Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magyarországon hol és milyen...

Magyarországon hol és milyen formában működik a béranyaság? Kik azok a személyek akik igénybe vehetik?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 06:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, hogy ez nem megengedett, büntetendő dolog.

Bár igazat nem adok a törvénynek, de béranyaságot végigcsinálni nem lehet egyszerű lelkileg.

2009. dec. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy nálunk ezt a törvények tiltják és büntetik.
2009. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen tiltott!Hát nem nagyszerű????Az állítólagos demokrácia kellős közepén a nyakkendősök döntik el,hogy kinek legyen gyereke és kinek nem????
2009. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt egy törvénytervezet erről, de sajnos a Fidesz-kormány leszavazta.


Jelenleg csak egyenesági nőrokon (anya, testvér) lehet dajkaanya, aki kihordja a rokona helyett a terhességet, ha az nem képes rá. Semmilyen pénzt, anyagi juttatást nem kaphat érte.


[link]


Külföldön lehet próbálkozni. Angliában sajnos csak azoknak a pároknak segítenek, akok ott rendelkeznek állandó lakhellyel. Románia van talán még elérhető távolban. De a megszületendő gyermek johilag akkor is a dajkaanya és törvényes házastársa gyermeke, ha genetikailag nem az. Jogi úton lehet visszaperelni: előbb az apaság vélelmének megdöntésével, majd pedig a genetikai anya meghatározásával. Vagy esetleg a szülőanya és házastársa nyílt örökbefogadással örökbeadja a genetikai szülőknek, ha azok nem idősebbek 45 évnél - örökbefigadásnál ugyanis maximum ennyi lehet az örökbefogadoó szülők és az örökbefogadott gyermek között az életkori különbség. Akkor is, ha az a gyermek genetilailag a sajátjuk.


Én is szívesen segítenék egy barátnőmnek, akinek kivették a méhét. Boldogan kihordanám a gyermeküket, ingyen és bérmentve. És sajnos nem tehetem.

2009. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg meg lehet próbálni, mint kiskaput, hogy a leendő béranya papíron valamelyik rokon élettársa. (fiútestvéré, leendő nagypapáé, stb) Van olyan ismerősöm, akinek bejött.
2009. dec. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!