Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan mondjam el a ferjemnek,...

Hogyan mondjam el a ferjemnek, hogy 5ev sikertelen probalkozas utan orokbe szeretnek fogadni egy babat?

Figyelt kérdés

Annyira kenyes ez a tema nallunk a ferjemel.

Szoba se hozza azt hogy mennyire faj neki,hogy nincs gyerekunk,de latom rajta,hogy a szive is osszeszorul amikor egy kisbabat lat,vagy ha megkerdik tolle,hogy mi mikor leszunk mar szulok.

Nagyon kevesen tudjak,hogy 5 eve kuszkodunk egy babaert.

A ferjem iden lessz 38 eves,es 27,es latom rajta hogy ketsege van esve a kora miatt is,mert hat o sem lessz mar fiatalabb.

Hozza kell tennem,hogy a ferjemel nincs gond...velem van a baj nekem van PCO-m.De hiaba a kezeles baba megsincsen.

Ti hogyan hoznatok fel neki ezt a temat?

Oszinte leszek,en is nagyon felek,nem tudom mi az eljaras az orokbe fogadas eseten,mennyit kell varni?milyen papirok szuksegesek hozza?

Valaszokat elore is koszonom!


2014. jan. 3. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Drágám, szeretnénk mind a ketten egy gyermeket és szerintem 5 év várakozás és próbálkozás után ideje lenne megfontolni az örökbefogadás tényét.

Szeretném, ha közösen átnéznénk a lehetőségeinket. Én már tájékozódtam 1-2 dologban.

Nem szeretnék semmit se siettetni és erőltetni, így gondold át, hogy te ehhez hogyan állsz.

2014. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ha mindketten szeretnétek - és ahogy kivettem ő is igencsak - akkor a legjobb ha nyíltan elé állsz, egy péntek esti összebújás vagy vacsora mellett. Nem hinném hogy az örökbefogadás nagyon nehézkes volna, rengeteg az árva gyerek, persze ha kisbabát szeretnétek, az biztosan nehézkesebb, gondolom az örökbefogadók többsége még kisbaba korban szeretne örökbe fogadni. Szerintem ne halogassátok, emellett még próbálkozhattok a kezeléssel is, veszteni valótok nincs.
2014. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most csak ugy potyognak a konnyeim,hogy nem tudom megdni neki azt amire a legjobban vagyik.....egy kisbabara
2014. jan. 3. 12:22
 4/15 FKKTorp ***** válasza:
100%
A kedves első, tökéletesen körül írta. Szerintem is szépen üljetek le, mond el neki hogy nem letámadni szeretnéd, csak úgy látod, hogy elég sok idő eltelt és mind a ketten szeretnétek ha ennél is teljesebb lenne a családotok.
2014. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es tökéletesen megfogalmazta hogy állj elő vele :) mi másfél éve várunk... elég hosszadalmas folyamat így jobb minél hamarabb belevágni... első lépés: Tegyesz-hez kérvény 2: tanácsadásra kell menni 3: pszichológusi vizsgálat 4: környezettanulmány, 5: tanfolyam, 6: gyámügyön nyilatkozatot tenni . soknak tűnik, de ha egyszer beadtátok a kérvényt, minden megy magától.. sorba kapjátok az időpontokat :) nem tudom merre éltek: Pesten 5-7 év várakozási időről hallottam... én Győr- Moson-Sopron megyében lakom , itt 2-3 év... de függ attól is hogy nyílt vagy titkos örökbe fogadást választjátok-e majd a végén, meg mekkora gyermekben gondolkoztok... ha bármi kérdésed van fordulj nyugodtan hozzám...:)
2014. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 FKKTorp ***** válasza:
Ne szomorodj el, szerintem mindent meg lehet oldani, csak okosan kell hozzáállni. Hiszen ha a hegy nem megy mohamedhez, akkor majd mohamed megy a hegyhez.
2014. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mesélsz picit a kezelésről? Mit tettetek eddig, hol jártatok, stb.? PCOS/IR-es vagyok én is. Sosem lehet tudni, talán tudunk ehhez is hozzáfűzni még valamit, sokan járnak ide hasonló problémával. Én is itt kaptam segítséget 2 éve, azóta sikerült a baba. Mesélj! A feszültséget is csökkenti!


Ennek ellenére beszélgetnék az örökbefogadásról a férjemmel (ahogy annak idején mi meg is tettük). Ő nem akarta, csak végső megoldásként, ezért a részleteket sajnos nem tudtuk meg, így mesélni nem tudok róla.


Szorítok, hogy jól alakuljanak a dolgaitok és mielőbb babázhassatok, akárhogy is!

2014. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lombikon voltatok?
2014. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Pco-RA mERCKFORMIN 1000-est szedek napi 2-szer+ dieta,mozgas.

De peteeresen csak nincsen

2014. jan. 3. 12:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Sokan dícsérik az AVIVA tornát ciklus irányítására. Próbáltad? Nekem meg van a könyv pdf-ben, ha érdekel, szívesen átküldöm. Én is ki akartam próbálni, de végül nem lett rá szükség, de elmentettem gépen.
2014. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!