Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye így a teherbe...

Mennyi az esélye így a teherbe esésnek?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta szedtem fogamzásgátlót. Későbbiekben kiderült, hogy PCOS-m van, valamint szív alakú méhem is. Az orvos aki akkor megvizsgált, azt mondta, hogy majd ha szeretnék babát vállalni, hát, nehéz dolgom lesz eléggé. Ez volt két éve.

Pár hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését (egy új fajtából egy levelet szedtem, de abba hagytam, mert többször fájt az alhasam tőle).

Tudni kell, hogy fog.gátló nélkül mindig is rendszertelen volt a menstruációm. Kb. két hónapja hagytam abba a gyógyszert, de nem jött meg. Mikor úgy éreztem nagyjából ideje lenne, vettem két terhességi tesztet. Az volt ráírva, hogy a várható menstruáció előtt 5 nappal teszteljek, de pontos információm ugye nem volt erről, hogy mikor lenne ez az 5 nappal előtte. Így két különböző napon teszteltem, mindkettő negatív.

Alapjáraton óvszerrel védekezünk, egyszer vagy kétszer fordult elő megszakításos ""védekezés"".

Ezek fényében mennyi esélye van a terhességnek? Lehetséges, hogy a két teszt nem jól mutatta ki?

Remélem nem bonyolódtam bele túlságosan a mesélésbe :) Előre is köszönöm a válaszokat!


23/N



2014. ápr. 17. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a megszakitás nem vêdekezês, igy lehetsz terhes. Mikor csináltál tesztet?
2014. ápr. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pcos nem meddõsèg, ahogy a szív alakú mèh sem. Hasonló problèmáim vannak, a babám az elsõ védekezés nélküli hónapban megfogant. A megszakítás sikeressège sok mindentõl függ,de mivel a pearl indexe nagyon magas, 35 körüli, ha nem akarsz babát,erre inkább nem bíztatnálak. A legutolsó megszakításos együttlèthez kèpest 2 hèttel kèsõbb tesztelj, ès vèdekezzetek!
2014. ápr. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy nem védekezési módszer, ezért is tettem idézőjelbe. :)

Valamint tudom, hogy nem egyenlő a meddőséggel (szerencsére, csak nekem az orvos azt mondta, hogy elég nagy nehézségek árán, no mindegy)

Valamint kettőnél tényleg nem fordult elő többször, én sem vagyok a híve a dolognak.

Veszek tesztet, bár mivel ezt a két alkalmat leszámítva védekeztünk/védekezünk rendesen, így szerintem azok is negatívak lesznek.

Ha esetleg baba lenne a dologban, az sem baj, bár a pillanat nem épp a legmegfelelőbb :)

2014. ápr. 17. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!