Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérős kérdés! Elolvasnátok?!

Hőmérős kérdés! Elolvasnátok?!

Figyelt kérdés
Egy ideje már hőmérőzöm, de most nem tudom melyik a helyes érték. Tegnap hajnalban 4-kor felébredtem, úgy éreztem kialudtam magam, meg is mértem a hőt akkor 36,1 volt. Viszont sikerült később vissza aludnom, és amikor felébredtem akkor újra megmértem akkor pedig már 36,6 volt. Alaphőm 36,2. Éppen középidőben vagyok ezért is érdekel enyire. Most melyik a helyes érték?
2013. dec. 15. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elsö lenne a jó, de hömérözésnél tudtom szerint eleve az fontos, hogy kb ugyanabban az idöben mérd, különben nem ad megbízható értéket.
2013. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hőmérőzés szabályai:

1. Pontos hőmérőt használjunk és "sajátítsuk ki" kifejezetten erre a célra! Ún. maghőmérsékletet mérjünk (száj, hüvely, végbél), a lényeg az, hogy mindig ugyanott, ugyanabban az időben.


2. A hőmérőt este célszerű lerázni, mert a hajnali rázogatás emeli az alaphőmérsékletet. Ébredés után első a hőmérés, alatta teljes nyugalom.


3. A mérés eredményét fel kell rajzolni egy koordinátarendszerbe (kockás lap is megteszi), amelynek kiindulópontja a menses első napja.


4. Jelöljük, ha nem aludtunk 6 órát, ha gyógyszer vettünk be, ha alkoholt fogyasztottunk lefekvés előtt, betegséget (náthát is), és helyes bejelölni az együttlétek idejét is, a későbbi fogamzás pontos idejéhez.

2013. dec. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam volna ugyanabban az időben mérni, de felébredtem, ezért tettem fel a kérdést, hogy ilyenkor számít-e ez az érték vagy nem? Tudom a hőmérőzés szabályait, lassan már 1éve ezt csinálom. :( Akkor bejelölöm hogy ne vegye figyelembe az aznapi hőt. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 16. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!