettem volna meg, ha nincs a gyerekem, legfeljebb a helyszín lett volna más. :)

2009. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És a válaszolók közül,mindenki együtt maradt a párjával(apa)?
2009. nov. 25. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!