Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek csak inszemmel vagy...

Akiknek csak inszemmel vagy lombikkal sikerült a baba, később védekeztetek azért párotokkal (pontosabban lent)?

Figyelt kérdés

Tehát nem 100%, hogy nem jöhet össze, nálunk férjemnek kevesebb a spermája, de nekem semmi bajom. Vannak ikreink (6.lombik), persze nem bántunk volna 3. gyereket, de már elmúltunk 40, és a dokim szerint nem ártana védekezni. Bár én még most is úgy érzem, megtartanám, mégis mindig megijedek kicsit, ha késik a vérzésem pár napot - tehát ambivalens érzéseim vannak. Mivel a nőiségem még szeretne spontán gyereket, a józan eszem viszont azt mondja, hogy kockázatos már, hosz itt van kettő egészséges. 38 voltam, amikor sikerült szülni, és 12 éve vagyok férjnél.

Emaptikus válaszokat várok: ti mit tennétek a helyemben?


2014. máj. 6. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 6 inszeminációm és ezek után a 3. lombikkal lettem terhes. A kisfiamat 35 évesen szültem, most 3,5 éves. Amikor 1 éves elmúlt, akkor voltam még 2 lombikon ami sajnos nem jött össze. A férjemmel megbeszéltük, hogy több lombik nem lesz, mert elég sok negatív következményei lettek. Nem védekeztünk hátha összejön spontán is. Most 39 éves leszek májusban. Ha fél éven belül összejön a baba, akkor örülni fogok, de utána már nem szeretnék. Én 40 év felett nem szeretnék szülni. Őszinte leszek, amikor késett először örültem, de egy nap múlva kétségbeestem. Csináltam egy tesztet, ami negatív lett. Egy kicsit megkönnyebbültem. Már én se tudom, hogy mit is szeretnék. Az biztos, ha összejönne a baba idén semmi pénzé nem vetetném el, de jövő évtől már védekezni fogunk. Én szeretnék ég a férjemmel kettesben is lenni és 50 év felett ne szülői értekezletre járni. Nagyon hiányzik, hogy ketten menjük síelni, nyaralni.
2014. máj. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtette leírni, hogy nálunk se a férjemnél, se nálam nincs semmi probléma. Ezek alapján még nekem is van esélyem terhesnek lenni.
2014. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok az őszinte szavaidért! Nagyon hasonló az én dilemmám is, csak én már elmúltam 40, sőt, ha terhes lennék, 41 is elmúlnék, mire szülök, és még minig nem védekezünk, de azt hiszem, megfontolandó, nagyon egyetétek veled.
2014. máj. 6. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!