Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti gondolnátok babára is...

Ti gondolnátok babára is ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Másfél hete voltam nőgyógyászaton szűrésen,de mivel akkor nem volt semmi erre utaló jel nem kérdezősködtem. 2hete voltunk utoljára együtt, ha baba van akkor foganhatott.

6. napja késik a menstruációm, viszont nem gondoltam eddig babára mert fogamzásgátlót szedek. Őszintén szólva nagyon örülnék ha baba lenne a dologban, de nem tudom, az orvos ilyenkor azt is nézi e, hogy lehet e valaki pár hetes terhes?



2014. jan. 27. 11:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
Ha fogamzásgátlót szedsz, hogyan lehetnél terhes? Viszont az fura, hogy késik, ha rendesen szeded. 3 napos terhességet még nem vesz észre orvos.
2014. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
48%
Szerintem lehet szo babarol ha nem pontosan szedted a fogamzasgatlot
2014. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha a fogamzásgátlót pontosan szedted, akkor is előfordulhat terhesség. Szerintem 3 napos terhességet még nem lát az orvos, de nem vagyok ebben biztos. Ha felmerül a terhesség gyanúja, holnap reggel csinálj tesztet. Ha véletlenül tényleg terhes vagy, akkor mielőbb abba kell hagyni a fogamzásgátlót.
2014. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Minden nap beszedtem de nem mindig sikerült pontban 18:00-kor, volt hogy csak 23:00-kor sikerült. Holnap reggel tesztelek ha addig nem jön meg, ha tesztelek és negatív akkor 100%ra vehetem, hogy nem baba?
2014. jan. 27. 12:08
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha már egy hete késik a menstruációd, akkor amennyiben terhes vagy, azt már ki kell mutatnia a tesztnek. Egyébként nincs az a fogamzásgátló módszer, ami 100% védettséget nyújt, tabletta mellett is néhány százalék esély van a terhességre.
2014. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Én esetleg gondolnék, igen.


Ha esetleg baba van a dologban a két héttel ezelőtti együttlétből, a doki akkor sem látta volna még ultrahanggal sem, mert túl pici ahhoz.(Ilyen korán nem is szokás még menni normál esetben, pont ezért.)

Neked gondolom eleve nem csinált ultrahangot, szűrésen nem szoktak. (cáfoljatok ha mégis, az én dokim soha)


Nekem amúgy soha nem fordult elő annak idején a gyógyszer szedése alatt, hogy ne jött volna meg a megvonásos vérzés a gyógyszerszedés szünetében. S volt már arra számtalan példa, hogy valaki így esett teherbe. Nem sok az esély, de végülis előfordulhat.


Nem azt akarom sugallni, hogy hú, biztos baba, de én azért a helyedben csinálnék egy tesztet. Akár ma, ha negatív és nem jön meg, pár nap múlva is. Drukkolok!


Amúgy miért szedsz fogamzásgátlót, ha babát szeretnél?:)

2014. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem csinált ultrahangos vizsgálatot.

Qlaira fogamzásgátlót szedek, ami 28 szemes, tehát minden nap bekell vennem.

Az igazából bonyolult, hogy miért szedem, mert 5 éve vagyunk együtt a párommal, én már nagyon szeretnék babát, de ő még szeretne csak velem lenni, viszont most egyből azt mondta, hogy amiatt ne aggódjak, hogy nem tarthatnám meg a babát. És bár nem mondta de úgy látom most rajta, hogy valahol szeretné, hogy baba legyen.

2014. jan. 27. 12:23
 8/28 anonim ***** válasza:
80%
Tesztelj! Drukkolok! Ha negatív, legalább arra jó volt ez az egesz, hogy ismered élesben a parod reakciojat:)
2014. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szurkolóknak:)
2014. jan. 27. 12:48
 10/28 anonim ***** válasza:
80%
Az utolsó szemtől számítva egy hete késik? Nekem mikor még gyógyszert szedtem, az utolsó szemre 3-4 napra jött meg. Egy hét azért már furcsa. Tesztelhetsz már nyugodtan.
2014. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!