Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek fontos az orvosi...

Szerintetek fontos az orvosi vizsgálat? A terhességre felkészültetek, vagy spontán jött a baba?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttük párommal, hogy babát szeretnénk. 1 hete hagytam abba a fogamzásgátlót, és most múlt el a menstruációm. Úgy terveztem, hogy a következő vérzésemig várunk (védekezünk), majd elkezdünk próbálkozni. Fontos hogy orvoshoz menjek, kivizsgáljon, várjak-e több időd a fogamzásgátló miatt( majdnem 5 évig szedtem)? Szedjek különösebb vitamint? Mit tanácsoltok? A legjobbat szeretném a leendő babómnak :) Köszönök minden segítséget!
2014. febr. 15. 16:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mi nem mentünk, bár a férjem orvos, ő azért adott pár tanácsot.


Különösebben nem készültünk, káros szokásom nem volt, nagyon reform módon étkezünk egyébként is, azt gondolom, hogy egészségesen élünk. Vitaminokat abszolút nem akartam szedni a foganatatásig, és onnantól is csak a 20. hétig szedtem őket.


Folsavat szedtem, a pozitív teszttől femibionnal kiegészítve.


Én előtte sem szedtem fogamzásgátlót, talán ha ennyi ideig szedtem volna, akkor egy ciklus után nézettem volna egy uh-t, hogy megmondják, mennyire épül fel a nyálkahártya, és ennek függvényében még E vitaminnal készültem volna a babavárásra. Szóval ez vsz. nem árt.


Nálunk a második hónapban sikerült is, szóval sok és hosszú tapasztalatom hála Istennek erről nincsen. :)

2014. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát mondnám, hogy várj úgy 1-2 évet a gyógyszer után, de gondolom ennyit nem akartok várni:)Amúgy nem kell rástresszelni, elmész nődokihoz, elmondod hogy babát szeretnél. Fogorvoshoz is elmehetsz bár én még mindig nem mentem el és már a 23. hétben vagyok:)Ami viszont fontos és sokan nem gondolnak rá, sajnos nekünk is hirtelen jött a baba és 2 hónap után nyögte el anyum magát, hogy ja erre meg erre se ártana rákérdezni, szóval hogy a családban milyen betegségek voltak, volt-e valami örökölhető betegség mondjanak el mindent azt is ami szerintük nem nagy valami. Vagy hogy volt-e vetélés vagy halva születés, vérzékenység, ilyenek. Nem árt egy nagylabort csináltatni, de ha elmész a háziorvoshoz az is elmond mindent. Én is már 8 hetes voltam mikor elkezdtem szedni a femibion 800-at, de hogy írták ilyenkor már igazából mind1. Folsav fontos, bár én attól meg rosszul voltam úgyhogy volt olyan nap hogy nem vettem be. Én úgy vagyok vele mindent ugyanúgy csinálok ahogy előtte, próbálok minél egészségesebb kajákat csinálni, változatosan étkezni, Cvitamint szedek és rengeteg gyümölcsöt eszek-iszok, valamint rengeteg túrós kaját és fehérjét eszek. Kb ennyi..
2014. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A gyógyszernek nincs kiürülési ideje, nem értem, miért kellene 1-2 évet várni miatta... Sőt, húgoméknak azt javasolta a nőgyógyász, hogy "lovagolják meg" az első gyógyszermentes hullámot, akkor nagyon sok párnak sikerül a baba. Utolsó előtti voltam.
2014. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az összes választ, lehet, hogy már írta más is, de szerintem is érdemes nőgyógyászhoz elmenni. Egyrészt elmondja, hogy ő mit ajánl, hogy szedj, másrészt csinál rákszűrést, tenyésztést... Ha véletlen van valami gomba, vagy fertőzés, nem feltétlenül veszed észre és a terhesség első 12 hetében nem szívesen kezelik az orvosok. Sok sikert és ha nem jön össze első hónapban, vagy másodikban, akkor sem kell rögtön pánikolni. Biztosan hamarosan sikerül.
2014. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a választ. Azt tudom hogy anyumnak volt egy vetélése. Rögtön az első fogantatásnál. Nőgyógyászhoz mindenképp elmegyek és elkezdtem szedni vitamint is. Ja, és szerintem beiktatok egy fogorvost is .
2014. febr. 20. 15:51
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell várni az antibébi abbahagyása után, sőt vannak olyan orvosok, akik azt szorgalmazzák, hogy megvonásos után egyből "álljanak" neki a párok, nagyobb az esélye a teherbeesésnek és állítólag az ikerterhességre is. Én annyit tudok még mondani ( saját tapasztalat) 2,5 év tabi után tartottam egy fél éves szünetet (sehogy nem tudtam összespórolni a gyógyszerre valót) és a ciklusom simán visszaállt, sőt minden hónapban éreztem mikor van pé.-m, néha már elég kellemetlen is volt :) Ne görcsöljetek az a lényeg, élvezzétek az együtt töltött időt, egyébként nagyobb kivizsgálásra úgy tudom 1 év sikertelen próbálkozás után szoktak menni a párok, ha nagyon kétségbeesettek.

Kellemes próbálkozást! :)

2014. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :) Vitamint elkezdtem szedni (én hiszek benne, amúgy is szedek csak most Gravidát vettem)

Igazatok van, megpróbálok nem rágörcsölni. Remélem az én mensimmel sem lesz semmi probléma.

2014. febr. 21. 15:13
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A vitaminokról csak annyit, hogy 1,5 évig egy bio cuccokkal foglalkozó cégnél dolgoztam, ahol rengeteg vitaminokat is gyártottak, különböző fogyasztó kapszulákat, multivitamint, terhesvitamint, stb...hát hagy ne mondjam, hogy forgott a gyomrom minden reggel mikor mentem be dolgozni, szörnyű hogy átverik az embereket "maffia" irányítja ezt az egész egészséges életmódot. Volt hogy nem hogy használtak volna, de ártalmasak voltak a termékek( ezek főleg a férfiaknak készített termékek voltak, potencianövelő ilyesmi), vagy amikor a call centerből kellett hívni az embereket akiken tudattalanul tesztelték a fogyis "természetes" kapszulákat és az jó volt ha nem fogytak, volt aki hízott tőlük :D és ezek nagy része ( kivétel amit feketén árultak csak "visszatérő ügyfeleknek") szóval szinte mind bevizsgált OÉTI számmal rendelkező termékek voltak....vicc az egész. Ismerősöm a Richternél dolgozik és mesélte, hogy 4 kolléganőjéhez jár épp a kórházba akiket rákkal kezelnek, gondolhatjátok milyen fincsi lehet ott dolgozni...hiába a nagy név, a reklámok, meg a mese amit elhintenek egy-egy termékhez... én azóta nemigen vagyok hajlandó semmit bevenni, mondhatnak nekem bármit hogy milyen jó...aztán majd ezekről a terhesvitaminokról is kiderül 10-20 év után hogy milyen elavult, felesleges és ártalmas ... voltak. Szóval én úgy vagyok vele amit nagyon muszáj folsav, magnézium esetleg vegye be az ember, de mindezeket természetes úton is be lehet vinni a szervezetbe csak utána kell olvasni, megtanulni mi-mivel-mire használ. Oké, hogy a mai zöldségek gyümölcsök nem olyanok, mint 100 éve aláírom, lehetséges...de akkor is inkább 2 alma, mint két bogyó...
2014. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!