Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Ha tervezitek a babát...

Lányok! Ha tervezitek a babát akkor mindenképpen kezdjetek el előtte magzatvédő vitamint szedni legalább egy hónappal!?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy ezt minden leendő kismama megtegye, mert így megelőzheti a vízfejüséget, a nyitott gerinccel való születést és az egyéb fejlődési rendellenességeket, mint a végtaghiány. És ez kutatásokkal bizonyított!! Most olvastam hiteles forrásból.
2009. dec. 19. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez a betegtàjékoztaton is rajta van àltalàban,meg az orvos is elszokta mondani.Azért lehet valakinek hasznos info.

Én nem szedem sem elötte,sem most.

Eksö babàmnàl szedtem,most màsodiknàl nem birom megemészteni,igy ezeket a gyàri vitaminokat én beviszem gyümölcsökön,zöldségeken,husokon keresztül,természetesen aki nem tapasztal problémät,az szedje szerintem is.

2009. dec. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez a terhesvitamin reklámja. Miért kellene már a terhesség előtt is szedni? Ja, hát aki vitaminszegény vagy vérszegény krónikusan, annak igen, de egyéb esetekben felesleges. Egy pozitív tudattal tölti el a leendőkismamikat, hogy "én annyira akarom ezt a babát, hogy a szervezetemet is jó előre felkészítem". Pedig teljesen felesleges. A terhesvitaminok legnagyobb értéke a folsav, ezt pedig csak a megtermékenyült élet, a zigóta képes aktívan felhasználni, és nem raktározódik el belőle sok a szervezetben. Első 3 hónapban érdemes szedni, meg a terhesség utolsó 2-3 hónapjában, szülés utáni energiatartaléknak.
2009. dec. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Honnan tudod az első hónapban, hogy terhes vagy? Csak az elmaradt menstruáció után tudod meg, amikor is már 4 hetes terhes vagy.... És akkor már majdnem hogy végbe megy az idegcsőzáródás, tehát utána már szinte fölösleges folsavat szedni.... Viszont előtte meg az alatt a két hónap alatt kell, mert igen is megakadályozza a fejlődési rendellenességeket. Ezt nem én találtam ki, hanem kutatások bizonyítják és Czeizel Endre mondta, tehát nem légbőlkapott dolog!! És ha meg lehet akadályozni az ilyen fajta rendellenességeket akkor igen is meg kell!! És nem reklám, mert nem írtam márkát, mert tök mindegy melyiket szeded, mert jó mindegyik.

Az első válaszoló indokkal nem szedi, de akinek nincs semmi baja miért nem szedje?

2009. dec. 19. 09:20
 4/16 A kérdező kommentje:
Több országban folsavat kevernek a lisztbe annak érdekében, hogy megakadályozzák a fejlődési rendellenességeket első sorban, másod sorban meg nagyon jó a szív és érrendszeri megbetegedések megelőzésére is.
2009. dec. 19. 09:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a tervezett terhesség előtt elkezdtem szedni az elevitet, 2 hónappal később teherbe estem. Tehát előtte 3 hónapig szedtem a vitamint. Nem híztam tőle, a babám se lett óriásbébi (39hetes vagyok most, 10 kg-t híztam), de megnyugodtam mert tudtam hogy megtettem mindent.

persze emellett fontos a testmozgás + az egészséges életmód a terhesség alatt is. (tudom hogy ez elcsépelt téma, de akkor is)

2009. dec. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Persze az is nagyon fontos. :)
2009. dec. 19. 09:51
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
ez a czeizel mindenhez hogy ért!:)) de érdekes, régebben is csak folsavat adtak a kismamiknak és nem rögtön, mégse lett annyi nyitott gerinces baba. Meg aki nem is tudta hogy terhes, nem szedett semmit, az most mit csináljon?:) Ez egy felkapott dolog, tán nem gondoljátok, hogy a legyártott gyógyszert feleslegesen álljon raktáron?? egyébként semmi bajom vele. Én nem szedtem az elevitet pl. előtte, amikor kb. 6 hetes lehettem akkor kezdtem el. Teljesen egészséges a babám, mindene rendben van. Összegzésül: hangsúlyozom, ha valakinek ez egy plusz remény vagy úgy érzi ettől fog teherbe esni jobban, az nyugodtan szedje, valószínűleg ezért is lesz sikeres a teherbeesése, mert előtte lelkileg rákészült. De nem kell pánikrohamot kapni, ha nem szedte valaki előtte, és terhes lett. Attól ugyanolyan egészséges babája lesz, mert a bevitt tápanyagok, gyümik is tartalmaznak folsavat, sőt még "természetesebb" formában:)
2009. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na ne már... a mi időnkben volt elevit, gravida vagy hipp natal??? Túl éltük?? Azért ennyire ne kell túlzásokba esni. Most nem azt mondom, hogy nem tesz jót, de nem ettől lesz egészséges a gyereked! Leginkább a kismamának jó mert a baba minden vitamint elvesz és ezekkel a mesterséges vitaminokkal tudod pótolni. De ha valaki nem szedni attól még nem fog beteg gyereket szülni. És igenis reklám is van benne, a kismamákat a legkönnyebb átvágni, mert mindennél jobban féltik a gyereküket.
2009. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ja, még valami. A folsav nem kizárólagosan az idegcső záródás folyamatában vesz részt (amúgy maga a gerinc, ami az idegcsőből lesz kb. a 8.héten záródik be véglegesen!) , hanem a vér-és csontképződéshez is fontos. Ezért jó a 12. hétig szedni.
2009. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Persze érdemes végig szedni. Tudom, hogy régebben nem volt vitamin, de akkor több nyitott gerincű gyerek született. Persze mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit szed és hogyan. Mindenkinek mihamarabbi babaáldást kívánok! :)
2009. dec. 19. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!