Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Semmi nem mutat arra hogy...

Semmi nem mutat arra hogy beteg lenne a baba, akkor miért idegesít az orvos?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok. 7 hetesen voltam genetikusnál aki "nem feltétlen javasolta" a plusz vizsgálatokat a Down kór miatt. Én ennek ellenére kértem a kombbinált tesztet, aminek az eredmény negatív lett! Ma mentem terhesgondozásra, ott a doki azt mondta, további vizsgálatok kellenek, mert volt egy ennyi idős kismamája, neki is negatív lett a kombináltja. De ennek ellenére kérte a kvartett tesztet is, ami pozitív lett neki, és engem is küldene. Azonnal le kellett volna venni a vért, ami 20 ezer ft lett volna. Én úgy döntöttem, megvárom még az afp és a 18. heti uh eredményét, és akkor döntök mi legyen. Miért idegesít mikor negatív eddig minden leletem? Közben írtam itt a neten Dr Hamvasnak, ő azt válaszolta hogy megnyugtató minden. Miért nem lehet nekem is nyugodt boldog a terhességem mint sok kismamának?
2010. jan. 28. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pénz dominál nála...Lehet, hogy én orvost váltanék.. Én is 37 éves voltam, mikor a kislányomat vártam. A dokim egyetlen pénzes vizsgálatra nem küldött el, mert az összes eredményem jó volt. A genetikai mintavételt is csupán ajánlotta, de nem mondta, hogy el kell mennem rá..A gen. tanácsadáson se mondtak semmi ilyet, nem ijesztgettek, ott is megnyugtattak, hogy minden rendben lévőnek látszik, nem muszáj megcsináltatni a vizsgálatot...én döntöttem úgy, hogy megcsináltatom, de csak a korom miatt. Természetesen ez is igazolta az orvosok véleményét, negatív lett...
2010. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 35 éves vagyok, minket a genetikai tanácsadáson ijesztgetett meg a genetikus. Minen lelet, afp, UH jó volt, de hogy az életkorom... 2 doki is azt mondta, hogy semi ok aggódni, de ez a genetikus annyira bele tette a bogarat a fülünkbe. Csináltattunk egy 4-es tesztet, ami persze pozitív lett, így már egyenes út volt a magzatvíz mintavételhez. Utólag kihagynám a tesztet és mennék amnioc.-re. Így tuti egészséges lesz a babánk, az ott kapott eredmény alapján, megnyugodhattunk. Bár amíg mindent lezongoráztunk, rengeteget bőgtem, hogy ugye minden rendben lesz. A tesztek arányszámot mutatnak, nem diagnosztikai értékűek.

Szóval a tesztet én nem javaslom, mérlegeld, hogy bevállalsz-e egy amniocentézist, hogy megnyugodj 100%-ra.

2010. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!36 vagyok.kombinált teszt negatív,afp tökéletes,tarkó redő,orr csont jó,majd a 18.heti Uh.-on a szívében találtak egy echogen papiilaris focust(meszes izom csomó).Innentől elkezdtek rémisztgetni(uh.os,kardiós).Irány szív uh-ra,ott tovább vissza a nődokihoz,Ő nyugtat,és elmondja,ez a protokoll,mert ha valami baj van,az orvosok szeretik a kezüket törölni.Szóval muszály mennem genetikushoz.Ott ismét Uh.1 minor jel,kevés ahhoz,hogy nagyobb gyanú jel legyen a down kórra.A kombi tesztemet kérdezte csak ,1:3300 volt az eredménye.Most 1:3125 lett.Megnyugtat,nincs semmi baj,csak a korom miatt ajánlja az amniocentézist.Nem kértem.Aláíratott egy papírt,hogy nem vállalom a hasbaszúrást .ennyi.Ez egy hét idegeskedés volt.Azért ajánlanak minden vizsgálatot,mert így mossák kezeiket,ha valami baj mégis becsúszik.Én meg egy koraszülés,és 2 vetélés után a koromtól függetlenül nem vállaltam be a szúrást.Ja,és a dokim azt mondta,35 alatt sokkal több gyerek születik down kórral,mert ott nem figyelik ennyire a kismamákat.
2010. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Borzalmas ezt átélni. Én azért nem merem bevállalni az aminot, mert a családunkban ketten is elvesztették a babájukat a szúrástól. Soha nem lett nekik gyerek. Én is több évet vártam rá. Ha lenne halvány gyanú is arra, h valami baja lenne a babának, akkor elgondolkodnék rajta. De így meg végig rettegem a 9 hónapot:( De minek a sok vizsgálat ha minden negatív lelet ellenére meg akarnak szúrni?? Akkor mondták volna azt az elején hogy ne menjek sehova, ne fizessek feleslegesen, mert ugysem fogadják el az eredményt. Napok óta csak sírok.
2010. jan. 29. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!