Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik ilyen vizsgálat?

Létezik ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

Párommal lassacskán szeretnék babát, nem próbálkozunk de nem is vagyunk ellene.

Viszont legkésőbb 2-3 év múlva szeretném ha a karomba tarthatnám a kis csemetét.

Ezért én arra gondoltam hogy a kedvesem és én elmennénk egy vizsgálatra, ahol vesznek vért, vagy bármi ami szükséges, hogy mindent tudjunk biztosra hogy nekünk kettőnknek egészséges bébije szülessen.

Van ilyen??? Vagy ez hülyeség?


2014. febr. 4. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy nekttek 100%-ig egészséges gyereketek legyen senki sem tudja garantálni, főleg hogy akár szüléskor is megsérülhet vagy a köldökzsinór is a nyakára tekeredhet.
2014. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
felesleges, tb alapon meg sem csinálják igy hogy nem is probélkoztok, persze magánban meg lehet csináltatni de az egy vagyon lenne. 100% pedig nincs rá hogy ne legyen gond még 2 egészsges embernél sem. Ráadásul sok szellemi fogyatékosság pl a szülés közbeni oxigén hiány miatt lesz. Ezek a babák teljesen egészsgesen fejlödtek csak a szülés közben sérülnek. Vizsgálat majd akkor kell ha leagább egy éve nem sikerül teherbeesned.
2014. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mennyi lenne az a vagyon??
2014. febr. 4. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:
magánban a hormon vérvétel hormononként olyan 2-3 ezer Ft, ez kell legalább kétszer egy ciklusban. Ez kb 60-70e Ft. A cukor inzulin terhelés kb 8 ezer ft. A sperma viszgálat 8-10e Ft. Átjárhatósági vizsgálat magánban 30-50e Ft. A genetikai és kromoszóma vizsgálatok több 10e Ft.
2014. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és a konzultációs dijjakat kihagytam ami kell elötte.
2014. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a helyedben nődokihoz mennék el (ott uh-ot is csináltatni), hogy szerinte minden rendben van-e). Komolyabb vizsgálatra pedig csak akkor, ha már aktívan próbálkoztok és nem jön össze
2014. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem létezik, és butaság is.

Egyrészt mégis hogy garantálná bárki, hogy egészséges lesz a gyerek? Attól, hogy ti egészségesek vagytok, a gyereknek még lehet baja. Ezt sokszor nem lehet megelőzni, maximum ha már megvan a baba, kiszűrni (UH-val, kombinált szűréssel).


Másrészt egy tisztességes meddőségi kivizsgálás lépésekből áll. Először hormonvizsgálat, férjnek spermavizsgálat, ha ezeken minden rendben, akkor utána átjárhatósági vizsgálat, utána esetleg laparoszkópos vizsgálat.


Még egy hormonvizsgálat meg spermavizsgálat hagyján, mert azon kívül, hogy igen borsos ára van, kockázattal nem igen jár. De azért egy átjárhatósági vagy lapar az már komolyabb dolog. Felesleges lenne felvágatni magad azért, hogy tudd, rendben van-e minden...


Harmadrészt meg sokszor ennyi vizsgálattal sem derül ki semmi ok, mégse esik teherbe az illető.

Szóval ha még az összes vizsgálatot el is végeztetnéd, és minden jó lenne, akkor sem biztos, hogy teherbe esnél.


Próbálkozzatok, és ha nem jön össze egy év AKTÍV próbálkozás után, akkor menjetek orvoshoz.


Persze nyilván ha "szemmel láthatóan" gondjaid vannak, mondjuk 4 havonta menstruálsz a havi 1 helyett, akkor nem kell egy évet várni...

2014. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!