Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek problémamentes...

Szerintetek problémamentes terhességnél felesleges magándokihoz járni és fogadni?

Figyelt kérdés

Problémamentes terhességnél max a beutalókat adja oda a doki, megkérdezi van-e panasz, de az nincs, és ennyi.

Ezt ugye az sztk-ban is meg tudják csinálni.

Vagy legalább a szüléskor azért jobb, ha van fogadott doki, mert az legalább tuti odafigyel és nem lesz bunkó stb.?


2014. febr. 13. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Velem a nem fogadott is kedves volt, mindkét szülésemnél.
2014. febr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a fogadott doki se garancia semmire. én a helyedbe nem erre költeném a pénzt, ha amúgy minden ok
2014. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Problémamentes terhességnél és problémamentes szülésnél teljesen mindegy, milyen doki van ott. De sajnos nem tudhatod előre, hogy a terhességed meg a szülésed végig problémamentes lesz-e. Egyébként ügyeletes orvos is lehet rendes, meg a fogadott doki se biztos hogy úgy viselkedik szülésnél, ahogy Te elvárnád.
2014. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2x szültem ügyeletes orvosnál,végig SZTK-ba jártam.

Egyáltalán nem bántam meg,a dokik végig normálisak voltak a terhesség alatt,sz ügyeletes orvosok is mindkét szülésnél.

Azért sem fogadtam,mert elég drága lett volna nekünk és a környezetemben sok rosszat hallottam a fogadott dokikról.

Én is úgy voltam vele,hogy probléma mentes terhességnél mindegy ki vizsgál,ki csinálja az UH-kat.

2. szülésemnél szülésznőm volt,nem bántam meg,sőt 3.-nál is ő lesz.Azért örültem neki,mert ő egyben lelki támasz is volt,igaz a terhesség vége fele kértem fel,de akármikor hívhattam bármilyen kérdéssel,nagyon jófej volt!

2014. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

az én terhességem (lekopogom) eddig problémamentes de magándokihoz járok. Ennek több oka is van: - utálok várni, - munkaidőm miatt nem is nagyon tehetem meg hogy fél napokat ücsörögjek az uh-n, - nálunk az sztkban nagyon gyenge UH készülék van, és nem akarok felesleges aggodalmakat, pl. hogy a 12. héten nem látja a gyerek kezét rajta, stb. Emellett nálunk az sztk-s orvosok mind nagy parasztok, a magándokik - nyilván érdekből - de legalább emberként bánnak veled, és normálisan elmagyaráznak mindent. Az sztk-ban nekem nagyon nem tetszett a futószalag szerű vizsgálat, és a ne kérdezz semmi csak haladj tovább hozzáállás.


Tehát nekem az sztk negatív élmény volt. Viszont a mostani magán dokim előtt egy másik magándokinál próbálkoztam, az emberileg kedves volt, viszont elkövetett egy olyan hibát, ami miatt én úgy éreztem, orvosilag még egy sztk-s orvossal is jobban jártam volna. Ráadásul nem volt a rendelőjében UH...


HA MÁR MAGÁNDOKIHOZ MEGYEK A MINIMUM HOGY LEGYEN UH NÁLA.


ennyi, tehát nálam a magán nyert, most nagyon jó az orvosom, nem tudom milyen lehet egy jó sztk-s orvos mert sajnos még nem volt benne részem. Ha nálatok jó véleménnyel vannak róla, értelmes, megfelelően tájékoztat és jó a felszereltsége, akkor ne költs magándokira.

2014. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Én egyrészt azért döntöttem a magánorvos mellett, mert este rendelt, így nem kellett még ezért is eljönnöm a munkahelyemről, elég volt a védőnőhöz elkéretőzni, másrészt pedig ahol lakok az sztk-ban van két orvos (a 10 közül), akiktől a szó szoros értelmében rettegtem. Mindkettőhöz volt szerencsém és sírva jöttem ki, úgy beszéltek velem, és úgy vizsgáltak. Emiatt én nem akartam kockáztatni. Ha ők nem lettek volna, akkor lehet, hogy bevállaltam volna az sztk-t, de nekem megért havi pár ezer forintot (a terhesgondozás 3 ezer ft volt/alkalom), hogy magánorvoshoz járjak, ne várjak sokat, és csak egy embernek kellett szétteni a lábam, nekem ez is számított.
2014. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod előre, hogy problémamentes lesz-e a szülésed és a terhességed. Én azért döntöttem magándoki mellett, mert 1x voltam az SZTK-ba, hát köszönöm annyi elég is volt. " nővér volt a doki mellett már az nem tetszett, bámultak, csörgött a telefon jajj már az öltözőben ott várakozik a másik beteg, siessünk sokan vannak odakint. Egy értelmes mondatott alig lehetett vele beszélni. Inkább fizettem, és mindent meg tudtam vele beszélni, alaposan megvizsgált mindenre odafigyelt,3 terhességem vittem végig nála és a mai napig számíthatok rá!
2014. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, problémamentes lesz-e a terhességed, de az esetek többségében szerencsére felesleges. Sajnos sem a fogadott, sem az sztk-s orvosnál nem tudhatod, kit fogsz ki - a pénzzel remélhetőleg az esélyét növeled, hogy egy jó és lelkesebb szakembert kapsz érte, viszont ha mégsem vagy elégedett, akkor csak úgy van esélyed váltani, ha van még rá időd.
2014. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azért választottam magán orvost, mert ez a 3. terhességem ezelőtt volt 2 sikertelen terhesség (az első vetéléssel a 2. missed ab-al végződött) ráadásul nem tudom mennyi az összefüggés, de mind 2 eset előtt 1-2nappal voltam az sztk-ban ahol megvizsgáltak....másnap az elsőnél elöntött a vér, a második terhességnél is véreztem.

Most nem kockáztattam.

Már egy éve elmentem hozzá, teljes kivizsgálás, hogy mégis mi lehetett az előző 2 sikertelenség oka...stb

Most szúrjuk a véralvadásgátlót végig az elejétől,+az elején kaptam utrogestant is a 12.hétig...

Nagyon odafigyel, alapos, bármikor hívhatom, nem kell órákig várakozni, megbízom benne.

Sztk-ba én nem megyek többet.(azt még megjegyzem hogy az első sztk-s orvos, amikor az első babám elment megjegyezte, hogy "biztos nem akarta eléggé"... na köszönöm)

De ha valakinek nincs problémája és megbízik az sztk-s orvosában azzal sincs baj, de én már nem bízom.

2014. febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 barátnőmnek akikkel egyszerre szültem kb mind volt fogadott dokija, de mindenkinél volt valami komplikáció. végül nem lett semmi probléma. nekem nem volt és valójában alig figyeltek rá. persze amikor a kitolási szakasz elkezdődött, akkor szülész, szülésznő gyerekorvos is jelen volt, mint mindenki másnál, de addig alig láttam valakit a szülőszobán...de a fő hogy nem volt semmi probléma és egészségesen távoztunk a babámmal együtt. az az igazság, hogy a szülésnél, bármennyire is fájdalmas, kétségbeejtő és félelmetes, NEKED kell ott lenned fejben és bátorságban 200%-osan. egyébként megengedhettem volna magamnak a fogadott orvost és szülésznőt is, de nem tudtam kit kérjek meg. mert ha biztos lettem volna abban, hogy na ez az orvos olyan szaktudás és tapasztalattal bír, hogy ha netán gond van az majd nagyon tudja mit kell tenni, akkor fogadok....de az lehet, hogy pont az ügyeletes orvossal jársz a legjobban...
2014. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!