Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ha megtudnátok...

Mit tennétek ha megtudnátok hogy a (mindjárt) 15 éves lányotok már szexuális életet él? Hogyan reagálnátok? Mit mondanátok/tennétek?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy bizalmas viszonyban vagyok a lányommal, de úgy tűnik ezt csak én gondoltam. Mindig mindent megbeszéltem velük, a szex sem volt tabu. Másik lányom lassan 18 éves, ő elmondta anno (igaz már 17 volt), hogy készülnek a szexre, és azután is tudtam, hogy megtörtént. A kicsivel sem éreztem, hogy távolabbi lenne a viszonyunk. Tudtam, hogy van barátja pár hónapja, de naivan azt hittem, hogy majd 2, legalább 1 év múlva lesz esedékes erről kérdezgetni.

Nem tudom, hogy mit mondjak neki, azt hogy tudom, vagy csak próbáljak tovább beszélgetni vele hátha elmondja, de tegnap este is próbáltam kihúzni belőle nem mondtam el. A tiltásnak nem hiszem hogy lenne értelme.



2012. dec. 18. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

hát így jártunk,kedves,

az enyém még csak 14,de már használják ezt is rendesen,

2012. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Ajdál neki elegendő védekezési eszközt, és bizonyosdj meg róla, hogy tudja hogyan használja. A 15 éves kor nem számít annyira korainak, érett lehet már annyira, hogy tudja mit csinál.

A tiltás csak dacot eredményez, meg hogy csakazértis. Ennél egyszerűbb, megoldás, ha inkább arról gondoskodsz, hogy biztonságban legyen.


Vannak emberek akiknek ez privátabb téma és vannak akik felszabadultabban beszélnek róla. Ez önmagában nem baj.

2012. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%

Mivel szerinted a tiltásnak nincs értelme, a lányodból egy jó nagy ... lett. Ennyit erről, hogy nincs a tiltásnak értelme, ha még ez sem elég bizonyíték neked, akkor csak sajnálni tudlak, ahogyan az összes többi naiv "az én lányom tökéletes" anyukát.

Elég nagy probléma, hogy hagytad, hogy járjon valakivel taknyos 14 éves létére, gondolom azt is hagytad, hogy együtt aludjanak, ő meg beadta a "csak aludni akarunk" rizsát, amit a lányok úgy szeretnek mostanában kántálni.

Most már nem tudsz mit csinálni, kiskorától kezdve kellett volna belénevelni az erkölcsöt, nem most.

1-2 év és abortuszra fogtok rohangálni a kicsikével.

2012. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem nem hagytam, hogy együtt aludjanak, sosem aludt a srácnál, ő sem itt. Hagytam hogy járjanak, mivel 5ig dolgozok, addig találkozhattak volna akár titokban is, ennek nem láttam értelmét. Gondoltam ha bizalommal fordulok felé, ő is felém. A tiltásnak azért nem látom értelmét, mert már így is úgy is lefeküdtek .
2012. dec. 18. 11:16
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, nem érted te a kamaszokat.

Ha tiltod tőle, akkor pont az lesz, hogy elszabadul a pokol, mert nem meri megbeszélni veled, és ezért nem is tudod azt, hogy mit csinál. Egy 15 évest már nem lehet ilyen mértékig a saját elveid szerint "tartani", mert max annyit érsz el vele, hogy megromlik köztetek a kapcsolat.

2012. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Szóval utolsó, csináljon a gyerek, amit csak akar, tegye szét a lábait 14 évesen lényeg, hogy ne tiltsuk, mert akkor haragudni fog ránk?

Jaj, szegény, nehogy haragudjon, összedőlne a világ...


Tudod, én is haragudtam apámékra, amikor nem engedték 16 éves koromban, hogy együtt alhassak a barátommal, akivel fél évig jártunk. Haragudtam, majd nem telt el 2 év és áldom a nevüket, amiért nem engedték. Jól tették. Pedig én 16 voltam, mostanság ennyi idősen a lányok már szülnek/abortuszra járnak.

A szülő azért van, hogy korlátokat szabjon, hogy neveljen, nem azért, hogy ne csináljon semmit, mert fél, hogy a gyerek megharagszik. Arra ott vannak a gyerek idióta barinői.

2012. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk eddig kellett volna annyi agyat nevelni a gyerekbe, hogy bízz abban hogy nem hülye. Egy kamasznak már nem elég annyival indokolni a dolgokat hogy "nem mert én azt mondtam", hanem lehet vele felnőtt ember módjára kommunikálni. Az nem kommunikáció, hoy te közlöd vele, hogy mi a tényállás, és nem hallgatod hogy ő mit gondol.

Nem mondom, így is lesz konfliktus, csak azzal a különbséggel, hogy szemtől szembe egyenlő felekként vállalva van, és nem fenntről lefelé parancsolgatva kész helyzet elé állítva a gyerek.

2012. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Őszintén elgondolkoznék, hogy valamit baromira elrontottam a nevelésében.
2012. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezőnek üzenem: Nem érdemes itt ilyen kérdést feltenni, mert egyből jön a sok über okos, aki téged olt, hogy, de sz...ul nevelted a lányodat. Persze még csak könyvből ismerik a gyereknevelést, v. még nagyon pici gyerekük van, és gőzük sincs a mai kamaszokról. A szülők általában egész nap dolgoznak, a gyerekek ezalatt ki tudja mit csinálnak...

Önti rájuk a szennyet a média, meg egymástól is tanulják a hülyeséget a suliban. Nagyon durva ez a korosztály amit művel, amúgy tök általános, hogy 14-15 éves kiscsajok szexelnek össze-vissza, és nem a szüleiktől tanulták ezt a viselkedést, az tuti. A szomszédomat most világosította fel a házban lakó egyik gyerek, hogy a 15 éves lányát gruppenben d...k az osztálytársai hétvégén. És a szomszédaim teljesen átlag, normális emberek, rendesen nevelték a lányukat. Aztán ez lett belőle..

2012. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem pedig nagyban függ, hogy hogyan neveled. Engem is szigorúan neveltek és igen sokszor haragudtam is emiatt. Nem voltam 'csakazéris' gyerek mert tudtam, hogy a nem az tényleg NEM-et jelent.

(lehet ezért lepontozni)

23n

2012. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!