Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az alacsony hő miatt lehet,...

Az alacsony hő miatt lehet, hogy nem tud megmaradni a baba?

Figyelt kérdés

Alacsony a hőm, az alaphőm 35,5, ovulációkor 34, és ovu után is csak maximum 36-ig ugrik meg a hőm. Volt már egy vetélésem. Amióta próbálkozunk újra, azóta hőmérőzök és megijesztenek ezek az értékek.

Voltam pajzsmirigyvizsgálaton, mert azt mondták, hogy alulműködés lehet, de az eredményeim jók lettek, az orvos nem is adott gyógyszert. (2,2 lett a TSH-m, és az orvos szerint 2,5-ig nem is adnak gyógyszert, a hőre semmit se mondott.) Azért engem ez az alacsony hő kicsit kétségbe ejt, mert sokszor olvasom itt, hogy 37 fok alatt nem marad meg a terhesség. Mit gondoltok? Volt már valakinek hasonló tapasztalata?



2014. jan. 14. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hol méred a hődet?
2014. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyelv alatt, kb 5 percig, a második pittyegésig.
2014. jan. 14. 12:34
 3/13 anonim ***** válasza:

2,2-es TSH-ra én napi fél Euthyrox-ot szedek.

Babához 1-hez közeli értékek kellenek.

2014. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az alacsony hő nem lehet oka, hanem hormonprobléma lehet az ook, ami az alacsony hőt is okozza.

Kérdés hogy mióta próbálkoztok összesen? Mikor volt a vetélés, és a vetélés óta mennyi idő telt el?

Mert lehet semmi probléma nincsen, és a vetélés is egy véletlen egyszeri eset volt, ami nem fog többé megismétlődni.

2014. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nekem az orvos nem adott gyógyszert. azt mondta, hogy 2,5nél kezdik a gyógyszert adni és hogy az 1 körüli érték túl van misztifikálva. Váltani nem nagyon tudok orvost, mert egy kis városban lakunk, itt egy endokrinológus van a kórházban és ő dolgozik az összes (összesen 3) magánklinikán is. Érdeklődtem interneten, van, aki 2,2-re már gyógyszert kap, van, aki 3-ra sem...

májusban volt a vetélésem, augusztus óta próbálkozunk újra. a hőmet meg október óta mérem, akkor szembesültem ezekkel a hőértékekkel.

2014. jan. 14. 12:51
 6/13 anonim ***** válasza:

keress egy másik endokrinológust, ez a tsh magas, és nem az alacsony hő miatt nem marad meg a baba, hanem a hormonproblémák miatt. én kb. így jártam, 4 évig küszködtünk a babáért, az akkori dokim szerint semmi bajom nem volt. Csak hát ugye vetélés, és meddőség...


Végül egészen Pestig kellett mennem (nagyon messze van tőlünk), de megérte, a fiam már 2 hónapos.

2014. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2,3-as TSH-val lettem terhes , szerintem is 2,5-ig megfelelő még, mert ezt T3-T4-el jkell együtt nézni nem csak önmagában. Az hogy ilyen alacsony a hőd nem baj, viszont a lényeg hogy emelkedjen ovu idején.

Hőgörbét nem tudsz beszúrni? Tény hogy progeszteron szintet kellene nézetni hogy megfelelő-e :)

2014. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és a babatervezok.otthona.net oldalon pedig találsz olyan terhesgörbét ahol szokatlanul alacsony a hő, nem szentírás a 37, az ovu előtti időszaknál magasabbnak kell lenni az ovu utáni időszaknak :)
2014. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


ez pl. a novemberi.

a T3,T4 értékem jó.

2014. jan. 14. 14:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Reggel méred, felkelés előtt közvetlen mindig ugyanabban az időben? mert itt látok 6 és 9 órás méréseket is.
2014. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!