Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem utalt be a doki...

Miért nem utalt be a doki toxaplasma vizsgálatra? Tényleg felesleges?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát,de szerettem volna, ha már most elvégeztetjük a vérvételt. De a dokim azt mondta, hogy fölösleges, majd csak ha teherbe estem. Én vagyok túl aggodalmaskodó vagy tényleg fölösleges még most?
2007. okt. 9. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem felesleges, mert, ha terhesség alatt kapod el az károsítja a baba fejlődését. Mindenképpen csináltasd meg. Ja attól függ hanyadik héten vagy, mert ezt még a terhesség korai szakaszában kell elvégezni.
2007. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
de azt nemtudjy letesztelni hogy el-e fogja kapni..Szerintem sincs tul sok értelme, hiszen minimális esélye van,hogy most toxod lenne, (persze ha nagyon idegesit ez akkor csináltasd meg, a terhesség alatt ugyis megcsinálják és ha nemleszel nagyon macska kozelbe akkor se lessz baj!!!Ettol nem kell annyira félned, vannak sokkal veszélyessebb dolgok is...
2007. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szia!nagyon fontos,csináltasd meg még mielött teherbe esnél!nekem nincs macskám,mégis elkaptam a fertőzést,amit addig 25 évig nem!a 12.héten derült ki,és csak antibiotikum szedésével múlik el,ami nem biztos,hogy a legjobb a terhesség alatt!szerencse,hogy időben értesűltél...csináltasd meg,mindent megér,hogy egészséges legyen a baba!
2007. okt. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia.lehet későn válaszolok,nekem volt toxóm és az jelzi,hogy a nyirokmirigyek nagyon megdagadnak és fájnak.

nekem erős antibiotikummal lehetett kezelni,3-hétig.

viszont most már állítólag immunis vagyok rá,de a vérem kimutatja majd mindig,hogy beteg voltam tőle.

2007. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!