Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi "meddő" pár? Ismerőseim 80%-nak alig akar összejönni a baba, vagy nem is sikerül. Sajna mi is ebben a kategóriában vagyunk. Mi tehetünk ellene?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
met pénz van a lombik programban és eszközök vagyunk csak, nem betegek nekik. Nekem simán azt mondták, hogy mind a két petevezetékem teljes szakaszon és véglegesen el van záródva, így csak lombik babában bízhatunk, neki is futottunk 2x, ami regeteg pénz, +kiló és feszültség a házasságban, majd a második után orvost váltottam aki megműtött 3x és 9 nap múlva várom a MÁSODIK! babánkat. Mind a két lányommal spontán estem teherbe. Nem is rossz teljesítmény két elzáródott petevezetékkel. Nem?
2009. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

- Fiatalkori szexuális kapcsolatokból származó kezeletlen fertőzések következményei


- Nem megfelelő fogamzásgátlás


- Késői gyermekvállalás


- Stresszes életmód


- Esetleges korábbi abortusz


Hirtelen csak ennyi jut eszembe, ami külön-küön vagy együttesen oka lehet annak, hogy késik vagy elmarad a gyermekáldás. Sajnos nekem is sok hasonló korú ismerősöm jár ebben a cipőben, hirtelen csak egy pár jut az eszembe, akiknek sikerült a baba, a többiek évek óta próbálkoznak. Olyan is van, akinek már végképp nem lehet, mert kivették a méhét. Magam kész csodának élem meg, hogy harminc fölött is viszonylag gyorsan megfogantam.


Mielőbbi babásodást kívánok mindenkinek, aki erre vágyik!

2009. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én 26 vagyok, a férjem 31. Mindkettőnknek ez az első és egyetlen kapcsolata!!!Fogamzásgátlót is csak 2 évig szedtem....abortuszom sem volt...bár egy kisbabánk meghalt és emiatt kétszer is műtöttek :( jajj. Szerintem is a stressz és persze a környezet: levegő, víz, műkaják...vegyszerek..de én pl Pesten a belvárosban dolgozom, na itt aztán van méreg rendesen
2009. dec. 9. 15:48
 4/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Nagyon sajnálom, ami veletek történik, és hidd el, nem kritikának szántam, amit írtam. Nekem is feltűnt, hogy milyen sok párnak nem sikerül mostanság, és én is sokat gondolkoztam már rajta. Nagyon féltem, hogy majd nekünk is nehezen fog menni a babásodás, hiszen körülöttünk szinte mindenkinek nehezen megy, vagy egyáltalán nem... :-(

2009. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
szerintem ez kiakasztó. Ráadásul az idősebb korosztály is cseszeget bennünket. Hétvégén apósomék nekünk estek, hogy "mi van nekünk kell megtanítani hogy kell k...élni??"" Na jó be volt kicsit állítva, de majdnem elsírtam magam. Mintha nem azt szeretnénk, hogy legyen...aztán egy ismerős is elmesélte mennyire szeretett volna, de már letett az egészről.... mint írtam kb az ismerőseink 80%-ának vagy nem jön össze, vagy csak időzítve
2009. dec. 9. 15:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Az egyik kollégám felesége velem együtt esett teherbe és vetélt is el... kétszer is két éven belül. Mindannyian Pesten laktunk és nem igazán volt stresszmentesnek mondható a munkánk, aztán tavaly leköltöztünk vidékre és most már a 38. hétben járunk szinte célegyenesben. A stressz elmúlt a baba jött szerintem ez sokat számít ha babát szeretnél. Nagyon drukkolok, hogy összejöjjön.
2009. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi is több mint fél éve próbálkozunk a párommal, nagyon szeretnénk kisbabát. Én meg mindig azt mondogatom, hogy körülöttem mindenki szül. Az ismerőseimnek és volt osztálytársaknak kb.: 75%-nak van már gyereke, nem egy hanem kettő. Én ezt nem is értem... :( Pedig abszolút stresszmentes életet élek/élünk , nyugodtak vagyunk, kiegyensúlyozottak, és naponta vagy 2 naponta szerelmeskedünk. Elvileg januárban megyünk orvoshoz, hogy kivizsgáljanak minket.
2009. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Anyukám olyan mint egy bivaly: erős, pörgős. Szinte minden mellett teherbe esett: spirál, óvszer és gyógyszer is. Gondoltam felvesznek egy közalkalmazott állásba, szépen letöltöm a próbaidőt, aztán gyesre megyek...úgyis vmi normálisabb dolgot akarok csinálni...2 éve ott vagyok. A munkám hullámzó: hol halál unalom, hol iszonyat pörgés. Sajnos tavaly a baba az iszonyat pörgést kapta el:((
2009. dec. 9. 19:39
 9/16 anonim ***** válasza:
17:55-ös vagyok, nekünk is több éves próbálkozás után volt a két kudarcba fulladt eset és már nagyon frusztrált, hogy én is csak azt láttam, hogy körülöttünk mindenki babázik. Minden barátnőm már rég megszülte az első babáját és én itt vagyok 31 múltam és semmi. Aztán idén márciusban azt mondtuk a férjemmel, ha hazajövök az akkor esedékes külföldi utamról, irány a kivizsgálás, hormonozás, lombikozás mert jó lenne a fa alá egy baba:) mire hazaértem már tudtam, hogy nem kell lombikra mennünk és lesz a fa alatt egy baba:) Nagyon kívánom mindenkinek, aki hasonló cipőben jár, hogy tartson ki és váljon valóra a vágya.
2009. dec. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Genetika! Életemben nem dohányoztam, inni sem iszom alkoholt. Napi testmozgást végzem, nem eszem cukrot, lisztet ,csokit, édességet. Rengeteg gyümölcsöt és zöldséget. Csak néha halat és csirkét. Életemben nem volt semmi fertőzésem, alig vagyok beteg... PCOS vagyok. Ez van. Nálam semmi köze az egyéb dolgokhoz. egy éve nem jön a baba. Ja, és körülöttem mindenki szül vagy terhes! és tőlem államdóan kérdezik, hogy mi van már? Mire várunk? Szóval...
2009. dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!