Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív terhességi teszt után...

Pozitív terhességi teszt után hogyan tovább? Megvagyok rémülve.

Figyelt kérdés

Annyi kérdésem lenne. Mindig elképzeltem milyen lesz ha pozitívat tesztelek, biztos sírva fogok örülni. Ennek ellenére mikor néztem a tesztet és láttam hogy megjelenik a második csík is, ráadásul erősen, akkor szerintem hosszú percekig csak ültem és bambultam magam elé. Hajnali fél 5-kor csináltam a tesztet, és aludni sem tudtam utána. Persze örülök és boldog vagyok, de nagyon félek hogy ezután mik várnak majd rám. Milyen vizsgálatok, meg mennyi procedúra. Félek hogy valami baj lesz és kórházban kell majd hónapokat feküdnöm, meg ilyenektől rettegek. Igazából egy kis útmutatást,segítséget,bátorítást várnék tőletek, mert nincs kivel megbeszélnem ezeket a dolgokat. :(

Az utolsó menstruációm január 14.-én kezdődött és 19.-én ért véget. Hány hetes is vagyok akkor most? jelentkezzek be rögtön orvoshoz?

Nemrég voltam hüvelyi ultrahangon ahová azt javasolták hogy a menstruációm után menjek el. Ma kellett volna megjönnie,de nem jött, tehát nem tudom hogy akkor most orvoshoz kérjek időpontot vagy oda az ultrahang részre? Ne haragudjatok de tényleg annyira megvagyok zavarodva, azt se tudom milyen vitamint kezdjek el szedni vagy hogyan tovább. Nagyon megköszönném ha segítenétek nekem kiigazodni a dolgokon és hogy most mi minden fog történni ezután? Köszönöm!!!!


2014. febr. 14. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok!! Nyugi!! :))


Inkább az uh részre kérj időpontot, oda elmész, utána a védőnőhöz és ő majd mondja hogyan tovább.

2014. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

4 hetes vagy kb.

Ne pánikolj.

Menj el nőgyógyászhoz, mondd meg, h pozitívat teszteltél.

Ő csinál egy UH-t, h jó helyen van-e a "baba".

Majd pár hét múlva kell visszamenned. Akkor újra UH lesz, és felvetet terhesgondozásra - vagy ha ez nálatok nem így megy (pl Pécs), akkor beutalót ad a védőnőhöz.

Ők minden elmondják mikor kell UH-ra, dokihoz , vérvételre menned.

Szépen megy minden magától. Kapsz "menetrendet" is, h mikor mik vannak (UH, vérvétel, stb) így előre tudod majd. Szépen el fognak mondani mindent, nem lesz káosz! :)

Vegyél vmi terhes vitamint.

És ne aggódj ilyeneken, h kórházba kerülsz! MInden rendben lesz!

2014. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

először is gratulálok és azt javaslom, hogy ne félj ettől, nagyon boldog állapot, sajnos nem tart soká és sok nőnek meg sem adatik. Hidd el, nagyon fogod élvezni a terhességed, főleg ha nem lesznek vagy elmúlnak a kezdeti rosszullétek (én egyszer sem hánytam és a terhességem minden percét élvezem :)


most a 4. hét környékén jársz, még legalább 2 hetet várj az orvossal. ha elmész, kézzel megvizsgál majd, igazolja a terhességed és ha van uh akkor azzal is megnéz, ha nincs akkor elküld uh-ra.

A 12. hétig kb. semmi dolgod!! A 12. héten lesz a nagy uh, 15 perc az egész, és utána már ujságolhatod a hírt is :)


Ezután lesz összesen három-négy vérvételed, egy vizelet, egy ekg, és kb. 4-6 hetente uh, amit imádni fogsz mert láthatod a babát. Védőnőhöz jársz majd, aki egy tündér, legalább is az enyém, mindent elmagyaráz, segítőkész.


Én soha életemben nem éreztem még ilyen jó kezekben magam mint most. Persze magánrendelésre járok, el is várható h. kinyalják a fenekem, de emellett jó tudni hogy havi szinten ellenőrizve vagyok, a járműveken felpattannak nekem, mindenki mosolyog rám, annyit ehetek amennyi belém fér, és ami a legjobb: júliustól min. 2 év otthon, távol a munkahelytől, csak a babával kettesben!!


Hidd el, szuper érzés :)


boldog babavárást, tünetmentes első trimesztert!!!


20 hetes kismama

2014. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia nekem a héten derült ki hogy ujra babyt várok ,de már teszt vételnél vettem Gravidát tehát már szedem!!
2014. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek! :) Megnyugtattatok! :)

Remélem minden rendben megy majd :) Őszintén szólva, az elhízástól rettegek. Oviban meg még kisiskolás koromban is duci kislány voltam és a mai napig emlékszem a sértő szavakra amiket évekig kaptam. Még az ovónőktől is. Nem egy kellemes élmény. Persze most mindent a kisbabámért és nem fogok azért nem enni mert nem akarok elhízni, csak ettől is félek picit. Köszönöm hogy írtatok, már jobban érzem magam :)

2014. febr. 14. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát az hogy mennyire hízol el jóformán csak rajtad múlik, nem a babán. Hidd el, neki is egészséges ételeket kell kapnia, nem hamburgert, pizzát, fánkot, csokit. Ha folytatod az egészséges életmódod akkor nem fogsz elhízni, szép kismama maradsz. (Nem is értem hogy lehet olyan sz*rokat enni, inni mint gumicukor, kóla, főleg azzal az indokkal hogy de hát a gyerek kívánja...)
2014. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem van olyan ismerősöm (1 éve szült) aki 24 kg-ot hízott. Egy év után sportolás és diéta nélkül 3 kg maradt rajta. egy másik ikrekkel volt terhes, 30 kg-ot hízott, 1-2 kg maradt rajta sport nélkül. A gyerekek fogyasztanak, egyébként a szoptatás is :) ne félj az elhízástól, egyél napi 5-ször, normális kajákat és csak annyit fogsz hízni amennyi épp szükséges :)
2014. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!