Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakításos módszerrel elég...

Megszakításos módszerrel elég sokatok esett már teherbe, nemdebár?

Figyelt kérdés

25 éves barátnőm a pasijával 6 éve vannak együtt.

Sosem használtak óvszert, nem szedett tablettát.

Csak megszakítással "védekeznek".

Még sosem esett teherbe.


Szóba került, hogy hamarosan összeházasodnak és akkor 1-2 éven belül jöhet a baba.

Amire én megjegyeztem, hogy azért az nem biztos hogy olyan könnyen fog menni,

hisz azonkívül hogy mázli hogy nem esett teherbe véletlenül a 6 év alatt, azért furcsa is.

(Volt olyan , hogy egy nap 4-5x is együtt voltak.)



Az összes ismerősöm aki sajnos végül abortuszra ment megszakítással védekezett és az előnedvektől esett teherbe.


Na ezen ő rettentően megsértődött, hogy hogy mondhatok ilyet?



2014. jan. 21. 23:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit tényleg rosszindulatúnak tűnik a feltételezésed. Ha akkora barátnőd, inkább örülhetnél, hogy lassan babát terveznek, nem kellene rögtön azzal riogatni, hogy úgysem fog sikerülni.

Egyébként igen, láttunk már karón varjút, de ez igaz mindkét esetre.

2014. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%

Mi is megszakítással védekezünk 6 éve és nem lett még belőle gyerek. Voltam kivizsgáláson, mert mi is babaprojekt elé nézünk, azt mondta a doki, hogy semmi bajom.

2 barátnőm is több éve így védekezik mégsem estek teherbe.

Nem csak egészség, szerencse kérdése is.

2014. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
mi is így védekeztünk mindig, mégsem estem teherbe. Viszont mikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba, az első hónap sikeres lett.
2014. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Jézusom, komolyan felnőtt emberek képesek erre? Mint a 14 évesen stikában szexelők, te jó ég.
2014. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
36%
mármint mire képesek felnőttek? Megszakításos módszerre? Mi jelentem igen, de jöhetett volna eddig is a baba, ha becsúszott volna, örömmel látjuk. Mi az összes más védekezési módot kilőttük, egyik sem jön be.
2014. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Passiflora ***** válasza:
64%

Ha képes voltál ilyet mondani, és utána még csodálkozol azon, hogy megsértődött, akkor megvizsgálhatnád őszintén azt a kérdést magadban, hogy mennyi érzelmi intelligenciáról tanúskodik, amit mondtál.


Ha tudsz nagyon őszinte lenni magadhoz, érdemes lenne azt a kérdést is megválaszolnod saját magadnak, hogy milyen motivációból mondtad, amit mondtál, és mi volt vele a valós szándékod.


Szerintem rendkívül tapintatlan és egyértelműen rosszindulatú volt a megjegyzésed.


Nem tudtom, utólag rájöttél-e erre, vagy hogy megbántad-e esetleg, de abban biztos vagyok, hogy a "barátnőd" már levonta a tanulságot és a megfelelő következtetést a kapcsolatotokra nézve.


Ha azt szeretnéd, hogy mások tartsák tiszteletben a privát szférádat, akkor igyekezz Te is tiszteletben tartani másokét.

2014. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:


A leányzónak már volt egy abortusza 16 éves korában.


Ehhez képest volt furcsa számomra, hogy nem védekezik és ennek korábban is hangot adtam párszor.


Ez nem tapintatlanság, hanem jót akartam neki, hogy védekezzen.


Ezt a kérdést pedig mindenféle rosszindulat nélkül tettem fel.

2014. jan. 22. 00:59
 8/27 anonim válasza:
71%

Megszakítás nem védekezés. Kérdező írásában semmiféle rosszindulat nincs! Esetleg egy két válaszolónak esne rosszul, ha ilyet mondanának neki.

Valóban érdekes, hogy még nem lett baba a sok év alatt.

És ha tényleg nem akartak eddig babát, védekezhettek volna erőteljesebben is, hisz már felnőttek.

2014. jan. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

Válaszolók! Miért kell belekötni abba, hogy mások hogy védekeznek?

Ha ők így akarnak, hát legyen! A ti orrotok alá sem dörgöli senki, hogy a tabletta veszélyes (vagy hasonlók).


Nekem sem esne jól, ha valaki azt feszegetné, hogy nem vagyok egészséges. Lehet, hogy a barátnőd egyenes támadásnak vette ezt a kijelentést.

2014. jan. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%
Évekig így védekeztünk, soha nem lettem terhes. Amikor terhes szerettem volna lenni, a második hónapban összejött.
2014. jan. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!