Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 33 hetes terhes vagyok. Most...

33 hetes terhes vagyok. Most voltam ultrahangvizsgálaton és kiderült, hogy a köldökzsinór a baba nyakára van tekeredve. Nagyon megijedtem. Mi lesz akkor igy a babával?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
semmi. Fiamnál is is rá volt tekeredve és semmi gond nem volt. Ismerősömnek 3 szor volt rajta és semmi gond nem volt. Az orvos nem mondta, hogy van e teendő? Minden második baba úgy jön ki hogy rajt a köldökzzinór letekerik és enni. Szülés közben figyelik a szívhangot ha rendben akkor semmi gond, ha gond van úgy is gyorsan tolnak a műtőbe és szedik ki.
2014. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi. A fiam úgy született, hogy a testén és a nyakán is rajta volt a köldökzsinór. Végig jó volt a szívhangja, csak elhúzódott a kitolás a köldökzsinór miatt. De ez sem törvényszerű.
2014. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is a nyakàn volt.de en csak akkor tudtam meg miután kibujt.nekem is hosszu volt a kitolas,tobb mint 3ora.nem tudom hogy ez befolyasolta e.
2014. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 gyermekem közül 1nek rajta volt a nyakán.Ott lassabban szültem meg,szerintem ezert.

Semmi gond nem lesz,sok orvos direkt meg sem mondja az anyukáknak,hogy ne idegeskedjenek elore!

2014. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Harmadik babámnak volt a testére tekeredve a köldökzsinór. Szülésnél fájáskor lassult a szívverése, de végül nem volt probléma, hamar megvolt a baba. Az orvosom azt mondta, ha nem harmadik gyerek lenne, és nem haladna jól a szülés, akkor császárral születne.
2014. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi, kisfiam nyakán egyszer volt a köldökzsinór, úgy született. Az Apgarja 9/10 lett. Nyugi, figyelnek rátok :)
2014. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de igy a pocimba nem folytsa meg?
2014. ápr. 15. 10:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. A pocidban még nem lélegzik. Csak akkor van probléma, ha születéskor megakadályozza a kibújásban, de arra odafigyelnek, a CTG jelzi, ha probléma van.
2014. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy orvosi mondva csinált indok, ha valakinek elhal a magzatja késői időszakban. De ilyen nincs, hogy a köldökzsinór okoz bajt a magzatban. (legalább is iszonyatosan ritka) Semmi baja nem lesz, már a 20 hét körül magára tekerte nagy valószínűséggel és eddig sem lett baja, csak most látták meg, ennyi, semmit nem jelent. Ha veszélyben lenne a babád akkor további vizsgálatokat írtak volna elő, befektetnek kórházba vagy megcsászároznak. De semmi veszély nem fenyegeti a babádat. Első gyermekemnek a nyakán volt a zsinór, hosszú szülés volt, de nem ezért. Én mondjuk nem tudtam, hogy rajta a zsinór (gondolom doki sem látta) de jobb is mert tuti én is pánikba esek mint te. De már tudom, hogy ez semmit nem jelent. 8 órán alatt volt meg a baba 9/10 apgarral kutya baja nincsen.
2014. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!