Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok kezeletlen...

Terhes vagyok kezeletlen pajzsmirigy alul működés mellett! Lehet probléma?

Figyelt kérdés
23.ára van időpontom endokrinológiára, de csütörtökön vérből csináltak egy terhességi tesztet és az pozitív lett. Ma kellett volna megjönnie de nem jött. Nagyon örülök csak félek, hogy addig történik valami baj a babával.
2014. ápr. 7. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen lehet! És azt kell mondjam, előbb kellett volna beállítani a hormonszintet, mielőtt teherbe esel. 2 hét kb, mire a pajzsmirigyhormonok hatni fognak, tehát még egy hónapig rosszak az értékeid mostantól.

Mennyire működik alul? Vetélés lehet a következménye korai terhességben, illetve szellemi károsodás. Én a helyedben haladéktalanul elmennék egy magánlaborba, aminek holnap megvan az eredménye, majd elmennék a háziorvoshoz, hogy írjon fel tiroxynt az eredménytől függően.

2014. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen sajnos lehet baj.

Hívd fel az endokrinológiát és mondd el hogy terhes vagy. Előre fognak venni.

2014. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, szerdán kell mennem hozzá. Remélem akkor még időben leszek és nem történik baj később.... nem akarom elveszíteni..
2014. ápr. 7. 12:32
 4/12 A kérdező kommentje:
Csütörtökön volt utoljára nézve, akkor 5,24 volt a tsh. Azelőtt volt 6,43 és egyszer 4,52
2014. ápr. 7. 12:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az csak árthat, egyáltalán nem biztos, hogy bármi baja lesz a babádnak, eddig miért nem kezelt az orvos, ha gond volt?
2014. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mert a párommal most terveztük el hogy babát szeretnénk. Március 19.e óta nem védekezünk. Ekkor csináltattam meg a legelső labort, amiből kiderült hogy magas a tsh. Csütörtökön pedig kiderült, hogy már terhes is lettem. Kb. 2 éve volt egy vetélésem, mondjuk az nem e miatt de nem akarok mégegyet :(
2014. ápr. 7. 12:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Tsh-t 30 naponta lehet nézetni, tehát tudtad, hogy nem jó. Reméljük nem lesz semmi baj.
2014. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Március 21.én nézettem az első laboromat, csak úgy biztonság kedvéért, mert 19.e óta nem védekezünk. Egyből léptem, hívtam orvost időponot kértem. Még max.3 hetes lehet a kisbabám és azóta tudom azt is hogy magas a tsh-m.
2014. ápr. 7. 13:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor a hormonszint még jó. A TSH előbb növekszik, mint ahogyan a T3 T4 csökken. A 2 éves lévő vetélés is lehetett emiatt. Nem csak a TSH számít, hanem az autoimmun panelek is. (anti TPO, anti_thyreoglobulin)

Nagyon jó, hogy szerdán mehetsz. Szorítok, hogy rendben legyen minden.

2014. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
T3at meg T4et is néztek már, azok jók
2014. ápr. 7. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!