Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki beszélgetne velem...

Valaki beszélgetne velem erről? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés

Nagyon nagy gondban vagyok. Soha nem voltam felelőtlen a védekezésnél, de most egy átmulatott éjszaka után sajnos valahogy bennem maradt az óvszer. Az aktus péntek hajnalban történt. Mivel reggel eljöttem, ezért csak vasárnap vettem észre, mikor távozott belőlem... Azonnal doki, Escapelle tabletta. A bevételkor 63 óra telt el az eset után. Tehát 72 órán belül voltam...viszont sok helyen olvastam, hogy ilyenkor nem hat már. Mióta bevettem 'furán' érzem magam, bár nem fáj a mellem, nem is duzzat, viszont az alhasam fájdogál és ma reggel arra ébredtem mintha bepisiltem volna, elég nagy mennyiségű vizes-fehéres folyásom volt, amit nem értek. A méhszájam zárt és kemény, nem tudom ez jelent-e valamit. Az aktus időpontjában a ciklusom közepén voltam, bár a számított ovuláció csak 16.ára ígérte a peteérést, a nyákvizsgálat alapján az már hétfő-kedden megtörtént. Szóval elvileg nem volt már érett petesejtem. Aztán ott van az a dolog, hogy szerda óta elég sok alkoholt fogyasztottam, ami szintén befolyásolja a megtermékenyülést, szóval nem tudom, valahol érzem, hogy nem lehetek terhes, de mensimig és az értekelhető teszteredményig is legalább két hét van. A nőgyógyászom és az a doki is aki felírta a gyógyszert, megnyugtatott, hogy minden rendben lesz. A baj másik fele, hogy közben nagyon komoly húgyúti fertőzésem lett, amire antibiotikumot kaptam. Ezt a gyógyszert azonban terhesség alatt tilos szedni, mert állatkísérleteken bizonyított, hogy károsítja a magzatot. A vicc, hogy egy és ugyanazon doki írta fel mindkét gyógyszert, mégpedig egy olyan háziorvos, aki nőgyógyász is. Szóval elég bonyolult a helyzet és rossz, mert ha terhes vagyok, akkor a másik gyógyszer árt a babának, de akkora fájdalmaim vannak a fertőzésem miatt, hogy muszáj beszednem az antibiotikumot. Jó lenne, ha valakivel beszélhetnék erről, de örülök, ha valaki egyáltalán végigolvassa ezt a litániát. Szóval NEM az a kérdésem, hogy terhes vagyok-e, mert azt csak a teszt vagy a doki mondhatja meg kb 2 hét múlva. Csak jó lenne tudni, más hogy látja a helyzetem.

Szaloncukorka


2009. dec. 15. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én megértelek, nekem ennél sokkal felelőtlenebb dolgaim voltak pár évvel ezelőtt, nagy mázli, h nem lett semmi bajom és most már jókislány vagyok, anyuka és hűséges feleség. Isteni szerencse, h se abortuszom nem volt, se nemi betegséget vagy AIDS-et nem szedtem össze. Sztem az ilyesmi bárkiel előfordulhat. Remélem, az "isteni gondviselés" (ha van ilyen) nem engedi, h baj legyen ebből. Én szorítok neked :)
2009. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nézd,az első hetekben nem árthatsz a babának sem az alkohollal,sem a gyógyszerrel,mert még nincs is igazán baba.De ezt valószínűleg a doki tudta is amikor felírta!És a húgyúti fertőzést pedig jobb kikezelni,mert abból nagyobb baj lehet (a fájdalom mellett),ha hagyod!A 72 órás tabletta pedig azért 72 órás,mert addig hat.Tök mindegy,hogy 2 vagy 63 órával az aktus után veszed be.Legalábbis ez az én véleményem!

2009. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A 72 órás tabletta miatt produkálhat olyan dolgokat a szervezetet, amik nem szokványosak. Ugyanis bekavar a hormonjaidnak. Két hét után csinálj tesztet, az már lehet, hogy kimutatja. Egyébként szerintem hülyeség, hogy 63 óra elteltével nem hat, nem hiába találták ki 72 órára. Szorítok neked!
2009. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az emberi felelőtlenség határtalan, de mindenkivel megesik. Ez miatt ne hibáztasd magad!!

