Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan aki az alulműködésre...

Van olyan aki az alulműködésre szedett pajzsmirigy gyógyszer után tejet iszik és sikerült a baba?

Figyelt kérdés
Természetes a letelt félóra után értem. Gyerekkorom óta a ahhoz szoktam, hogy reggelire kakaót vagy cappucinot iszom. Olvastam, hogy a reggeli kálcium fogyasztás gátolja a felszívódást. Változtassak a reggelimen ha babát szeretnék? December óta szedem a gyógyszert, kontollra csak februárban megyek.

2014. jan. 5. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Több éve szedem a gyógyszert,de ilyenről még nem hallottam! Nem PCOS miatt kérdezed? Ha csak alulműködésed van szerintem fél óra múlva ihatod a tejet,mert abban a fél órában felszívódik a gyógyszer...
2014. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem PCOS miatt kérdeztem, csak pajzsmirigy alulműködésem van 6-os TSH-val. Olvasgattam a témáról és több helyen láttam, hogy a kálcium tartalmú ételek gátolják a felszívódást. De akkor végül is teljesen felszívódik a kivárt fél óra alatt a gyógyszer? Már 8 hónapja próbálkozunk és már mindenre figyelek mert remélhetőleg eddig csak az alulműködésem miatt nem sikerült.
2014. jan. 5. 20:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy írták sok helyen, hogy nem is érdemes a fél óra után ezzel kezdeni az étrendet.
2014. jan. 5. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
En is pmes vagyok. En sem hallottam ilyenrol. 15 percet kell varni az etkezessel.en csak ennyire figyeltem. A baba nalunk az elso honapban osszejtt.
2014. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én picit más helyzetben vagyok, mert már terhesen derült ki hogy pm alulműködésre gyógyszert kell szednem.

De én csak az előírt fél órát tartom be, utána tejeskávét iszom. Így is szépen lement a TSH-m, szóval biztos hogy elég a fél óra a felszívódáshoz.

2014. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly novemberben kezdtem el a gyógyszert, májusra helyreállt a TSH (egyébként én is 6-al kezdtem) még ugyanabban a hónapban összejött a baba. Hamarosan szülök. :-) Én csak ételeknél vártam félórát. Itallal nem foglalkoztam, sőt volt olyan hogy kávéval vagy tejjel vettem be reggel. Csak enni nem ettem fél óráig.
2014. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Húh köszönöm a megnyugtató válaszokat, ez jó hír :)


Utolsó kommentelő: félév múlva állt csak be a TSH-d? :S Mekkora dózist szedtél és milyen gyógyszert?

Gratulálok a babához mindenkinek!

2014. jan. 6. 08:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vagyok az utolsó válaszoló. Hát igen fél év kellett. November végén 6.7 volt a tsh. elkezdtem szedni Euthyrox-ot, 50 mg naponta. Januárban volt 3,6, akkor megemeltük 75 mg-ra, és így május elején már 1.61 lett. Így jött össze a baba még abban a hónapban. Türelem biztos neked is hamarosan helyrejön. :-)

2014. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Nekem szeptemberben 4,6 volt a TSH-m. A Dr. Úr úgy rendelte el az Euthyroxot, hogy kedden és pénteken szedjek 100-ast, a többi napon 75-öst. Most januárban tudtam meg, hogy terhes vagyok. Ma megyek vissza hozzá a jó hírrel és a további teendőkért.
2014. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!