Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülők: Mi volt az, amit jó...

Szülők: Mi volt az, amit jó lett volna, ha tudtok, mielőtt belevágtatok a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés

A férjemmel a gyerekvállalásról beszélgettünk. Mindketten szeretnénk gyereket. Sokat olvastam már a témáról, és azt is tudom, hogy nem fogunk tudni mindenre felkészülni, de érdekelnének a személyes tapasztalatok.


Mivel jár a gyerekvállalás első szakasza az apuka és az anyuka számára a teherbeeséstől a gyermek 1-2 éves koráig? Mi az, ami sokat segített volna, ha tudjátok előre, és felkészülhettetek volna rá, legalább lelkileg?



2014. máj. 7. 14:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én határozottan nem! Pedig hiába volt kisgyermekes barátnőm, hiába volt/van keresztlányom, a gyereknevelést baromira nem lehet elmagyarázni! :)

Persze mindenki mondd mindent, ami persze igaz is, csak amikor még nincs gyereked nem tudod ténylegesen elképzelni, csak próbálod. Aztán meglesz a gyerek és rengeteg minden megváltozik az életedben.

Nekem pl. azt volt "nehéz" megszokni, hogy alapból nagyon öntörvényű és magamat irányító ember lévén, jön egy kis ember, aki mellett nem úgy irányítom a dolgokat, ahogy én akarom. Hogy (és közhely, de igaz) wc-re sem akkor megyek, amikor én akarok. Pedig láttam a barátnőknél, rokonoknál, elmesélték, az mégis más volt, mint a saját bőrömön tapasztalni. De mindent meg lehet szokni, ráadásul (újabb közhely), de tényleg megéri! :)

2014. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Arra kell felkeszulni, hogy erre nem lehet felkeszulni!!! en is olvastamsokat, kerdeztem gyerekeseket... kulonben baba szuletese utan epp ezt mondtam, hogy nekem miert nem szolt senki , hogy ez ennyire nehez!!! a felelosseg, ami hirtelen az emberre szakad , a malomkerek...ezt csak megszokni lehet. Az elso hozzaszolohoz csatlakozom, igen, megeri!!! de ezt csak most igy 3 es fel ev utan kezdem el latni :) Irom mindezt ugy, hogy betegesen imadom a kis pasimat!!!
2014. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%
(gyermek)pszichológia
2014. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első szakasz: sok aggódás, kialvatlanság, sokszor ingerültebb lehetsz és persze fáradt. cserébe viszont ott lesz egy édes kisbaba, aki majd kacag rád, bújni fog hozzád, amikor ovis lesz majd szalad feléd és esténként úgy alszik el, hogy a füledbe súgja: szeretlek, anyuci!


Szerintem nem lehet felkészülni előre semmire!

Az tuti, hogy az első 6-12 hónap nem túl könnyű, de nem is mondanám, hogy nehéz. Sok mindentől függ: mennyire sírós, hasfájós lesz a baba, mennyi segítséget kapsz..stb.

2014. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók leIrtak sok dontos dolgot. Én még egy konkrét gyermekfejlődési jelenséget emelnék ki, amivel már hónapok óta küzdünk: a szeparációs szorongás. Tanultam pszichológiát, tudtam erről, mégis azt gondoltam, mi majd biztosan megússzuk. Ezzel szemben hetekbe telt, mire felismertem, hogy ezzel állunk szemben. Na, engem ez küld padlóra! Pici korában a hasfájós sírását is nehezen viseltem, vele együtt pityeregtem, de ez most más. olyan kifejező, panaszos, hogy erre nem készültem föl. Aztán gondolom, jön majd más. Szval akármennyit is tanulj vagy olvass a gyereknevelésről, ha a Te szemed fényéről van szó, sutba minden könyvvel! De valóban a legnagyobb csoda, ami emberrel történhet, hogy gyermeke születik.
2014. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Férfiúi oldalról mire kell majd a férjemnek felkészülni? ezzel kapcsolatban esetleg valami tapasztalat, amit nem láttatok előre?

2014. máj. 7. 15:10
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
a hasfájásos 2 hónapra jó lett volna felkészülni. lelkileg. mert az teljesen kiborított. zokogtam a gyerekkel együtt. jó lett volna felkészülni rá,h. sírós baba lesz és ez egy éves koráig nem is változik. jó lett volna tudni,h. hiába próbálom saját ágyba szoktatni,velünk fog aludni és rúg mint a ló :D jó lett volna tudni,h. a fogzás rémes, bármilyen életkorban is jöjjön! én rózsaszín ködnek képzeltem a gyereknevelést,ennek ellenére kijutott rendesen. most 13 hónapos,imádom,cuki. de nem szerettem a csecsemőkort. most újra várandós vagyok, de már most várom,h. túl legyek az első éven, vagy imádkozom olyan csendes babáért,mint a szomszédokban az összes többi 4 kislány :)
2014. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Ferfiukat arra kell es lehet felkesziteni, hogy legyenek sokkal turelmesebbek a felesegukkel!!!!en a masodik valasozlo vagyok... nekem sokat segitett egy kozos ismerosunk aki sokat mondta a ferjemnek, h legyen megertobb, turelmesebb velem, mert tok normalis, hogy egy (hazisarkany)kicsit feszultebb vagyok :)
2014. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Őszödi Ferenc ***** válasza:
0%
Fel kell szépen készülni, hogy apuka megcsal terhesség alatt / után. De valószínűleg nem fogod megtudni, így könnyebb lesz.
2014. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem a terhesség alatt mindig nagyon optimista volt és csak legyintett, ha én elkezdtem valamin aggódni. Mindig mondta, hogy Ó, nem lesz gond, hiszen az elején csak eszik-alszik. Aha, persze! Után jött a valóság. Nem tudtuk, hogy milyen lesz a hasfájás, pedig könyveben olvastunk a kólikáról. Csak amikor a 10 napos csecsemővel rohansz este az ügyeletre, mert már 2. napja megfeszülve sír és semmi nem jó neki, akkor esik le, hogy ez mégsem arról szól, hogy eszik-alszik. Volt, amikor este 10-kor mentünk le vele az utcára, mert tudtuk, hogy a friss levegőn ringatva megnyugszik (szerencsére nyár volt). Szóval, nem lehet előre felkészülni. Ahogy írtam fentebb is, attól is függ, hogy milyen babád lesz, fájni fog-e a hasa, mikortól fogja átaludni az éjszakát (van akinek 6 hetes korától, a miénk csak 20 hónapos korától). Ha van rokon a városban, aki tud segíteni, tologatni a babakocsit, amíg Te gyorsan porszívózol otthon (vagy fordítva) az sokat jelenthet. Ettől is függ, hogy milyen lesz, mert akinek nincs segítsége, annak nyilván nehezebb. De akkor is azt mondom, hogy a legszebb dolog, amikor megszületik a kisbaba. Igaz, hogy én is jobban szeret a kisgyermek kort, amikor már szobatiszta, lehet vele jókat beszélgetni, viccelődni, együtt tevékenykedni a konyhában.
2014. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!