Ha állapotos lennél, akkor ilyen pici terhességnél nem tud kárt csinálni semmilyen antibiotikum, nekem ezt dr. Czeisel Endre mondta. Csak a terhesség 3-4 hete után (nekem hasonló szitum volt).

A lényeg, hogy a húgyúti fertőzésed rendbe jöjjön.

Űlj bele tengeri sós vízbe, sokat segít a felfázáson.

Szerintem nem vagy terhes, ahogy írtad már túl voltál a peteérésen, de persze ez még nem derűlhet ki most csak 2 hét múlva.

Írtad furán is érzed magad, ez lehet pszihés eredetű, mert félsz, hogy terhes lettél, és ittál is fel is fáztál...stb.

Szerintem nyugodj meg, biztosat úgyis csak 2 hét múlva tudsz majd! Jó egészséget!

2009. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok, bármi is legyen. A tengeri sós fürdőt ki fogom próbálni, mert egyszerűen nem akar elmúlni a felfázás. Már két napja csak az ágyban fekszem és fáj és fáj... nagyon rossz. Ennyire még sohasem volt durva. Tényleg köszönöm. :))
2009. dec. 15. 11:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ha tudsz, igyál rengeteget. én a felfázást így kúráltam ki: befeküdtem a forró fürdőbe fél órára, folyton engedtem hozzá meleg vizet. megittam ezelett 1,5 l vizet és 3 dl forró teát. ezután minden pisilés után megittam 1 dl vizet. nagyon gyorsan átmosott.

a felelőtlenségről: én is és szerintem mindenki átesett/esik ilyen szitun. én is vettem be esemény utánit, iszonyú szarul voltam tőle, és a menzim szinte ömlött mikor megjött.

2009. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A sok vizes folyás utalhat arra, hogy meg fog jönni. Ez általában arra utal. És valószínű, hogy a napokban meg is fog, mert ez a tabletta felborítja a hormonháztartásodat. Szerintem nem kell aggódnod, nem leszel terhes.
2009. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne aggodj, nem lesz semmi baj, mindenkivel megesik, hogy csap néha egy görbe estét.:)

Amugy a felfázásra nagyon jo a cickafarkfűtea.DM-ben van olyan 250 ft körül.Csinálj belole ülőfürdőt!



29 hetes km

2009. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon jól esik, hogy bíztattok, mert a többi fórumon nagyon negatívan álltak a dologhoz. Mivel ez a folyás fehér és darabos volt, arra gondoltam, hogy az antibiotikum miatt lehet. Korábban többször volt gombás fertőzésem (pedig akkor egy partnerem volt, és az első az életemben). Rendszeresen azért nem szedek fogamzásgátlót, mert elég súlyos panaszokat okozott, hiába próbáltam többfélét. Aztán kiderült, hogy nem szedhetek, biztos vagyok benne, hogy a tüneteim a sürgősségi tabletta okozza. Nagyon fáradt vagyok, ma görcsölt a hasam is, meg eléggé émelyeg a gyomrom. Ahogy fent írtátok, én is bízom a gondviselésben. Szegény picinek nem lenne jó most közénk érkeznie, mert ismerem ugyan a fiút és nagyon rendes, azt mondta mindenben mellettem áll, de én 21 éves vagyok ő pedig fiatalabb tőlem és tényleg csak egy éjszakáról volt szó. :S Eddig nem írtam, mert nem akartam mentegetőzni, de ez volt az egyetlen ilyen dolog az életemben. Előtte két komoly kapcsolatom volt, ezekben a kapcsolatokban bármikor vállaltam volna a babát, de így nagyon nagyon nehéz lenne, nem tudnám magunkat elképzelni együtt...
2009. dec. 15. 19:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! A negyedik vagyok.

Azt elfelejtettem, hogy a tőzegáfonya kapszula mennyire jó felfázásnál. Gran C tőzegáfonya a neve, ezt még szedhetnéd az antibió után is. Normaflort pedig az antibiotikum mellé. Ha hajlamos vagy a gombásodásra, akkor az antibió végén vagy,ha már jól vagy, használj Canasten kúpot. Jobbulást kívánok!

2009. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!