Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még nem tudom, hogy terhes...

Még nem tudom, hogy terhes vagyok-e. Nagyon elkapott az influenza. Nem vettem be semmit, lázam még nem volt. Szerintetek van ez a megfázás hatással az esetleges terhességre itt a korai szakaszban?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pont két éve ilyenkor voltam így. Tervezett baba, és nem tudtam biztosan (pont 4. hét), hogy terhes vagyok e, de mindent aszerint csináltam, mintha kismama volnék, semmi olyan gyógyszert nem vettem be. Igaz, nekem magas lázam volt (nem lehet, hogy Neked csak megfázásod van, nem ilyen komoly?!?), végig mindenki azt mondta,hogy nem lehet gond. Aztán megszületett a picikém súlyos rendellenességgel, senki nem mondja ezt ki, de én biztos vagyok benne, hogy az influenza okozta!

Szóval ezt teljes biztonsággal nem lehet kijelenteni soha, mert hiába a statisztika, ha te vagy az az 1.

Igazából az volna most Neked a legjobb, ha nem lennél terhes és a következő hónapra meggyógyulnál és sikerülne a baba, mert akkor tuti nem kellene aggódnod.:)

2014. febr. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Az első hat hétbe semmilyen kapcsolat nincs köztetek. A petesejt vándorol a testedben. Kb. a 7-10. napon "kapcsolódik" rád, de még akkor sem közvetlen kapcsolat. Nem véletlen, hogy a 12. hétig a progi is máshol termelődik.


És ha az influenza vírus a sejtet tönkre is teszik, akkor kilöki a szervezet. Eleve nem fogad be egy hibásan osztódott petesejtet.


Az első válaszolónál sem biztos, hogy ez volt a baj, később is okozhatta bármi. Pl.: hogy akkor, ott még az elején nem vette be a megfelelő gyógyszereket, és bár ő meggyógyult, a bacik a szervezetében maradtak...

2014. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizonyíthatóan pont a 4. héten, amikor beteg voltam, alakul ki az a két szerv, aminél nálunk probléma volt. A rendellenesség oka multifaktorális, azaz több tényező kedvezőtlen együttállása, valószínűleg genetikailag bennünk volt és a vírus csak "utolsó csepp volt a pohárban". Ezt orvos mondta. Ezek alapján is teljesen egyértelmű, hogy egy vírus igenis okozhat problémát az első 6 hétben. Lehet, hogy csak 5000-ből 1 esetben, de ha az az 1 Te vagy, a többi 4999 nem számít. Hatalmas tévhit, hogy addig nincs kapcsolat, pedig annyi helyen olvasom ezt a butaságot!! Kapcsolat addig nincs még nem ágyazódik be.

Ami a progeszteront illeti, azt az első pillanattól az anyától kapja a baba, később veszi át a méhlepény. Ha vkinek hiánya van, azt is az anyának pótolják, nem a megtermékenyült sejtenek. Gyógyszert szedtem, de csak olyat, amit kismamák is biztonsággal kaphatnak, és az orvosom előírása szerint.

Biztosan csak segíteni akart a 2. De rengeteg butaságot írt.

1. voltam

2014. febr. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!