Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakításos módszerrel elég...

Megszakításos módszerrel elég sokatok esett már teherbe, nemdebár?

Figyelt kérdés

25 éves barátnőm a pasijával 6 éve vannak együtt.

Sosem használtak óvszert, nem szedett tablettát.

Csak megszakítással "védekeznek".

Még sosem esett teherbe.


Szóba került, hogy hamarosan összeházasodnak és akkor 1-2 éven belül jöhet a baba.

Amire én megjegyeztem, hogy azért az nem biztos hogy olyan könnyen fog menni,

hisz azonkívül hogy mázli hogy nem esett teherbe véletlenül a 6 év alatt, azért furcsa is.

(Volt olyan , hogy egy nap 4-5x is együtt voltak.)



Az összes ismerősöm aki sajnos végül abortuszra ment megszakítással védekezett és az előnedvektől esett teherbe.


Na ezen ő rettentően megsértődött, hogy hogy mondhatok ilyet?



2014. jan. 21. 23:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Mi is 6 évig megszakitásosan "vigyáztunk" és nem lett belöle baba, aztán 2x-3x nem vigyáztunk és rögtön baba lett belöle :) vagyis lesz,mert még 24.hetis a kisdrága :)
2014. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
ne hari, de ne nevezd a barátnődnek, ha a babavállalási terveire úgy reagálsz, hogy "nem biztos h. könnyen fog menni" Én kivágtalak volna mint macskát sz.rni.
2014. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A 7. hozzászólásodra szeretnék válaszolni, amiben az előtte leírtakra reagáltál.


"Ez nem tapintatlanság, hanem jót akartam neki, hogy védekezzen.


Ezt a kérdést pedig mindenféle rosszindulat nélkül tettem fel."


Egyáltalán nem is feltételeztem, hogy itt rosszindulatból tetted fel ezt a kérdést.


Azt a megjegyzést tartom rosszindulatúnak és tapintatlannak, amit abban a helyzetben a barátnődnek mondtál.


Ha újra elolvasod a saját kérdésedet, akkor teljesen egyértelmű, hogy nem arról szólt a történet, hogy Te jóindulatúan fel akartad hívni a figyelmét arra, hogy használjon megbízható védekezési módszert.


Te azt írtad itt le, hogy amikor elújságolta Neked, hogy pár éven belül gyereket szeretnének, akkor Te gyakorlatilag egy teljesen egyértelmű célzást tettél Neki arra, hogy azt feltételezed, hogy Nála, vagy esetleg a Párjánál fennállhat valamilyen termékenységi probléma, mert Te erre a következtetésre jutottál abból a tényből, hogy Nekik (ellentétben más ismerőseiddel) évek alatt sem fogant meg babájuk egy kevésbé biztonságos fogamzásgátlási módszer mellett.


Elhiszem, hogy korábban jóindulatból többször próbáltad felhívni arra a figyelmét a biztonságos fogamzásgátlás fontosságára.


Ugyanakkor szerinted az, amit ebben a konkrét helyzetben mondtál, - azok után, hogy Ő bizalmasan megosztott Veled egy számára nyilvánvalóan örömteli hírt - valóban jóindulatról és segítőkészségről árulkodik?


Mert ha valaha nekem mondott volna bárki ilyet, én épp az ellenkezőjét gondoltam volna, és nagyon komoly tanulságokat vontam volna le azzal kapcsolatban, hogy az illető hogy viszonyul hozzám.


Te egyébként hogyan fogalmaznád meg, mi volt a célod ezzel a megjegyzéssel, mit szerettél volna elérni azzal, hogy azt mondtad: "azért az nem biztos hogy olyan könnyen fog menni, hisz azonkívül hogy mázli hogy nem esett teherbe véletlenül a 6 év alatt, azért furcsa is"?


Megkérdezhetem, hogy Te amúgy mit gondolsz, mi az oka annak, hogy - mint írod, a barátnőd "ezen rettentően megsértődött, hogy hogy mondhatok ilyet"?

2014. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:


Köszönöm szépen a dolgokra való rávilágítást, elgondolkodtam, magamba néztem.

Rendeznem kell magamban a dolgot.

Most ezeket ide nem írnám ki , mert a többiek nekem esnének.



Tőle már akkor este bocsánatot kértem.

2014. jan. 22. 23:50
 25/27 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én pedig azt köszönöm Neked, hogy kultúrált hangnemben, indulatok nélkül válaszoltál a kritikus észrevételeimre.


Remélem, a barátnőd képes lesz megbocsátani, ha Te képes voltál őszintén bocsánatot kérni a történtek után.


A barátnődnek és Neked is azt kívánom így ismeretlenül is, hogy ha/amikor majd vágytok egy kisbabára, akkor ne kelljen túl sokáig, vagy hiába várnotok! :-)


Minden jót Neked.

2014. jan. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
NINCS ÖSSZEFÜGGÉS,SZERINTEM TÉNYLEG TAPINTATLANSÁG ILYET KÖZÖLNI A BARÁTNŐDDEL.KÉRJ TŐLE BOCSÁNATOT.
2014. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én 10 évig védekeztem óvszer vagy megszakítás módszerrel, a férjemmel 1 évig volt, hogy időnként sehogy, mégsem lettem terhes. Én is izgultam, hogy nem lesz egyszerű teherbe esnem. Mikor elhatároztuk magunkat szívből, elsőre megfogant a baba. Szóval ilyen is van. (A tesó pedig az első gondolat után...)
2014. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!