Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennetek v reagalnatok...

Ti mit tennetek v reagalnatok a helyemben?!

Figyelt kérdés
Augusztusban veget ert a hazassagom,de terhes voltam.Elveteltem.A mostani parom vegig mellettem volt.Fel eve vagyunk egyutt es szeretjuk egymast.Hamar szoba is kerultek kozottunk rogton komoly dolgok.Nekem azt mondtak nehez lesz teherbe esnem,volt ferjemmel is sok idobe kerult.Most megis tehes lettem az uj paromtol.Olyan hirtelen jott,fogalmam sincs hogyan mondjam el a csalad,baratok,kolegak...felek az itelkezesektol foleg h most valok
2014. márc. 25. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem is értem a kérdésed. ha jól értem, tervezett volt, akkor miért kérdés, hogy mit tennél?

ami fontos lehet, hogy ha nem házasodsz össze a jelenlegi pároddal akkor a volt párod nevére kerül majd a baba. szóval nem ártana válás után egy gyors esküvő, mert az tényleg kellemetlen, ha volt férjtől kap nevet a baba

2014. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem volt tervezve mivel azt hittuk termeszetes uton nem lehet baba...a valast egy honap mulva mondjak ki,a terhesseg meg most 4-5hetes
2014. márc. 25. 14:01
 3/14 anonim ***** válasza:
semmit,örülnék és nagyon boldog lennék,hisz nem mások véleménye számít,hanem a ti boldogságotok :)gratulálok!
2014. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

első vagyok megint. azért a nehéz teherbe esni és a nem lehet gyerekem között van egy szakadék, döntsd el melyik variáció a jó, mert a kérdésedben még csak "nehezent" írtál. na meg gondolom nem védekeztetek, szóval tényleg nem értem...


a válás meg tök mindegy mikor lesz, a fogantatás pillanatát nézik, szóval ha nem házasodtok akkor a férjed nevét fogja kapni

2014. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

CSJT


35. § (1) A gyermek apjának azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti.


(2) A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, mind a két határnap hozzászámításával. Bizonyítani lehet azonban, hogy a gyermek fogamzása a vélelmezett fogamzási idő előtt vagy után történt.



(3) Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha azonban ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni.


Tehát mindenképpen a majdani volt férjed nevére kerül a gyerek, kivéve ha újabb házasságot kötsz.


Egyébként a kérdésedre reagálva, én semmit nem szólnék. Láttam már cifrábbakat is. Sok boldogságot és boldog babavárást.

2014. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A nehezen esek teherbe az azt jelenti h nem valoszinu termeszetes uton,de csodak vannak es nincs lehetetlen.Igy nem vedekeztunk,mivel ugy gondoltuk,ha ilyen nehez lesz akkor ez a csoda nem valoszinu h most kovetkezik be...es lam,a sors!!!
2014. márc. 25. 14:25
 7/14 anonim ***** válasza:

na tessék, végre leírtad, tervezett baba!

bocs, nem vitatkozni akarok, de ha valaki szándékosan nem védekezik, mert direkt ad esélyt a teherbe esésre, akkor ugyan legyünk már annyira felelősségteljesek, hogy nem egy fórumon vi8tatjuk meg a megtartást...

2014. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Itt szo se volt arrol,,hogy elvetetem.Sose tennem!Egyszeruen nem hittem abban h osszejon,mert azalapjan amit mondott a doki,lemondtam rola!
2014. márc. 25. 14:35
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyszeruen nem tartottam valoszinunek.A felelosseggel sincs baj!Csak megijedtem,hogy mit is fogok mondani es nehogy baj legyen!
2014. márc. 25. 14:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 5-os valaszolo a CSJT-vel. Ez csak egy velelem, ami termeszetesen megdontheto. Ha anya tudja, es az apuka vallalja a babat, akkor gondolhatod, h nem a (volt) ferj nevet fogja kapni a gyerek, csak azert, mert a torvenyben ez a velelem all.


Kedves Kerdezo! Kit erdekel a masok velemenye?! Az a lenyeg, h Te es az uj parod, vagyis az puka orultok a babanak. A tobbi nem szamit. Legyetek nagyon boldogok :)

2014. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!