Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 vetélés után problémamentes...

2 vetélés után problémamentes terhesség?

Figyelt kérdés

Volt már valaki ilyen helyzetben? Mennyi időt vártál a 2 vetélés után? És két vetélés között? Kivizsgáltattad magad? Kiderült mi a baj?

Angliában élek, csak a 3. vetélés után vizsgálnak ki. Sajnos a magánorvos rettenetesen drága, nincs rá pénzünk. Nem tudok hazamenni, hogy kivizsgáltassam magam, idén nincs rá egyáltalán pénz. 1. terhességem problmémamentes volt, 27 évesen. Ugyanaz az apuka. Itt voltam terhes elsőre is. 2. terhességem 12 hetesen ért véget. 8. héten elkezdtem barnázni és abba se maradt a végéig, normálisnak titulálták, nem néztek meg. Pár nappal vetélés előtt már véreztem, ekkor se néztek meg. Végül elvetéltem. 2 vetélés között 5 hónapot vártam. 3. terhességemmel szintén a 8. héten 2 napot barnáztam, de több nem volt. 9. héten magán uh-ra mentem, nem volt szívhang, egy héttel később ellenörző uh-on mondták, hogy meg kell szakítani a terhességet. Gyógyszert kaptam, attól elvetéltem. Még tisztulok.

Arra gondoltam, nem várok most ilyen sokat. Megvárunk egy ciklust, aztán hajrá. Nem úgy tűnik, hogy az idő segít. Már úgy gondolom, nem jár nagyobb kockázattal most rögtön belevágni, ha 5 hónap kihagyást tartok megint, és megint elvetélek, időt vesztek, ha most nem várok és megint elvetélek, hamarabb kerülök kivizsgálásra, de ha szerencsém van, talán megmarad a baba. Mit csinálnátok ilyen helyzetben? Megint várnátok hosszú hónapokat? Én már nem látom értelmét a várakozásnak:(

Pozitívan álltam hozzá mindegyik terhességemhez, és most is úgy gondolom, hogy ez alkalommal sikerülni fog.


2014. jan. 31. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Én a helyedben keresnék egy arany középutat és mondjuk 2 hónapot várnák a következő próbálkozással.
2014. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 hónapot nem kell vármi csak 3-at szoktak ajánlani max. Én azért egy hormon panelt terheléses inzulint, cukort nézetnék ha ott nem akkor itthon. a terhelésnél nem is lényeg épp hol tartasz a ciklusban, a leirtak alapján angy az esély progeszteron hiányra és azért elmehet a baba. Vgay szerezz be irtthonról progi pótlást és akkor amint ujra ozitívat tesztelsz kezd el szedni de azt szedni kell a 12. hétig.
2014. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok hazamenni és elmenni orvoshoz. Progi gyógyszert meg hogy szerezzek? Én is arra gyanakodtam az első vetélés után, de itt nem adnak rá gyógyszert, nem vizsgálják ki. Azt vallják, nem bizonyított, hogy segít és az ágynyugalomról ugyanez a véleményük, így ha vérzek, nem fog kiírni az orvos. Sajnos mikor tapasztaltam a barnázást mind a két vetélésnél, nem tudtam pihenni, ugyanúgy dolgoznom kellett. Az előző terhességem előtt jöttem rá, hogy talán progi hiányom van és sajnos csak krém formájában tudtam hozzájutni. Abban a hónapban, amelyikben elkezdtem használni, teherbe is estem, de sajnos a krém nem volt elég, úgy tűnik. Csak anyósomtól tudom megkérdezni, hogy be tud e szerezni progi gyoszit, de hát neki hogy írja ki a doki? Kihez forduljon? Magán nődoki felírhat? Ha kell, csúsztatok egy kis plusz pénzt is. De honnan tudjam, hogy mennyi kell belőle, azért ezt előtte nem szokták megmérni, hogy mennyi kell?
2014. jan. 31. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 vetélésem volt (8 és 12. héten), szintén Angliában. Mi ezek után hazajöttünk, mert mindenképp babát akartunk. Mi fél évet vártunk, elsőre összejött a baba. Ha nem jövünk haza, valószínűleg ez a terhesség is rosszul végződik, mert a 6. héten görcsöltem és picit véreztem. Szerencsére jó dokim van, lelkiismeretes. 12+5 naposan engedett haza a kórházból. Ezután minden rendben volt, csak magnéziumot kellett szednem és sokat pihennem.

A kisfiam 11 hónapos volt, amikor becsúszott a kistesó. Most 18 hetes vagyok, észre sem veszem, hogy terhes vagyok, emelgetem a kisfiam, alig tudok pihenni, mégis eddig minden rendben.

Szurkolok, hogy te is ilyen szerencsés legyél!

2014. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!