Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menjek orvoshoz? Félek, hogy...

Menjek orvoshoz? Félek, hogy hormonzavarom van.

Figyelt kérdés

Januárban abbahagytam a fogamzásgátló szedését 5 év után. 48 kilóval kezdtem szedni, aztán lettem 54-55, volt, hogy lefogytam 51-52-re, amikor leálltam vele, 55 kiló voltam, most meg 59, pedig odafigyelek, mit eszek! Februárban 1 hetet késett, most pedig 2 hétnél járok, de a menzesznek sehol a jele. 28. nap előtt voltak PMS tüneteim, de ezek a 28. napra elmúltak, a vérzés mégse jött meg, már 2 hete. Nem jó a közérzetem, sokszor van "mindjárt megjön" érzésem, hányingerem, hasfájásom (néha szex közben is, mintha ki akarna szakadni a petefészkem, pedig nem csináljuk durván...). Csomó tesztet ellőttem már, legutóbbit ma reggel, de mind negatív. :(

Nem szeretném ezt a játékot játszani hónapokig, szeretnénk babát, nem is védekezünk, mert olvastam, hogy az első 1-2 hónapban még könnyebb is teherbe esni, de nekem ez sem sikerült. Csak jött ez az össze-visszaság. :(

Szerintetek menjek dokihoz a héten? Nem szeretnék hízni tovább, mert 160 cm-hez ez a majdnem 60 kiló is rengeteg :( Meg ez, hogy nem jön meg, ez is kiborít. :(



2014. ápr. 6. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
igen menj orvoshoz nem hiszem hogy jobb a felesleges várakozás mintha kiderül hogy mi a gond és azt kezelik akkor egyik az egészséges leszel a másik pedig hogy van esély a babaára.
2014. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, akkor menj orvoshoz, de nagy valószínűséggel ez csak az orvost fogja gazdagítani, a te nyugtalanságodnak meg legfeljebb a a ritmusát és amplitúdóját fogja megváltoztatni. Sajnos nem magyarázzák el kellőképpen a nőknek, nem tanítják meg az iskolában, meg maguk a nők nem is figyelnek oda, hogy bármilyen, kívülről bevitt hormonkészítmény az egész szervezet hormonrendszerének egyensúlyát átalakítja. A többféle hormontermelő mirigy működése egymásra is hatással van, ezért az egyik fajta hormon túlsúlya megváltoztatja a többi hormon szintjét is. A hormonok jelentős része ráadásul nagyon lassan bomlik le a szervezetben, sok esetben fél-egy évet is kell várni a normalizálódásra. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy önmagában a menses (vagy hozzá hasonló tünetek) jelentkezése nem feltétlenül van kapcsolatban a peteéréssel (azaz a korreláció messze nem 100% !). Jelen esetben ugyanaz az eset, mint friss házasság esetén: akkor lehet alappal gyanakodni bármiféle problémára, ha normális házasélet esetén 1-2 éven belül nem jön létre terhesség.
2014. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6 évig szedtem fog.gátlót és mikor abbahagytam, bő egy év kellett, hogy a ciklusom helyreálljon...

Azalatt az egy év alatt össze-vissza jött meg, meg totál kiszőrösödtem, de ahogy helyreállt magától, a szőr is kikopott...

És most 23 hetes kismama vagyok... :)

(amúgy ha visszacsinálhatnám, tuti nem szedtem volna a gyógyszert, mert nekem tényleg nehéz volt "helyre jönni" belőle...)

2014. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, nem árt.


Nem törvényszerű, hogy a fogamzásgátló abbahagyása ennyire megzavarja a menstruációt. A mostani gyógyszerekben kevés hormon van. Én 7 évig szedtem, a következő hónaptól beállt 27-28 naposra a ciklusom. 1 év után a 2.próbálkozós hónapban terhes lettem. Szülés után 5 héttel megjött és visszaállt a terhesség előtti ciklusra. Kislányunk lassan 4 éves.


Lehet, Téged a gyógyszer abbahagyása zavar meg, de ez egyáltalán nem biztos.

2014. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reggelre megjött szerencsére, de nagyon remélem, hogy következő hónapban nem késik 2 hetrt, max. 1et mert akkor megyünk nyaralni. :(
2014. ápr. 7. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!