Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valaki, aki a terhesség...

Van valaki, aki a terhesség elején (fogantatás, beágyazódás időszaka) alatt antibiotikumot vagy egyéb gyógyszert szedett?

Figyelt kérdés

Nagyon meg vagyok ijedve, mert lehet pont ebben a hónapban összejött a baba, erre nekem pont most kellett antibiotikumot szednem. Lehet ebből baj későbbiekben?

Tudom, hogy még nem beszélünk ténylegesen terhességről, mert ezek nagyon a legelső napok, de akkor is van bennem félelem.


2014. jan. 29. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Az antibiotikumoknak nincsen terratogén hatása, nem okoz fejlődési rendellenességet. Nagyobb gond lenne bizonyos nyugtatókkal, vagy például a roaccutannal. De a beágyazódás előtt, mivel nincs is kapcsolat köztetek, szerintem pláne nem gond.
2014. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nalunk szerintem azert sikerult a baba, mert egy nagyon csunya foggyulladas miatt antibiotikumot szedtem az 5. Cn-tol, es azutan vedekeztunk. Szoval a 4. Napon lett a bebi vsz., mert elotte meg menstrualtam. 35. Napon mar uh-n is ott volt a petezsak es az embrio, a 7-21. Napig szedtem tobbfele gyogyszert is. Nagyin aggodtam, de a ferjem azt mondta, hogy kb. A 7-8. Het elott nincs olyan jellegu kapcsolat az embrio es koztem, ami aggodallmra adna okot, es az antibiotikum eghebkent sem artana. Igaza lett, a lanyunk ket eves, es terhesen meg ketszer kellett augmentint szednem. Makk egeszseges a lanyunk.
2014. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, a ferjem meg orvos, ezert hallgattam ra. Csak hkgy ertsd, miert fontos a zuram velemenye. :)
2014. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, es sztem azert sikerult akkor, mert abban az egy honapban nem ez jart 0-24ben a fejemben. Na, csak sikerul ertelmesen osszeszedni mindent... :)
2014. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem így volt. Természetesen akkor még nem tudtam, hogy baba van és erős antibiotikumot szedtem. Szerencsére semmi baja a kicsinek :)


23 hetes vagyok most


Csak a 6-7. hétben lesz köztetek kapcsolat (testileg)

2014. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. jan. 30. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!