Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy mondjam el a barátnőmnek,...

Hogy mondjam el a barátnőmnek, hogy újra terhes vagyok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

4éve pont egy hónapban szültük mindketten az első gyermekünket. A 2. babára is kb. egy időben kezdtünk el próbálkozni. Nekünk 9hónap után sikerült, nekik a mai napig sem. Én azóta megszültem, és most 1hónap próba után azonnal terhes lettem a 3.al. Barátnőmet nagyon megviseli ez az egész, borzasztóan szeretne még egy babát. Titokban az is bántotta, h nekünk összejött a 2., de nekik nem.


Hogy tálalhatnám a legkíméletesebben, h én újra babát várok? Tuti ki fog akadni, h én 2x is terhes lettem, míg ő 1x se. Rám persze nem lenne mérges, hanem a helyzetre.


2014. ápr. 18. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Hát ja, ez elég rossz helyzet...

szerintem bárhogy is közlöd vele, így is-úgy is rosszul fog esni neki akaratlanul is, úgyhogy mindegy szinte, hogyan közlöd.

Mi lenne, ha úgy mondanád, hogy besikeredett? Hogy igazából nem védekeztetek, de nem is gondoltátok volna, hogy ismét összejön, főleg, hogy ilyen hamar, és hogy te is milyen meglepett vagy... stb.

Ez így milyen?

2014. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem is lenne rossz ötlet, csak nem emlékszem, h mondtam e neki, h elkezdtük. 2hónapja együtt voltunk rákszűrésen, és én ahhoz kötöttem a próbálkozás elkezdését. És ezt lehet mondta is neki...
2014. ápr. 18. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így mégrosszabb lenne neki,mert azt fogja gondolni,"nekem évek alatt sem jön össze, te meg nem akarsz gyereket,védekezel,mégis összejött"

Szerintem mond meg neki,hogy szerettetek volna még gyereket, sikerült is, tudod,hogy ez neki rossz, és megérted.

2014. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp el kell mondanod és nem szép reakció ha kiakad rajta hogy nektek jön a 3. baba. Ami inkább fontos hogy ne beszélj neki késöbb erröl ha ö felhozza beszéljetek róla ha nem nem. Sok nöt inkább ez zavar ha kérdezgetik. Mi 5 éve küzdünk elsö babáért. Mégsem irigylem attól aki szeretettel várja, nem rossz látnom hogy neki van, örülök a boldogságuknak és még én kérdezgetek mindenkit hogy vannak meséljen a babáról terhességről. Persze az nekem is rosszul esik amikor olyannak sikerül aki nem is akarja vagy nem vigyáz rá, cigizik terhesség alatt stb és szenvedés neki az egész gyereknevelés. De ilyen is van attól ha ezen kattogok nem lesz elöbb babánk. Tudom nem mindenki igy van és elhiszem hogy nehéz lehet annak is akinek a 2. nem jön össze de azért túlzásnak tartom az ilyne szintű depressziót, kiakadást második gyereknél. Ha mi elsöért küzdök, tudunk normálisan hozzáállni és nem adjuk fel és csináljuk akkor nem hiszem hogy egy többedik gyerek miatti sikertelenség miatt igy kéne szenvedni. Az aki az elsöért éveket szenvedett azt már nem fogja érdekelni hogy a második lesz nem lesz, persze szeretne az ember de ha egy van akkor már kerek az élet és ezt minden sok-sok nálam sokkal tovább küzdö de már anyuka is megerösitette. Persze van aki szeretne tesót de abba sem beetgszik bele ha mégsem lesz. Ez a többedik gyerekért való szenvedés inkább azokra jellemzö akinek az elsőért nem kellett megküzdeni. Irigykedni meg felesleges mert nem lesz jobb tőle. Mindnekinek meg van a keresztje, annak sincs könnyebb élete akinek rögötn siekrül, mert neki más gondja van. engem pl osk minden másért irigyelnek sokan tény hoyg oylan dolgokért nem kell és soha nem is kellett megküzedenem amiért másnak igen, de ezért viszont meg kell... Persze sokszor iszonyat nehéz de nem azért mert másnak sikerül. De probálok azokért a dolgokért hálát adni amit viszsont eröfeszités nélkül megkaptam és örülni annak. Ezért az egy dologért meg küzdök kökeményen és ÉN FOGOK NYERNI!!!!!
2014. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindenképpen legyél őszinte, hiszen barátnők vagytok! Mondd el neki, hogy tisztában vagy vele, hogy neki ez nagyon rossz érzés lehet, de próbálkoztatok, és elsőre sikerült! Ettől még ugyanolyan jó barátnője leszel, és mellette állsz, mint eddig!
2014. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Azt semmiképpen se mondd, hogy "csak besikerült", mert az még rosszabb!! Nekem legalább is baromi rosszul esne, ha nekem úgy se jönne össze, hogy próbálkozom, másnak meg csak úgy besikerül. Szerintem ez a legrosszabb, amit tehetsz.
2014. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó barátnők vagytok, örülni fog. Nekünk még mindig nem jött össze a baba, de a barátnőim már mind babáznak. És mindegyiknek örültem. A legjobb barátnőmnek már volt egy kislánya, amikor felhívott, és ennyit mondott: ülj le. Én egyből tudtam, hogy terhes. Mondta, hogy nem tudta, hogy hogy mondja el, mert hogy nekem biztos rosszul fog esni. Mondtam neki, hogy ilyet ne is gondoljon. Szívből örültem neki. Azóta a lányok, már 6,5 illetve 4 évesek, imádom Őket!!!
2014. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
most minek kéne kamuzni, hogy becsúszott, a lényegen nem változtat, terhes vagy, ő meg nem. Nem te tehetsz róla, hogy ő nem, de szerintem féltékeny/irigy lesz és vége a barátságnak.
2014. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha igaz baratnod akkor orulni fog neki es nem bantani fogja a dolog,az hogy neki nem sikerul nem ti tehettek rola,lehet egy kicsit rosszul fog neki esni hogy neked 2x is osszejott neki azota 1x se. De nyugodtan mond meg neki az igazat,orulnie kellene :-)
2014. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én most kicsit máshogy világítom meg a dolgot. Sok pár az első babáért küzd és lehet, sosem lesz gyerekük. A barátnődnek legalább egy van. Értem én, hogy kettőt akart, de a nullánál az egy is több. Ezt kellene értékelnie.


Azért mert igaz barátnő, még irigy lesz, de nagyon. De ez nem baj, ha esetleg egy rosszindulattal nem párosul.


Mi is évekig küzdöttünk a babáért, a környezetemben már mindenki terhes lett, csak én nem, és nem szégyellem bevallani, hogy a pokolba küldtem volna legszívesebben ezeket a kismamákat.

Ez azért van, mert a gyerekvállalás a nőnek a legerősebb ösztöne. Így vagyunk kitalálva. Amúgy már kihaltunk volna.


Minél hamarabb mondd el neki! Szia, terhes vagyok, xxx héten járok. És pont. Majd megbékél. Őt is meg lehet valahol érteni. Viszont neki legalább van egy gyereke.

2014. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!