Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek, hogyan reagálnát...

Mit tennétek, hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
A barátnőm 4 hónapos terhes és még csak most szólt róla. Én is terhes vagyok, 5 hónapos, találkozgattunk is, telefonáltunk, mondhatni hogy napi kapcsolatban állunk, persze az elejétől fogva tudja. Én amint kiderült szóltam róla neki. Csalódtam. Nem tudom,hova tenni ezt.
2011. okt. 7. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy várta a babát, és nem akarta esetleg az ördögöt festeni a falra........ Én is kivártam volna azt a bizonyos 12 hetet, de annál többet nem. Megkérdezted, hogy miért "titkolta" idáig? Vagy miért nem mondta el?
2011. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőimnek én is csak a 12. hét után mondtam el. Addig csak a legszűkebb család tudta, még tesómék sem (tesóm pletykás férfi létére, amikor elmondtuk, másnap már a fél város tudta).

Nem azért, mert nem bízom bennük, vagy ilyesmi, de úgy gondoltam, így biztosabb már.

2011. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Èn is megkérdezném miért nem mondta el. Lehet csak nem akarta hogy kitudodjon elöbb csak amikor biztos.
2011. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a mensi szerint 8 hetes voltam, mikor elmentem dokihoz. Ott az orvos közölte, hogy a baba a méretei alapján még csak 6 hetes, ami azt jelenti, hogy vagy később fogant, vagy nem fejlődik rendesen. Két hét múlva hívott vissza kontrollra.

Az anyukámnak is csak a kontroll előtti napon mondtam el, úgy voltam vele, ha ne adj' isten baj lenne, senki ne sírjon a vállamon...éppen elég lesz ezt feldolgozni.

Szerencsére semmi baj, azóta már 33 hetes vagyok.


A barátnődről meg...különbözőek vagyunk. ezért nem kell, hogy csalódj, vagy ne tudd hova tenni. Ő így látta jónak, megvárta a 12 hetet, te meg nem így gondoltad. Ez nem azt jelenti, hogy nem bízik benned!

2011. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

16 hetesen mondta meg, nem 12 hetesen, és nagyon sokat beszélgetünk az én terhességemről. Én már, amint a terhességi teszt kimutatta, megosztottam vele, hiszen előtte is sokat témáztunk ezen. Végigcsináltunk együtt (úgymond) 5 hónapot, tanácsokat adott, sétáltunk, stb, és akkor egyszer csak azt mondta 16 hetesen hogy most jön épp az egyik vizsgálatról,csak azért nem szólt,mert megvárta, hogy nálam minden oké legyen. Megmondom őszintén nem kérdeztem semmit, mert lemerevedtem, és úgy érzem a mi kapcsolatunkba ez így nem volt szép. Persze lehet, hogy sokak számára ez a furcsa.

Ezzel az erővel megvárhatta volna míg megszülök, hiszen az ember soha nem lehet biztos...

Nem tehetek róla, én most szomorú vagyok. Most próbáljátok úgy beleélni magatokat a kérdésbe, hogy a legjobb barátnőtökkel együtt vagytok terhesek, és nap nap után úgy van veletek, hogy ő hallgat, és közben az én terhességemmel foglalkozunk.

2011. okt. 7. 13:57
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is rosszul esne.Arra van a legjobb barátnő hogy ha baj is lett volna a babával akkor is segitsen.Tehát szerintem a 12 hét kivárása is indokolatlan.Föleg ha napi szinten együtt vagytok.Én például a pozitiv teszt után a barátnőmet hivtam fel és a családnak csak az orvosi vizsgálat után meséltem el.
2011. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

azt hogy érted, hogy meg akarta várni, nálad minden rendben van-e?

Mert ha eddig nem volt problémamentes a terhességed, szerintem teljesen érthető, hogy nem akarta elmondani, mert ha meg nálatok bármi baj van, ő meg előáll vele, lehet annak sem örülsz.


Továbbra is azt mondom, hogy ez nem olyan nagy tragédia, szerintem lehet, hogy a terhesség miatt amúgy is érzékenyebb vagy.

De egyébként ha emiatt csalódtál a barátnődben...hát istenem, ő most akarta elmondani, és pont. Nem kell ebbe semmit belegondolni, nem egy ellened szóló merénylet.

2011. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a barátnődet! Anno 17 hetesen veszítettem el babát, aztán amikor ismét teherbe estem még anyukáméknak is a 16 hét után mondtuk el amikor is a méhlepény gond nélkül veszi át a szerepet. Nem szerettem volna ha ismét át keljen élnie amit előtte rajtunk kívül másoknak is.. szóval érthető és nem kell zokon venni. Mennyivel rosszabb lenne ha most vigasztalnod kellene, erre gondolj!
2011. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 hetes vagyok, és még csak mostanában mondtuk el a barátoknak, ismerősöknek, eddig csak a legszűkebb család tudott róla.

Az első babámat elveszítettem, és akkor elkövettük azt a hibát, hogy amint láttunk szívműködést az UH-n, azonnal szétkürtöltük, 2 héttel később pedig kiderült, hogy már nem él a baba. Ezért most óvatosak voltunk.

Lehet a te barátnőd is hasonló okokból titkolta a dolgot, amit én nagyon meg tudnék érteni, mert nagyon sz*r volt amikor valaki mosolyogva kérdezte, hogy hogy van a baba, és alig van még pocakom, én meg magyarázkodhattam, hogy már nincs baba.

2011. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztos vagy benne, hogy ez az elso terhessege?

Neked is ez az elso?

Nem lehet, hogy veszitett mar el babat (vagy esetleg te) es ezert talalta jobbnak nem elmondani a dolgot?


Egyebkent en ezen nem sertodnek meg, sot, voltam kb ugyanebben a helyzetben.

En megmondtam a baratnomnek, hogy babat varok kb az 5. heten, nem titkoltam senki elol, nem feltem semmitol, eszembe sem jutott, hogy baj lehet.

O gratulalt, nem szolt semmit, majd ra 1 honappal jelentette be, hogy o is babat var, de akkor o mar 22 hetes volt, csak nem igazan latszott rajta.

En nem kertem szamon, de volt aki igen (masnak is csak akkor szolt, kiveve a leendo nagyszuloket).

En tudtam, hogy miert vart: korabban volt abortusza, amin nagyon nehezen tette tul magat, errol egyebkent rajtam kivul csak annak a babanak az apja tudott. Nyilvan felt, hogy valamilyen formaban buntetest kap az abortusz miatt, nagyon felhetett ettol magaban es ezert vart sokaig.

2011. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!