Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatal vagyok meg anyanak?...

Fiatal vagyok meg anyanak? Rossz szülö lennek?

Figyelt kérdés

16eves vagyok,szinte meg en magam is gyerek,de mostanaba nagyon elkapot a babamania,nem tudom mert de ugy erzem en keszen allok egy gyerekre. masok szerint nagyon jo anya lennek (ahogy mas gyerekevel banok). a baratom (18) azt mondta h töle megprobalhatjuk ha gondolom ö nem banna ha lenne egy kisbabank,bar ezt lehet h csak ugy mondja...es ha megszületne mashogy gondolna.

ugyhogy nem tudom h bevallaljam e,mert lehet h tenyleg fiatal vagyok meg hozza


2014. márc. 23. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
még gyerek vagy! várjál még minimum 4 évet! érettségi, szakma, dolgozz is valamennyit és jöhet a baba..de még akkoris nagyon fiatal leszel..
2014. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe se jusson gyereket vállalni!!!Még nagyon fiatal vagy Te is és a barátod is!Sőt a barátod elég felelőtlen,hogy egy 16 éves lánynak azt mondja,hogy szüljön neki gyereket!!!!

Tedd fel magadnak a kérdést!

Feltudom nevelni szülői segítség nélkül?

Mellettem marad a barátom ha terhes leszek?

Megéri éretségi nélkül tengeni-lengeni az életben és kockáztatni,hogy éhezz Te is és a gyerek?

Nem mellesleg elszúrod az élezed és még ha most szeretnéd a gyereket,de később őt okolnád a gyerek kori döntésedért!!!!

Buta vagy ha szülsz!!!!

2014. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eszem megáll! Megvan a 2 éves munkaviszonyod, hogy Gyed-et kapj? A párodnak van stabil munkahelye? Saját lakás, megtakarítás? Ha ezek adottak, akkor is azt mondom, hogy fiatal vagy még hozzá. Ha a szülők nyakára szülnél, akkor biztos, hogy éretlen vagy egy gyerek felneveléséhez. Előbb a körülményeket kell biztosítani, és utána szülni.

Mindenki érdekében fogd vissza a gyerek utáni vágyadatat, mert a babázás teljesen más a valóságban mint a filmekben.

2014. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Igen nagyon nagyon fiatal vagy. Én 16 évesen lettem terhes, 17 évesen szültem. Ne válaszd ezt a sorsot! Várj még vele.
2014. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted az elég, hogy jól bánsz más gyerekével és szereted a gyerekeket?

A más gyereke, az a másnak a gyereke, nem a tiéd. Azt nem neked kell etetni, pelenkázni, ha beteg, gyógyszert venni, és az megint egy más téma, hogy más gyerekével együtt töltesz 2-3 órát, míg a sajátod 24 órás "szolgálat".

Nagyon szép, hogy megvan benned már ennyi idősen is az anyaság utáni vágy, de egy gyerek érzelmi és anyagi biztonságú felneveléséhez ez még édes kevés.

Majd ha kijártad az iskolát, lesz végzettséged és fogsz dolgozni, lesz megtakarított pénzetek, vagyis egy biztosabb anyagi alap, amire lehet alapozni, akkor majd lehet gyereket is vállalni.

2014. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Fiatal vagy nagyon, kiskorú vagy , persze ez nagyon csodás hogy úgyérzed készen állsz az anyaságra, de hidd el nem állsz még készen csak úgy érzed...legal´bb addig várj amig kijárod az iskolát 18-19 éves korodig legalább várj, addig lehet más barátod lesz...nem szabad ilyen fiatalon ilyend súlyos döntést hozni hidj nekem! Lehet nem tudnád felnevelni a baát, lehet nevelöszülökhöz kerülne, vagy éheznétek, vagy nehezen kellene megdolgozz a pénzért és nem jutna idöd a babára, a barátod meg nem biztos hogy melletted állna söt szerintem egyedül hagyna, várj kérlek, legalább 18 éves korodig, akkor lehet mindent másképp látsz majd, és egy gyerek nagyon sok idöt és figelmet igényel, mindig vele kell lenned nem csak 2-3 órát mint például egy ismerösd babájával, napi 24 órás szolgálat az anyaság, és igaz a legcsodálatosabb érzés anyának lenni, de ugyanakkor nehéz is, még akkor is nehéz ha férjed va és segít neked! Egy 24 éves anyukája vagyok, 11 hónapos kislánynak!
2014. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Picit várj még tényleg szerintem is. Bár a túl késői szüléssel sem értek egyet, persze, ha nem muszáj, de még picit korai a te korodban is. Persze anno ez volt a normális, de ma már sajnos nem. Nem mintha igazuk lenne, a természet szerint úgy lettünk megalkotva, hogy 20-30 éves kor az ideális. Ezek persze csak számok. Mindenesetre, a babát, a leendő gyermekedet fel is kell tudnod nevelni, erre mindenféle téren érettnek kell lenni. Senki nem dönthet helyetted, de te fogod felnevelni is. Szóval érdemes azért erősen átgondolni. Én 20 évesen szültem. Albérletben ugyan, de külön éltem a szüleimtől, egy évet dolgoztam is, pedig nem tudtam, hogy az kell az ellátáshoz.

Sok sikert Nektek, és boldog életet minden esetre!:)

2014. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7. azért a túl késői szülés meg a 16 évesen való szülés közt van némi különbség. Ha 10 év múlva szül, akkor is fiatal lesz...

Kérdező: te és a párod dolgoztok és eltartjátok magatokat? Vagy hogy gondoltátok, majd a szüleitek eltartanak mindhármótokat?

2014. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
én 20 éves vagyok, és én is pont így érzek mint te :) mindig szerettem volna egy kistesót, de sajnos az élet nem kívánságműsor. aztán mikor 3 évvel ezelőtt elváltak a szüleim akkor rájöttem, hogy ha "gyereket akarok" akkor nekem kell szülni, mert tőlük már biztosan nem fogok kapni. van egy stabil kapcsolatom, majdnem 4 éve együtt vagyunk, és most jött el az az idő, hogy már az apukám mondja, h jó lenne már egy unoka. neki az a meglátása, hogy addig szüljünk amíg fiatalok vagyunk és egészségesek. később ki tudja milyen betegségekkel kell majd megküzdenünk, arról nem is beszélve, hogy a kor előrehaladtával egyre veszélyesebb a gyerekvállalás (a babára nézve is!) ezzel most nem azt akarom mondani, hogy szülj most, hanem azt, hogy szerintem is érettségizz le mindenképp, az legyen meg, és ha még akkor is együtt vagytok a barátoddal és még mindig úgy érzitek, hogy készenálltok, akkor vágjatok bele. a gyerekcsinálás nem olyan, hogy egyszer csináljátok gumi nélkül és másnap már terhes vagy..persze ez is előfordul, de általában több hónapig, vagy akár évig próbálkoznak a párok. szóval szinte biztos, hogy ha pl most belevágtok, akkor még jópár hónapnak el kell telnie, hogy sikerüljön is. már én is borzasztóan várom, hogy babázhassak :) kitartást kívánok nektek!
2014. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat:)
2014. márc. 24. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!