Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nagyjából rendszeres a...

Ha nagyjából rendszeres a ciklusom, de előző hónapban korábban megjött pár nappal, most pedig pár napja késik, ez mennyire természetes?

Figyelt kérdés
Nem szedek fogamzásgátlót. Ennyi késés még belefér? Vagy inkább most is korábban kellett volna megjönnie és aggódjak?
2014. ápr. 25. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem világ életemben így volt.

Tehát nekem soha nem volt napra pontos a ciklusom, a 22 naptól a 30 napig szokott lenni. De átlagosan olyan 25-26 nap körüliek. Tehát nálam is van úgy, hogy az előző hónaphoz képest megjön 22 napra, míg a következő meg a 22 naposhoz képest megjön 28 napra. De én már így megszoktam, nálam ez a normális.

Ha minden hónapban megvan, de nem napra pontosak, de nagyjából egy bizonyos határidőn belül jönnek meg a vérzéseid, akkor az normális.

Viszont amennyiben aggódsz a terhesség miatt (mert nem volt védekezés vagy megfelelő védekezés), vagy éppen tervezitek a babát és késik pár napot, azért érdemes tesztelni.

Mivel én védekezek megfelelően, így én nem szoktam egy pár napos késés miatt (ami csak az előző késéshez képest késés ugye) aggódni. Így amikor mi babát terveztünk, akkor kivártam a 31. napot, ugyanis annyit még soha nem késett, legkésőbb a 30. napra mindig megjött, így én akkor teszteltem pozitívat. Tehát én már megszoktam ezt így, nekem ez nem jelent gondot.

2014. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.


Nem csak akkor számít rendszeresnek, ha napra pontos minden hónapban.

Ha átlagosan ugyanannyi napra jön, pár napos szórással, az ugyanúgy rendben van.


Nekem például 30 és 32 között szokott. Időnként van egy-egy kilengés valamelyik irányba (mondjuk 28 vagy épp 36), de nem ez a jellemző.

2014. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. ápr. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!